Σημειώματα Αρχηγών

• Σημειώματα Αρχηγών

New

Τον τελευταίο καιρό έχω ακούσει πως τα μποσσάκια κάνουν spawn σε τυχαία σημεία του χάρτη και όχι σε συγκεκριμένα όπως παλαιότερα. Θα ήθελα πρώτον να επιβεβαιώσω αυτή την πληροφορία και δεύτερον να ζητήσω τα φώτα σας ως προς το πιο μποσσάκι να χτυπάω για να βγάλω σημειώματα. Αν είναι σταθερά μάλλον η αράχνη στον 1ο και η κίτρινη τίγρη κάτω από DT, θα είναι οι καλύτερες επιλογές. Διαφορετικά έχετε να μου προτείνεται που να ψάξω; :)

• New

Ναι τυχαια στο χαρτη και ναι οι 2 αρχηγοι που ειπες.

Γενικη συμβουλη που εχω παρατηρησει σε καποια μποσακια (οχι ολα) : βγαινουν σε 5 διαφορετικα σημεια στο χαρτη, οποτε αν μαθεις αυτα τα 5 σημεια το βρισκεις σε καθε ch, αν δεν το χουν φαει και αν δεν το χουν μετακινησει καταλαθος (δυσκολα μετακινειται παντως γιατι κατα κανονα επιστρεφει στη θεση που εκανε spawn).
    • New

κάπου εδώ να προσθέσω πως η τίγρης δεν βγαίνει κάτω από τον δαιμονικό.

Βγαίνει τυχαία στον ναό.

Η αράχνη επίσης δεν βγαίνει μόνο στο κόκκινο δωμάτιο. Βγαίνει γενικά στο ισόγειο (Αν και είναι μικρό και είναι η ευκολότερη)

• New

Όσον αφορά την τίγρη και γω τη βρήκα σε 6 κανάλια στο ίδιο σημείο... οπότε αφού κι άλλοι το έχουν βρει έτσι, υποθέτω δε μετακινείται. Όσον αφορά την αράχνη, είδα στο wiki ότι στο 2ο παραμένει σταθερή στο κόκκινο δωμάτιο αν και προσωπικά δεν την έχω πετύχει ποτέ εκεί. Σκεφτόμουν ότι στο 2ο έχει αναγέννηση κάθε 30 λεπτά αντί για 2 ώρες που είναι η τίγρης ή 4 ώρες που είναι η αράχνη στον 1ο. Τι λέτε;

• New

Pokuto wrote:

είδα στο wiki ότι στο 2ο παραμένει σταθερή στο κόκκινο δωμάτιο αν και προσωπικά δεν την έχω πετύχει ποτέ εκεί.
      Δεν ξέρω αν παραμένει στο κόκκινο δωμάτιο, αν και νομίζω πως ναι, το μόνο θέμα είναι τα πάσα, ένα για τον βασικό σου και πιθανώς άλλο ένα για τη μπαφφερ, αν δεν τα πάρεις απο item shop και τα αγοράσεις 5-6μ το 1, πρέπει να κάτσεις 1-2 μέρες ολόκληρες για να βγάλεις αρκετά για να αξίζει.
    • New

Δεν χρειάζεστε buffer. Απλά αστον εκει 2-3μερες μέχρι να μασει αρκετά..εγώ προσωπικά Από εκεί τα μάζευα γιατί την τίγρη και αράχνη ποτέ δεν την εύρισκα διαθέσιμη..Πλέον αφού είναι περιπλανώμενα σιγουρα ειναι σε κάποια δωμάτια κοντά στο κόκκινο δωμάτιο
    • New

Την αράχνη την έχω βρει αρκετές φορές όπως μπαίνεις ισόγειο, 3ο δωμάτιο αριστέρα ή 2 δεύτερο δωμάτιο ευθεία. Τώρα αν την μετακινούν παίκτες δεν το γνωρίζω.

Για την τίγρη, πριν κάποιες εβδομάδες που την έψαχνα, δεν την έβρισκα κι έκανα ποστ εδώ στο φόρουμ και ρώτησα. Μου απάντησε η Cerice ότι "ναι βγαίνει τυχαία στον ναό" για αυτό και το μετέφερα. (Ορίστε και το εν λόγω
      thread ).