Search Results

Search results 1-20 of 199.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Κλειδωνει ως προς το φυλο

• Quote from Yocasta: “Όσο τώρα για την ταχύτητα επίθεσης, απ' όσο γνωρίζουμε το ποσοστό που γράφει ισχύει κανονικά, οπότε καλό θα ήταν αν αντιληφθείτε πρόβλημα να μας κάνετε μία επίσημη αναφορά με βίντεο. ” Το ποσοστο που γραφει ο εξαλλος μπορει οντως να ισχυει, ΑΛΛΑ το μεγιστο οριο στην ταχυτητα επιθεσης ειναι καπου μεταξυ 165 και 180 (πιο κοντα στο 165) και οχι 200 οπως πιστευε ο λαος του μετιν παλιοτερα. Αν πιστευετε οτι αυτο δεν ισχυει, μπορειτε να κανετε μια βολτα στο beta forum οπου γινοντα…

• Οτι λβλ και να εισαι στον 3ο οροφο κανεις drop. Απλα απο τα 60/61 ξεκλειδωνει το drop στα οπλα +4. Και με 35 λβλ να πας αμα αντεχει καπες, θα εχει ακομα καλυτερο drop απο τον 55αρη (φυσικα αν τα ριχνει στον ιδιο τουλαχιστον χρονο).

• Ναι φυσικα μιλαω για τον 3ο. Και μιλαω για αυτα τα Χριστουγεννα και μετα. Του 2015 ηταν σετ καθε 8-10 λεπτα το πολυ.

• Μια χαρα βγαζουν drop και οι 55αρηδες. Εχω ζωντανο παραδειγμα. Σε 10-15 λεπτα βγαζω σετ χωρις να <<βιαζομαι>> πχ πρασινα φιλτρα κρισιμοδιατρησεις κλπ κλπ. Τουλαχιστον ετσι ηταν τα Χριστουγεννα. Δεν εχω δοκιμασει την καλοκαιρινη εκδοση ακομα, αλλα απο τα σχολια καποιων καταλαβαινω οτι ειναι οπως και τα Χριστουγεννα.

• Quote: “Ξεχνας και το 10% απο τους κρυσταλλους ενεργειας, που βεβαια δεν ξερονται αν προστιθονται αρχικα (στο 110 μαγικη) ή στο μετά τους σπασιματος ξορκιου (στο 46 μαγικη), απλά θεώρησα σωστό να το αναφέρω. ” Δεν το ξεχασα απλα απο την στιγμη που και ο επιτιθεμενος και ο αμυνομενος μπορουν να πιουνε 10αρη κρυσταλλο δεν εχει ουσια να το γραψω γτ ειναι κοινο.

• Quote: “Το επόμενο μεγάλο έργο μας περιλαμβάνει τη βελτίωση της εξισορρόπησης κλάσεων, η οποία είναι προγραμματισμένη κατά τη διάρκεια του 2017. Εδώ θα χρειαστούμε τη βοήθεια και τα σχόλιά σας, προκειμένου να πετύχουμε το βέλτιστο αποτέλεσμα. Για λόγους δοκιμών και ανατροφοδότησης προγραμματίζουμε τη χρήση ενός διακομιστή Beta. Μόλις αυτός καταστεί διαθέσιμος, θα σας ενημερώσουμε άμεσα. ” Εξισορροπηση των κλασεων. Κατ' εμε μια εξισορροπηση θα ηταν στον μπλε Δρακολιθο να μην υπαρχει αυξηση και με…

• Δεν μπορεις να την ακυρωσεις, μονο να την ολοκληρωσεις ή να την αγνοησεις

• Τα στατιστικα της κορδελας θα αυξηθουν αναλογα με το ποσοστο της κορδελας. BTW πηγα να απαντησω πριν κατι μερες και εγραψα μερικες λεξεις αλλα μετα δεν ολοκληρωσα την απαντηση γτ ειχε ηδη απαντηθει και εκλεισα την σελιδα και τωρα που ξανανοιξα την απαντηση ειχε ηδη το κειμενο που ειχα γραψει. (καλο +1)

• Για να κανεις ενα καλο-ικανοποιητικο εξπ στην ατλαντιδα θα πρεπει να φτιαξεις δρακολιθους και να εχεις και buffer. Τωρα οσον αφορα τα αντικειμενα καλα ειναι με εξαιρεση το κρανος που θελεις 60αρι (+8 ειναι καλα) και απο παπουτσια κιλιν +5-6 με hp. Τωρα για τα bonus τι περιπου θελεις επειδη ειναι πολλα πιστευω πως τα ξερεις εφοσον παιζεις 8 χρονια.

• Επειδη δεν το εχω δοκιμασει ο ιδιος αλλα καποιος μου ειχε πει (πολυ παλια) οτι πηγε σε αλλο βασιλειο να βαρεσει μετιν και βαρουσε 10% λιγοτερη ζημια απο οτι κανονικα. Αρα στην προκειμενη περιπτωση (και εφοσον ισχυει) τοτε εσυ ο ιδιος αν πας σε αλλο βασιλειο κανεις 10% λιγοτερη ζημια σε ολους τους στοχους και οχι οτι εχεις 10% προστασια εσυ σαν παικτης απο παικτες αλλου βασιλειου (μοιαζουν λιγο αλλα ειναι διαφορετικα).

• Ναι ισχυει οι παικτες που ειναι στο βασιλειο τους, εχουν +10% μειωση της ζημιας που δεχονται απο παικτες αλλων βασιλειων.

• Quote from xSyller: “Φίλε, Όπως είπε και η Team manager Cerise, πέρα από τον χρόνο εξετάστηκαν και οι σωστές λέξεις / απαντήσεις. Το να ρίξουν κλήρο για το ποιος θα πάρει την π.χ. πρώτη θέση είναι λίγο άδικο για αυτόν που "έβαλε τα δυνατά" του για να απαντήσει όσο ποιο γρήγορα γίνετε σε όλα τα Quiz. Το θετικό είναι ότι σαν ομάδα προσπαθούν να προσφέρουν όσο το δυνατό περισσότερα δώρα γίνετε, και στην προκειμένη περίπτωση τα κουπόνια αν μη τι άλλο είναι κάτι που μπορείς να το χειριστείς όπως εσύ …

• 1) Για λυκο, πολεμιστη, ninja και οπλουργο θελεις κορδελα με τοξο φοινικα +7-9 λογω της υπερβολικης αξιας επιθεσης που δινει (121-171 25αρα κορδελα με +9 τοξο) 2) Για σαμανο και bm θελεις κορδελα με λεπιδα δρακοδοντα +7-9 λογω του οτι ειναι το οπλο με την μεγαλυτερη αξια μαγικης αμυνας (που καποτε πρεπει να μετονομαστει σε μαγικη επιθεση). 3) Υπαρχει και η επιλογη του να βαλεις ατσαλινο τοξο +6-9 με 40+ μεση, αλλα ειναι μια επιλογη που κανεις μονο για να δυναμωσεις τα hit σου (πχ για να σπας μετ…

• Το τι επελεξα σαν 7η ικανοτητα δεν πιστευω να εχει καποια σημασια, ωστοσο σου εδωσα ενα τροπο σκεψης για το συγκεκριμενο κομματι του παιχνιδιου.

• Bonus ερωτηση (απαντηση). 1 ποντο παιρνεις επιλεγοντας το skill. 2-17/20 μπορεις να κανεις την 7η (και την 8η) ικανοτητα ειτε με βιβλια ειτε με ποντους ικανοτητων. Υποψιν οτι οταν η ικανοτητα δεν ειναι M τοτε με τις προσεκτικες αναγνωσεις δεν εχεις 100% επιτυχια (και γενικα εχεις πολυ χαμηλα ποσοστα επιτυχιας). Οποτε μπορει να χρειαστεις και 100 βιβλια (και πολυ παραπανω, εγω εφαγα γυρω στα 200 βιβλια) εαν δεν χρησιμοποιησεις ποντους ικανοτητων. Επειτα θελεις τουλαχιστον 55 βιβλια (σε περιπτωση …

• Αν και λεγοντας σου τα παρακατω ισως σε μπερδεψω, θα σου πω το εξης. Δεν ειναι λαθος ο τροπος σκεψης σου ΑΛΛΑ!! Πιστευεις οτι ειναι τοσο σημαντικη η 7η ικανοτητα (αποκρουση) ? Δηλαδη ειναι τοσο σημαντικο και αναγκαιο να μειωσεις ΜΟΝΟ ΜΙΑ ικανοτητα ενος αντιπαλου κατα 30% ? Προσωπικα το να μειωσεις ΜΙΑ (ΜΟΝΟ!) ικανοτητα αντιπαλου ειναι σχεδον αμελητεο. Δηλαδη θα φας απο εναν αντιπαλο (για τον οποιο δεν εχεις πολλες αμυνες) 7κ ζημια αντι για 10κ απλο (30% μειωση). ΚΑΙ ? Τι πιστευεις οτι θα σωθεις …

• Γιατι για να εχεις κατοικιδιο με ικανοτητες πρεπει να του δωσεις τα γενναια βιβλια (δηλαδη εκπαιδευση ηρωα) το οποιο γινεται στα 81+ λβλ

• Κατα 99% ειναι το event θερισμου που γινεται καθε τελευταιο ΣΚ του μηνα.

• Δεν εχω προβλημα ας ενωθει με το δικο μου ποστ (αν και μπορω να πω οτι ηθελα να κανω ενα καινουριο καποια στιγμη οπου θα ειναι ολα εκει περα γραμμενα σε ενα ποστ) 1) Ανα καιρους εχω ακουσει απο ορισμενα ατομα οτι εχουν βγαλει μαϊμουδες με 3 τρυπες αλλα δεν ειναι εγκυρες οι πηγες, επισης οτι εχουν βγαλει και κατοικιδιο (μαϊμου συγκεκριμενα) με 2,1 hp στο 1 lvl, αλλα απο τις εγκυρες μεχρι 2% εχει βγει. 2) Εχουνε βγει απο 16 μεχρι και 44 μερες (στα μελευ).