"βροχή μετιν"

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• "βροχή μετιν"

τώρα εσείς αν αποκαλείτε αυτό βροχή μετιν πρέπει να μας έχετε *ΛΟΓΟΚΡΙΘΗΚΕ* αυτό το νέο εβεντ που κάνετε και το αποκαλείτε "βροχή μετιν " δεν είναι βροχή μετιν είναι αναγέννηση μετιν σε όλο το μαπ κάθε 5 λεπτά ΒΡΟΧΗ ΜΕΤΙΝ είναι αυτό το εβεντ που γεμίζουν όλοι οι χάρτες μετιν και σπάμε 2 μέρες άμα θέλετε να κλείσετε τον σερβερ πείτε να σταματήσουμε να παίζουμε μην χαραμίζουμε τις ώρες μας εδώ μέσα ούτε καν 1 σωστό εβεντ δεν κάνετε τι έγινε το παλιό καλό εβεντ βροχή μετιν ??? όλα αυτά τα χρονιά έτσι γινόταν τι άλλαξε και δεν γίνετε όπως παλιά ? τι έγινε και μπαίνει το εβεντ στον αυτόματο ? και ριχνει μετιν όπως τις κανονικές αναγεννήσεις απλα σε όλο το μαπ (μην πεταχτεί κανένας γμ και αρχίσει με το λαγγ που δημιουργείτε από τα πολλά μετιν γιατί στην πόλη 1 κάθεσε και κολας δεν φταίνε τα πολλά μετιν φταίνε οι σερβερ που έχει η εταιρία και που δεν πρόκειται να κάνει τον κόπο να τους αναβαθμίσει 10 χρόνια ίδιους σερβερ έχει στοίχημα πάω ) και δεν έφτανε αυτό με τα απαίσια εβεντ μειώσατε και τα κανάλια συνεχίστε την καλή δουλειά 11 χρονιά δεν βλέπω να κλείνει το μετιν

βεβαία δεν θέλω να κατηγορήσω εσάς γμς απλά εντολές ακολουθείτε για αυτό απλά προωθήστε αυτό το μήνυμα στην εταιρία και καλή συνέχεια

2.1 Περιεχόμενα και υπερσύνδεσμοι με υβριστικά, ρατσιστικά, ξενοφοβικά, σεξουαλικά, σεξιστικά, εθνικιστικά, πορνογραφικά, πολιτικά ακραία, ανήθικα,προσβλητικά και λέξεις κρυμμένες με αστεράκια ή αλλα σύμβολα καθώς και εκφράσεις/υπονοούμενα που παραπέμπουν σε ύβρεις, ακόμη και στοιχεία που μπορούν να παραβιάσουν νόμους απαγορεύονται.

Έχεις προειδοποίηση για Ασέβεια Κανόνων~ Whitedrum

The post was edited 2 times, last by Whitedrum ().

• Ενα έχω να πω και αυτό για την COMA
      Σας παρακαλώ οταν βάζετε events μην μπερδεύεται την βροχή metin με το superstone...
      Βάλτε μια προτεραιότητα..
      Τόσος κόσμος το πέρασε για κανονικό event..
      Η βροχή η superstone.
      Να μπορούμε να τα ξεχωρίζουμε..
      Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου.Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά και έχασες. Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες

Νίκος Καζαντζάκης (1883 - 1957, Έλληνας συγγραφέας, ποιητής και φιλόσοφος)
    • Καλησπέρα σε όλη την ελληνική κοινότητα του Metin2. Τα Event που γίνονται τον τελευταίο καιρό, μόνο "Event" δεν πρέπει να λέγονται. Η ονομασία τους θα έπρεπε να είναι "Δολώματα". Ο στόχος τους, κατά την άποψή μου, είναι καθαρά κερδοσκοπικός. Αρχικά όπως διαβάζουμε το ημερολόγιο των Events ενθουσιαζόμαστε και τελικώς απογοητευόμαστε. Η εταιρεία, επειδή αποσκοπεί στο κέρδος και δικαιολογημένα βέβαια, ρίχνει στο δρόμο προς την απόκτησή του αυτά τα "δολώματα" για να τσιμπάμε εμείς τα ψαράκια και να βάζουμε το χέρι στην τσέπη. Ένα παράδειγμα από την δική μου σκοπιά : Στο σημερινό Event "Ψιχάλα Μετιν" έβαλε εσκεμμένα στο κόκκινο δάσος Metin 95 επιπέδου και όχι μέχρι 90, όπως κανονικά οριοθετείται από τον ίδιο το χάρτη, με απώτερο σκοπό να δελεάσει τους μικρότερους παίκτες βλέποντας τα "νέα" Μετιν και να ανέβουν επίπεδο. Εν κατακλείδι, νομίζω πως είναι ηλίου φαεινότερον ότι η εταιρεία με το πέρασμα των χρόνων γίνεται όλο και πιο "άπληστη", πράγμα απολύτως φυσιολογικό, αφού οι περισσότεροι άνθρωποι αναζητούμε ολοένα και περισσότερα πράγματα, είτε αυτό λέγεται δόξα, χρήμα, εξουσία κ.λ.π. Συγνώμη για την μακρυγορία και τις ασυναρτησίες σε κάποια σημεία. Ευχαριστώ για τον χρόνο σας. Καλή συνέχεια.
    • Συμφωνώ ότι καταστράφηκαν τα παλιά καλά event. Το είπα, το έγραψα, το ξαναέγραψα μέχρι που τελικά αποδέχτηκα ότι δεν πρόκειται ν αλλάξει κι έτσι ασχολούμαι με άλλα πράματα στο game και πολύ λίγο με τα event. Απ' ότι είδα όλο και λιγότεροι ασχολούνται με τα event. Την περασμένη βδομάδα δεν είχα τι να κάνω και πήγα στις φλέβες. Μα να ήταν 20 άτομα? άντε 30 σε όλα τα ch. Που καταντήσανε το μετιν!!!
      Το άλλο? Απόδραση απ το dt λέει... και? Ποιός θα κυνηγήσει τα τέρατα του dt? Δεν καταλαβαίνω τι γίνεται πια! Έχασα το ενδιαφέρον μου.
      Ούτε που πρόκειται βέβαια να ψάξω για φεγγαρόκουτα στα μετιν.. να σπάω μετιν 6 ώρες για να πάρω 6 φεγγαρόκουτα.
      Δεν ξέρω αλήθεια ποιός τα σκέφτεται όλα αυτά και τα φτιάχνει έτσι? Μπορεί να έχουνε σκοπό να το κλείσουν ρε παιδιά.. ποιός ξέρει? :|
    • το παιχνιδι δε κλεινει οσο γινονται αναβαθμισεις και μαλιστα μεγαλες

οπως αυτη που θα ερθει και θα ειναι καταστροφικη συμφωνα με το φορουμ του beta server

οσο υπαρχουν κοροιδα που πληρωνουν αυτο το πραμα τοσο πιο πολυ ανοιχτο θα μενει
      καποια στιγμη θα κλεισει λογικα

ειναι ντροπη των προγραμματιστων να κοροιδευουν το κοσμο εχοντας χαμηλωσει παρα πολυ τα drop rates,εχοντας καταστρεψει αλλαζοντας το τροπο που διεξαγονται τα περισσοτερα γεγονοτα
      επισης συμφωνα με τη συνεντευξη που εχει δωσει ο διευθυντης προωθησης προιοντος θα αναδιαμορφωσουν και το πασχαλινο γεγονος που ειναι το τελευταιο καλο που εχει απομεινει με σκοπο φυσικα τη κερδοσκοπια αν μη τι αλλο

παντως μη περιμενετε να κλεισει δε προκειται να γινει αυτο
      θα γινουν και ενωσεις σερβερ οπως εχει πει ο διευθυντουλης στη συνεντευξη

τα χειροτερα επονται,υπομονη.....
      ΜΗΝ ΛΟΓΟΜΑΧΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΗΛΙΘΙΟ,ΘΑ ΣΕ ΡΙΞΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ
    • όσοι με γνωρίζουν έστω και λιγο στο παιχνίδι ή στο φορουμ ξέρουν πως έχω πει σχεδόν όσα ειπωθηκαν πιο πάνω εδώ και καιρό...
      ένας λόγος που έπαψα να ασχολούμαι με το φορουμ είναι αυτός (δηλαδή ότι και εάν έχω πει η εταιρία έχει "χαράξει ροτα")
      στο παιχνίδι σταμάτησα να βάζω έστω αυτά τα λίγα που μπορούσα να βάλω και πλέον απλά μπαίνω να χαζεύω λίγο και να τα λέω με τους φίλους
      γιατί όπως λένε στο χωρίο μου "όποιος πάει για τα πολλά χάνει και τα λίγα" έτσι και η εταιρία δεν της έφτανε ότι δίναμε με την θέληση μας προσπαθεί να μας υποχρεώσει να τα δίνουμε αλλά τελικά χάνει και αυτά που επερνε.
      εγώ το μόνο που περιμένω μιας και δεν βλέπω να αλλάζει η τακτική της είναι όπως κάθε επιχειρηματιας που δεν έχει κέρδος, θα το κλείσει το μαγαζάκι
      και μόνο οι μεγάλες αναβαθμίσεις δεν το σώζουν ούτε είναι λόγος να μένει ανοιχτό κάτι που δεν βγάζει τα έξοδα του.

Υ.Γ. με τα τελευταία εβεντ δεν ασχολήθηκα καν μόνο με το σημερινό εξπ, τα εβεντ που έχουν σχέση με ντροπ είναι πλέον απαράδεκτα.
      καλά να περνάτε όλοι και μην σκατε .... νομίζετε κάθονται να "σκάσουν" οι υπεύθυνοι για το αν δεν έχουμε ντροπ ή ότι έχουμε παράπονα? :P
      « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»

Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P

« Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
      αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα
    • απο που να αρχισεις και που να τελειωσεις... απο τα event? βροχη μετιν λεει.κριμα και οτι ειχα πλυνει το αμαξι μου.απο το lag?αποστολη στην κατακομβη ειχα και μολις εδωσα κλειδι με πεταξε. απο το drop? (ντροπ) ? Ντροπη οχι ντροπ.εχω να δω λιθο ψυχης κανενα μηνα.απο GM?ποιος GM ειναι οn ρωτησα τις προαλλες.Μαντεψε λεει.ρωτησαμε 4 φορες και μας την ειπε και απο πανω.εχουμε χασει χρηματα στο item shop και ψαχνουμε εναν ''υπευθυνο'' να βγαλουμε ακρη και μας δουλευει κιολλας. μειωση καναλιων λεει για να γινουμε καλυτεροι...Πως? λιγοτερα bossακια,λιγοτερα μετιν,οι δυνατοι δυνατοτεροι.παιχνιδι για λιγους. Κατακουζινος ενα πραγμα.. Εμπρος για πισω!!! Αραγε βλεπετε μειωση στην τσεπη της εταιριας? Προσωπικα γνωριζω ατομα που σταματησαν το metin οπως και καποιους που δεν βαζουν πλεον χρηματα μαζι τους και εγω. με εμας δεν το κρατουσατε ζωντανο? με χρηματα απο το item shop? Οπως λεει και ο φιλτατος υπερτιτανοτεραστιοτατος kwstis,γιατι δε μας λετε να βρουμε κανενα αλλο παιχνιδακι να περναμε την ωρα μας? πραγματικα οι περισσοτεροι εχουμε κατανοηση.θα παρουμε ενα χαμστερακι βρε αδερφε.
      αυτα τα λιγα...το νου σας γιατι οπως και εμεις ετσι και εσεις θα ψαχνετε κανενα παιχνιδι να περνατε την ωρα σας.Φιλικα
      Πονούντων και κινδυνευόντων τα καλά και μεγάλα έργα.
    • Καλησπέρα σε όλους!

Φυσικά και σεβόμαστε τις απόψεις του καθενός σας όπως επίσης και τα όσα λέτε.
      Το θέμα είναι όμως πως πρέπει να καταλάβετε κι εσείς κάποια πράγματα..

Η βροχή Metin που γινόταν τόσα χρόνια, με τις χιλιάδες λίθους που διαρκούσαν για 2 ημέρες όπως είπατε κι εσείς, είναι κάτι το οποίο δεν ήταν και δεν πρόκειται να είναι φυσιολογικό για τα δεδομένα του σέρβερ μας. Για το λόγο αυτό λοιπόν η βροχή μειώθηκε και έγινε όπως την βλέπετε πλέον, δηλαδή φυσιολογική.
      Λογικό είναι να προτιμάτε τα περισσότερα και όχι τα φυσιολογικά, όμως αυτό είναι κάτι που δεν θα αλλάξει..
      Θα γίνει μία προσπάθεια στον επόμενο μήνα για κάτι καλύτερο στη βροχή, όμως σίγουρα δεν θα δείτε τόσες λίθους ώστε να διαρκούν για 2 ημέρες ή για 10 ώρες...άρα απλά θα πρέπει να συμβιβαστείτε στα συγκεκριμένα δεδομένα.

Και πάμε τώρα στα υπόλοιπα event..
      Ναι θέλετε παραπάνω drop, ναι δεν σας αρέσουν τα event όπως είναι, ναι δεν σας αρέσουν οι αλλαγές, σκεφτείτε όμως να μην υπήρχαν καν event και αλλαγές!
      Τότε δεν θα λέγατε πώς είναι ανεπίτρεπτο να μην υπάρχει ούτε ένα event και ούτε μία αλλαγή;

Όλα όσα γίνονται, σίγουρα έχουν κάποιο λόγο. Μπορεί αρχικά να φαίνεται πως ο σκοπός είναι το κέρδος, όμως αν κοιτάξετε καλύτερα με το πέρασμα των χρόνων κάποιες αλλαγές θα δείτε πως δεν ήταν μόνο αυτός ο λόγος.

Γι' αυτό λοιπόν καλό θα ήταν να κοιτάζετε και τις δύο πλευρές του ''νομίσματος'' προτού σχολιάσετε ή παραπονεθείτε για κάτι..
      Γιατί αν δεν υπήρχαν event καθόλου ή ακόμα και αλλαγές σίγουρα η αντίδρασή σας θα ήταν χειρότερη.

Καλή σας συνέχεια.
    • Καλησπέρα cerise!
      Δεν κατάλαβες τι θέλουμε να πουμε..
      Σαφώς και ξέραμε ότι δεν θα ηταν όπως παλιά... αλλά (δεν ξέρω ποσα ρίξατε (metin)σε κάθε κανάλι)αλλα περιμέναμε να ρίξετε περισσότερα έστω 10- 20 απο καθε metin αντε 30 τουλάχιστον σε κάθε καναλι να άξιζε τον κόπο..και οχι να καθόμαστε σαν τον χανο ψάχνοντας.. :S
      Τώρα οσο αφορά τα events τα έχουμε πει πολλάκις..
      Χαλασε η εταιρία τα φεγγαροκουτα, μαγικα ραβδιά, κουτια έρωτα, κάρτες okey.
      Events που περιμέναμε μια δυο φορες το χρόνο και που άξιζε να βάζουμε λεφτα για να ετοιμαστούμε...
      Το φετινό καλύτερο event ήταν τα ψαρόκουτα...
      Το ερωτημα είναι στο επόμενο event ψαρόκουτα θα ειναι ίδιο..η να περιμένουνε την έκπληξη..του αδίκου?
      Και κάτι τελευταίο... οταν το metin2 μπήκε στο steam.είχαμε καθημερινα events.. άλλαξε και αυτό και μαντεύω γιατί
      Display Spoiler
      καλή σχολική χρονιά σε όσους γυρίζουν στα θρανία
      Φτάσε όπου δεν μπορείς παιδί μου.Μην ντραπείς αν έπαιξες καλά και έχασες. Να ντραπείς αν έπαιξες κακά και κέρδισες

• Aγαπητη Cerise,μπορει να μη στο εχω πει ποτε αλλα σε σεβομαι πραγματικα,καταλαβαινω οτι την ακους απο ολους μας και για να προλαβω τους συμπαικτες μου ΔΕΝ σε φλυφω.
      παμε στο δια ταυτα
      εσυ σαν παικτης και οχι σαν T.M ειδες το event okey ωραιο? σε βοηθησε στην προοδο σου στο παιχνιδι? εβγαλες κατι καλο απο εκει εν ολιγοις? αυτο αγαπητη μου δεν ηταν event.ειμαι στον χωρο του gaming χρονια.event ειναι να παρεις πχ ενα μαγεμα,ενα μαργαριταρι.πως ειναι το πασχαλινο? αυτο ακριβως.ενα event που θα λιωσω 12 ωρες ντροπ για να παρω 100.000 yang δεν ειναι event.30.000 ηθελε μονο για να παιξεις σε ''ασφαλη'' λειτουργεια.μη μου πεις ειχε πολλα αλλα δωρακια.ανοιξα πολλα κουτια.πηρα το περιεχομενο της λεκανης των γραφειων της Gameforge.
      για να μην περιαυτολογουμε,πιστευω οπως εγω ετσι και πολλοι αλλοι στην κοινοτητα δεν σε δικαζουμε.απλα σου ζηταμε να μην παρεις την σταση της gameforge και να διεκδικησεις εσυ για εμας κατι παραπανω απο αυτα που μας ταιζουν.6 ch μια καλη βροχη και λιγοτερα bug νομιζω θα ηταν μια καλη αρχη.φερτε κοσμο.κρατηστε το metin ανοιχτο.
      με εκτίμηση
      1pstantar
    • θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες

και η δικαιολογια οτι να υπαρχουν γεγονοτα παρα καθολου δεν ειναι δικαιολογια για να εχει μειωθει το ντροπ κατακορυφα και να παιρνουμε το τιποτα απο τα γεγονοτα

η εταιρια εχει διωξει ολο το κοσμο με τα αλλοπροσαλα updates της και τους κακους χειρισμους στο σχεδιασμο τον μελλοντικων γεγονοτων
      ΜΗΝ ΛΟΓΟΜΑΧΕΙΣ ΠΟΤΕ ΜΕ ΕΝΑ ΗΛΙΘΙΟ,ΘΑ ΣΕ ΡΙΞΕΙ ΣΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΕΚ ΠΕΙΡΑΣ
    • Συγγνώμη για το διπλοποστάρισμα...κατι ξέχασα να πω...
      Ο διευθυντής προώθησης του mt2
      είχε πει πως το κύριο θέμα είναι η διασκέδαση του παιχνιδιού...
      Ρωτώ εγώ πώς ακριβώς διασκεδάζουμε αφου μας παίρνετε αυτά που μας ΚΆΠΟΤΕ διασκέδαζαν??
      Ας μας απάντηση που ακριβός ηταν η διασκέδαση χτες???
      Στο να κάνω βόλτες σε ολα τα κανάλια για να σπάσω ένα και αν βρώ??
      Θεωρείται διασκεδαση αυτό??
      Καλο απόγευμα..

The post was edited 1 time, last by morder2 ().

• Φτασαμε στο σημειο να ζητουμε αυτα που καποτε ηταν δεδομενα.αν αυτο ειναι το οραμα της εταιριας τι να πω. θα σας φερω ενα απλο παραδειγμα. παραγγελνεις ενα πιτογυρο και σου δινουν δωρο το αναψυκτικο.αυτο ειναι θεμα marketing. καποια μερα τους παρακαλας να εχει την πιτα.αυτα...αντε καλη διασκεδαχαχαχαχαχαχα με το μετιν
    • morder2 wrote:

Σαφώς και ξέραμε ότι δεν θα ηταν όπως παλιά... αλλά (δεν ξέρω ποσα ρίξατε (metin)σε κάθε κανάλι)αλλα περιμέναμε να ρίξετε περισσότερα έστω 10- 20 απο καθε metin αντε 30 τουλάχιστον σε κάθε καναλι να άξιζε τον κόπο..και οχι να καθόμαστε σαν τον χανο ψάχνοντας..
      Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα και για το λόγο αυτό τον επόμενο μήνα θα δοκιμάσουμε, όπως είπα και πριν, μία διαφορετική οπτική στη βροχή, επισημαίνοντας φυσικά πως δεν θα φτάσουμε στα δεδομένα που είχαμε παλαιότερα .

Όσο αφορά τώρα τις απόψεις σας για τα υπόλοιπα event φυσικά και όλες αναφέρονται στους αρμόδιους, είτε θετικές - είτε αρνητικές.
      Δεν μπορώ να γνωρίζω αν και πότε θα αλλάξει κάτι (εννοώ φυσικά για τα event που προέρχονται από την εταιρεία και όχι από εμάς σαν Δ.Ο) και φυσικά τόσο η ομάδα όσο και η CoMa προσπαθούμε για το καλύτερο.

Από εκεί κι έπειτα είναι καθαρά δική σας η απόφαση αν θα συμμετέχετε ή όχι σε κάθε event.
      Κλείνοντας θα σας πω ξανά, πως μπορεί να μην είναι τα τέλεια event και να θέλουν βελτίωση αλλά σκεφτείτε το γεγονός να μην είχαμε ούτε ένα από αυτά...
    • Δεν μπορώ τώρα να κρατήσω το στόμα μου κλειστό =O

Cerise wrote:

Η βροχή Metin που γινόταν τόσα χρόνια, με τις χιλιάδες λίθους που διαρκούσαν για 2 ημέρες όπως είπατε κι εσείς, είναι κάτι το οποίο δεν ήταν και δεν πρόκειται να είναι φυσιολογικό για τα δεδομένα του σέρβερ μας. Για το λόγο αυτό λοιπόν η βροχή μειώθηκε και έγινε όπως την βλέπετε πλέον, δηλαδή φυσιολογική.

Τα δεδομένα του σερβερ... δηλαδή κάποτε άντεχε ο σερβερ και τώρα δεν αντέχει?
      Δηλαδή μειώθηκαν οι δυνατότητες του σερβερ που κάποτε άντεχε 6 ch και βροχή μετιν και ικανοποιητικό drop και φεγγαρόκουτα από τέρατα και... και... ?

Cerise wrote:

Κλείνοντας θα σας πω ξανά, πως μπορεί να μην είναι τα τέλεια event και να θέλουν βελτίωση αλλά σκεφτείτε το γεγονός να μην είχαμε ούτε ένα από αυτά...

Για κάθε βελτίωση καλό είναι να συγκρίνουμε τα γεγονότα με τα καλύτερα και όχι με τα χειρότερα. Γιατί να είμαστε ικανοποιημένοι που έστω κάτι γίνεται, κάτι κινείται και να μη ζητάμε τουλάχιστον αυτά που είχαμε και ξέραμε? Εμείς μάθαμε τη βροχή για βροχή. Αυτό που γίνεται τώρα δεν μπορεί να το λέτε βροχή.
    • Δεν θα παραπονεθώ όπως πάντα (Τα τελευταία χρόνια), αλλά θα ήθελα ξεκάθαρα να σχολιάσω Cerice κάτι σε αυτό που έγραψες.

"σκεφτείτε όμως να μην υπήρχαν καν event και αλλαγές! [i][b]Τότε δεν θα λέγατε πώς είναι ανεπίτρεπτο να μην υπάρχει ούτε ένα event και ούτε μία αλλαγή;[/b][/i]"

Αυτό λίγο - πολύ, μου θυμίζει την λογική της χώρας. Παίρνουμε 520 ευρώ βασικό μισθό, ο κόσμος πεινάει και η απάντηση της κυβέρνησης είναι "Σκεφτείτε ότι στην κίνα παίρνουν 200 και στην Αφρική καθόλου. Και τυχεροί είστε, να χαίρεστε"

Φυσικά και απαιτούνται από τον κόσμο events της προκοπής μία φορά τον μήνα. Ότι παιχνίδι υπάρχει εκεί έξω αυτήν την στιγμή (Και μιλάω για παιχνίδια με κορυφές στις gaming lists κάνει αξιόλογα events ώστε να μας κρατάει "ζεστούς" και σε "καλή διάθεση". Και μιλάμε για παιχνίδια που δεν σε κάνουν μετά από κάποιο level να χώσεις το χέρι 30 μέτρα στην τσέπη. Αλλά και για να μην λέω δηλαδή για άλλα παιχνίδια, βλέπουμε την σημασία που δίνει η εταιρία στα άλλα δικά της παιχνίδια (βλέπε Ikariam - 4story - Bitefight - Aion - Tera) και την σημασία που παίρνει το metin2.

Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα κλείσει που λένε πιο πάνω. Απλά κάποια στιγμή που θα μείνουν κυριολεκτικά 50 άτομα στον server θα μας ενώσουν στον global που έχει ανοίξει για να ξεμπερδεύουν. Και δεν θα κλείσει, γιατί υπάρχουν σέρβερ που σφύζουν από ζωή. Σέρβερ, οι οποίο βρίσκονται σε οικονομίες (Χώρες) όπου και ένα 15χρονο (Βλέπε youtubers) μπορεί να ρίξει 50 ευρώ για πλάκα. Εγώ όμως (Κι ο κάθε εγώ στην Ελλάδα) που παίρνω 450 ευρώ τον μήνα, δεν μπορώ πλέον να το κάνω (Κι αυτοί που ακόμα μπορούν, σταμάτησαν να το κάνουν δηλαδή γιατί κατάλαβαν ποιος τους κορόιδευε κατάμουτρα).

Η ελλήνική κοινότητα πέθανε. Το φόρουμ πέθανε μαζί της. Το μόνο που θα βλέπουμε στο foroum (όπως γίνεται εδώ και μήνες - χρόνο) είναι παρόμοια post με το να μαζεύονται τα 10-20 μέλη που απέμειναν και να γκρινιάζουν, να φωνάζουν κ.ο.κ.

Επίσης βλέπουμε πως η εταιρία έχανε πολύ κόσμο, από το γεγονός πως 8 χρόνια το παιχνίδι ήταν ίδιο χωρίς σχεδόν καμία προσθήκη και ξαφνικά τα τελευταία 2 άρχισαν να τρέχουν πανικόβλητοι να δουλεύουν και να προσθέτουν πράγματα για να μας "ευχαριστήσουν". Εδώ κολλάει και η έκφραση του λαού "Τώρα; Τώρα πάει. Πέταξε το πουλάκι"

υ.γ (Για τον κόσμο) : Απλά ας μαζευτούμε όσοι παίζουμε ακόμα το παιχνίδι από εθισμό και νοσταλγία των τόσων χρόνων που του αφιερώσαμε και να πάμε να κάνουμε ένα group therapy να μας περάσει, γιατί καλώς ή κακώς επιστροφή δεν υπάρχει. Ο μόνος τρόπος για να δούμε πάλι λίγο κόσμο να ζωντανεύει, είναι αν ενώσουν τον Orion με τον Global και ανοίξουν καινούριο στην θέση του Orion ως ελληνικό community (που και εκεί ακόμα μόνο οι τυραννόσαυροι του παιχνιδιού θα παίξουν, κανείς άλλος).

• Cerise wrote:

Μπορεί αρχικά να φαίνεται πως ο σκοπός είναι το κέρδος, όμως αν κοιτάξετε καλύτερα με το πέρασμα των χρόνων κάποιες αλλαγές θα δείτε πως δεν ήταν μόνο αυτός ο λόγος.

μπορείτε παρακαλώ να εξηγήσετε περισσότερο το παραπάνω

δεν βλέπω κάτι που να επιφέρει κάποια βελτίωση σε κάποιο event. Απεναντίας περιορίζονται ή αλλάζουν δραματικά και μάλιστα χωρίς στοιχειώδη δικαιολόγηση

το να χρησιμοποιούμαι σαν επιχείρημα ότι θα μπορούσαν να μην υπάρχουν events νομίζω δεν αξίζει σχολιασμού

η διοργάνωση events είναι για να προσελκύει κόσμο στο παιχνίδι και με αυτές τις κραυγαλέες αλλαγές δεν νομίζω να επιτυγχάνεται ο στόχος.
      Αν διαπίστωσαν οι ιθύνοντες, μετά από χρόνια όπως λέτε, ότι δεν ήταν φυσιολογικό, αυτό δεν είναι λάθος των παικτών, θα έπρεπε να απολογούνται για τον λάθος σχεδιασμό και όχι να επικαλείστε βελτίωση ή αλλαγή στο φυσιολογικό. Αν θέλουμε κάτι φυσιολογικό τότε δεν έχει νόημα να κάνουμε events.
    • Αππαπα παιδια σας παρακαλω ηρεμιστε γτ παραπονιεστε νομιζεται θα αλλαξει κατι? χαχαχαχαχ (λογια εταιρειας) .
      Δεν μπορουσα να μην μιλησω λοιπον εχουμε και λεμε CERISE βλεπω οτι μονο εσυ μιλας μπραβο παλι καλα η υπολοιπη τεαμ? απουσιαζει ταξιδι? ναι καλα το περιμενα καλη η αποψη σου αλλα δεν στεκει κατα την αποψη μου παντα τεσπα η βροχη μετιν που ειδα πριν απο μερικεσ μερες να αναφερεται νομιζα πως θα ηταν παλι ενα ανταξειο εβεντ της παλαιας παρολαυτα διαψευστηκα αλλη μια φορα επισης η εταιρεια δεν εχει καταφερει να με διωξει ακομα ομως το τονιζω αυτο καλα και να τα ξερεται οπως και πολλα παιδια φανταζομαι θα σηκωθουν μια μερα και θα πουν ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ! και καλα θα κανουμε γτ πολυ το εχουνε παραξειλωσει .
      Επιπλεον ηθελα να πω στα παιδια που παραπονιουνται για διασκεδαση οτι δεν θα υπαρξει ξανα αυτη η εννοια μεσα στο παιχνιδι αυτο (που μονο παιχνιδι δεν ειναι αλλα ας το αφησουμε)
      Εν τελει cerise με ολη την αγαπη μου σου λεω οτι καλυτερα να μην υπηρχαν αυτα τα μπαζα τα εβεντ διοτι στις ωρες που χαλασ πχ για την βροχη στιν περιπτωση αυτη μπορεις να βγαλεις πολυ καλυτερο δροπ αν πας να σπασεις μονος σου τα κανονικα μετιν το εχω δοκιμασει trust me παρολαυτα αν τα κοψουν τα εβεντ θα χασει το ενδιαφερον του διοτι δεν θα μποορουμε να πιστευουμε οτι μπορει καποια στιγμη να ξυπνησεται και δεν αναφερομαι στους gm γτ προσπαθουν εστω και λιγο .
      Υ.Γ κοινοτητα του μετιν2 μην ελπιζεται απο αυτα που εχουμε δει και τις αλλαγες που επονται ψαξτε ενα αλλο game μακαρι να μπορεσω και εγω να το κανω (δοιηκηση πραγματικα μεσα απο την καρδια μου ελπιζω να μην καλυτερεψουν τα πραγματα και να αναγκαστηται να το κλεισεται διοτι δεν το αξιζεται <3) και cya.
    • Λοιπόν...
      Σέργιε.. θυμάστε την εποχη τις Αγγελοματας? Εκείνη ( και με το δικαιό τις) ειχε βαρεθεί να ειναι TM και κάναμε μήνες να δούμε μηνιαία events.. αυτό μαζί με την σημερινή TM εχει αλλάξει.. ασε που ειναι άστοχα.. τα events και πάλι σε αυτό δεν φταίει εκείνη..πιστεύω σε αυτό αναφέρετε η cerise.
      Στα άλλα σου δίνω +
      Πάντα λογικός και σε θαυμάζω
      ( Σε παντρεύει η μαμά σου? :P )
      Papakia21 δεν καταλαβαίνω το σκεπτικό σου αλλά μέλη τις Δ.Ο. δεν μπορούν να πάρουν μέρος γιατί είναι άτομα που δουλεύουν οικιοθελώς..
      Αλλά δεν θα με χάλαγε να έπαιρνε μέρος η COMA στο κάτω κάτω Ελληνίδα δεν είναι ?
      Γιατί να πάρει όλο το βάρος η TM?