Search Results

Search results 1-20 of 48.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Σκεφτόμουν να κάνω P στη μπάφερ αλλά μετά την εξισσορόπηση και τη σημαντική μείωση τους, σκέφτομαι μήπως τα αφήσω G1. Αξίζει να τα πάω P;

• Ευχαριστώ πολύ! Μπορεί να κλειδώσει!

• Με όλο το σεβασμό BlackVeil, θα ήθελα αν μπορεί να το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος...

• Ευχαριστώ πολύ! Μπορεί να κλειδώσει!

• Αν υποθέσουμε ότι έχω μια κορδέλα με 18% απορρόφηση και απορροφώ τα μπόνους ενός όπλου με 100 αξία επίθεσης. Τότε και η κορδέλα μου θα έχει 18 αξία επίθεσης. Αν στη συνέχεια αποφασίσω να αυξήσω την απορρόφηση με συνδυασμό άλλης κορδέλας, και το ποσοστό της ίδιας γίνει 20%. Η αξία της κορδέλας θα αυξηθεί στο 20 σύμφωνα με το αρχικό αντικείμενο, ή θα παραμείνει ως είχε;

• Όσον αφορά την τίγρη και γω τη βρήκα σε 6 κανάλια στο ίδιο σημείο... οπότε αφού κι άλλοι το έχουν βρει έτσι, υποθέτω δε μετακινείται. Όσον αφορά την αράχνη, είδα στο wiki ότι στο 2ο παραμένει σταθερή στο κόκκινο δωμάτιο αν και προσωπικά δεν την έχω πετύχει ποτέ εκεί. Σκεφτόμουν ότι στο 2ο έχει αναγέννηση κάθε 30 λεπτά αντί για 2 ώρες που είναι η τίγρης ή 4 ώρες που είναι η αράχνη στον 1ο. Τι λέτε;

• Τον τελευταίο καιρό έχω ακούσει πως τα μποσσάκια κάνουν spawn σε τυχαία σημεία του χάρτη και όχι σε συγκεκριμένα όπως παλαιότερα. Θα ήθελα πρώτον να επιβεβαιώσω αυτή την πληροφορία και δεύτερον να ζητήσω τα φώτα σας ως προς το πιο μποσσάκι να χτυπάω για να βγάλω σημειώματα. Αν είναι σταθερά μάλλον η αράχνη στον 1ο και η κίτρινη τίγρη κάτω από DT, θα είναι οι καλύτερες επιλογές. Διαφορετικά έχετε να μου προτείνεται που να ψάξω;

• Χαχαχαχα! Ευχαριστώ πολύ!

• Μπήκα να δω τον οδηγό και παρατήρησα ότι λείπει η φωτογραφία... Μήπως την είχε κρατήσει κανείς να την ανανεώσουμε;

• Ψάχνοντας Ιδέες

Pokuto - - Τέχνη!

Θα μου άρεσε να δω κάποιο wallpaper ή κάποια αφίσα με θέμα το aikido, αν έχεις χρόνο. Δεν έχω κάτι πιο συγκεκριμένο στο νου μου. Ίσως σε βοηθήσουν στην αναζήτηση τα ονόματα: Christian Tissier, Bruno Gonzalez κτλ.

• Καλό θα ήταν να φτάσεις στα 70-75 να πάρεις και το 4ο μάστερ για να ανεβάζεις κι αυτό παράλληλα κατά τη γνώμη μου. Τότε όμως θα πρέπει να κάνεις μία στάση για βιολόγο και τουλάχιστον 3 Ρ. Τα στατιστικά σου, διάβολο και βέλος, ακούγονται καλά αλλά επειδή δεν έχω κι εγώ εμπειριά από νίντζα δε μπορώ να κρίνω, υποθέτω μόνο, πως δε θα έχεις πρόβλημα. Λέγεται πάντως, πως τα καλύτερα στιλέτα για εξπ είναι τα άψυχα 80+. Στην περίπτωση σου βέβαια έχουμε και τσάκραμ με πραγματικά πολύ ψηλή μέση... :P

• Ο σιδεράς του δαιμονικού έχει το ίδιο ποσοστό επιτυχίας με τον σιδερά που υπάρχει και στις πόλεις. Καλύτερο ποσοστό έχουν μόνο οι συντεχνιακοί σιδεράδες(10%), οι πάπυροι δράκου(10%) και τα εγχειρίδια σιδηρουργίας (20%, διορθώστε με αν κάνω λάθος σ'αυτό το ποσοστό). Το + του εκάστοτε αντικειμένου, όπως και το επίπεδου αυτό, όσο αυξάνονται, τόσο μειώνονται και οι πιθανότητες να πετύχει η αναβάθμιση. Χθες έσπασα 3 αντικείμενα για +9 στο δαιμονικό αν σε παρηγορεί... Καλή τύχη στις επόμενες προσπάθει…

• Κακά τα ψέματα αρκετά κρυπτόλεξα έχουν λέξεις και διαγώνια... (εγώ βρήκα και τη λέξη "ΑΒΓΟ" διαγώνια). Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να κατηγορούμε τη Δ.Ο..

• Μετράει σε κάθε μπόνους διαφορετικά και πάντα στρογγυλοποίει. Θα σε γελάσω αν στρογγυλοποιεί προς τα πάνω/προς τα κάτω ή το κρίνει ανάλογα με το ποσοστό. Δε λειτουργεί αθροιστικά δηλαδή.

• Εξαρτάται τι περιμένεις από αυτό το "περιβόητο exp που λένε όλοι". Στο δεύτερο όροφο το exp για τα λέβελ σου είναι πράγματι υπέραρκετο, ανάλογα και με τις ομάδες που σηκώνεις. Σαφώς υπάρχουν και δωμάτια με καλύτερη αναγέννηση π.χ. που διευκολύνουν ακόμα περισσότερο. Ωστόσο θα ήταν καλύτερα να παραθέσει κάποιος άλλος έναν ευρέως αποδεκτό αριθμημένο χάρτη, γιατί με αυτούς που βρίσκω εγώ, ποτέ δε συννενοούμαι με τους υπόλοιπους...

• Αν νιώθεις αρκετά δυνατός, μπορείς να δοκιμάσεις να πας και στο 2ο όροφο όπου σίγουρα θα παίρνεις καλύτερα. Η μπάφερ σίγουρα κάνει πολλή δουλειά και θα πρέπει να την έχεις πάντα μαζί σου. Αν και ακόμα ειδικά στην ατλαντίδα θα πρέπει να παίρνεις καλό εξπ, έχε υπόψην σου ότι το εξπ θα δυσκολεύει αρκετά. Θα χρειάζεσαι ολοένα και περισσότερο χρόνο για να πάρεις λέβελ. Υπομόνη χρειάζεται.

• Εσύ τι έχεις επιλέξει από περιέργεια; Με κάλυψες πλήρως, ωστόσο θα θέλα και κάποιες ακόμα γνώμες.

• Συμφώνω απόλυτα με το πρώτο σκέλος της απάντησης σου, και το είχα στο νου μου, ωστόσο δεν είχα αποκλείσει τελείως το ενδεχόμενο να "καλύψω" ίσως κάποιο κενό. Με ενδιαφέρει ιδιαίτερα να την αναπτύξω για να μπορέσω μετά να ξεκλειδώσω και την ενίσχυση σαν 8η ικανότητα, ωστόσο δεν θα ήθελα να την ξεπετάξω κιόλας χρησιμοποιώντας το φλεγόμενο βέλος, για τον λόγο ότι είναι ελάχιστοι οι τοξότες στο παιχνίδι, με αποτελέσμα να μη με χτυπούν το ίδιο, όπως οι πολεμιστές ή οι σούρα για παράδειγμα. Άρα καταλη…

• Εδώ και αρκετό καιρό ταλανίζομαι σχετικά με το ποια 7η ικανότητα πρέπει να επιλέξω. Αποκλείοντας μερικές είμαι ανάμεσα στις: Διάτρηση, Σκοτεινή Επίθεση & Πνοή του Λύκου. Οι σκέψη μου είναι πως η διάτρηση είναι γνωστή για τα υψηλά damage που προκαλεί, ωστόσο οι άμυνες σε πολεμιστή είναι εύκολο σχετικά να βρεθούν. Αντιθέτως η μαγική θα λέγαμε πως είναι πιο δυσεύρετη σε σχέση με τις ξίφους/χεριών, και το damage της σκοτεινής δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο. Όσον αφορά την πνοή του λύκου, απ'ότι έχω …

• Μπορεί να κλειδώσει! Ευχαριστώ! Η εγκυκλοπαίδεια γης έμαθα πως δίνει 20 τυχαία βιβλία του χαρακτήρα σου.