Εξαλλος

• Εξαλλος

καλησπερα,
      εχω τις παρακατω ερωτησεις
      ο εξαλλος μας δινει ταχ.κινησης και επιθεσης.οκ η κινηση εχει οριο τα 200.αρα απο τον εξαλλο μου κοψατε κινηση απο το σκιλλ. 164 βγαζω χωρις αλογο.ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ
      ακομα μας δινει ταχ.επιθεσης.με εναν οπλουργο που ειχα μετρησει στο event με τα χιτακια ιδια items και εγω και αυτος αλλα εγω με Ρ εξαλλο ειχαμε μια διαφορα των 50 χιτ +- . αρα γενναται το ερωτημα: ποσο ειναι το ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ οριο της ταχ επιθεσης? και αμεσως αμεσω ποσο μου εχετε κοψει απο τον εξαλλο?
      γιατι αν ειναι να φαω 5 μηνες για G και 30 ψυχης για Ρ ποιος ο λογος να υπαρχει? αρα μιλαμε για εναν χαρακτηρα αδικημενο.
      και ξανα παω στην ταχ κινησης. 164 οπως ειπα βγαζω με τα ποδια. + αλογο? + μωβ? + ανεμου? (που μας τα εχετε στη μοναδικη προσφορα των 179 Δ.Ν ΜΟΝΟ) + παγωτο? προς θεου δε λεω να παταω το W και να ξεκολλανε τα πεταλα του αλογου απο την ταχυτητα αλλα καπου να ειμαστε και λιγο λογικοι
      πραγματικα εχουν ιδεα οτι παιζουν λογικα οντα στο μετιν?
      και αυτα ειναι τα λιγα που γνωριζω.ποσα αλλα που επρεπε να εχουμε δεν λειτουργουν?
      Πονούντων και κινδυνευόντων τα καλά και μεγάλα έργα.
    • Σωστοτατος σε ολα οσα ειπες, ο εξαλλος απο την αρχη του παιχνιδιου δεν λειτουργουσε στο 100% λογω του οτι υπηρχαν τα ορια ταχ. επιθεσης και κινησης. Μπορει μονο να δικαιολογηθει αν παιζεις χωρις εξτρα πραγματακια , κατι το οποιο στις μερες μας ειναι απαρχαιομενο γιατι μπορεις να προμηθευτεις ολα αυτα που ανεφερες με σχετικη ευκολια (μωβ, ανεμου, ταχυτητα απο buff σαμανου κοκ).
      Θα μπορουσε αυτο να προταθει σαν ιδεα και να αλλαξει η ικανοτητα του εξαλλου οπως την ξερουμε αφου κανουν ανακαινισεις-αλλαγες-διορθωσεις-ισορροπιες στο pvp κομματι του παιχνιδιου.
    • Εχουν περασει 5 μερες και δεν βγηκε κανενας ουτε καν να με διαψευσει.
      Μονο στο φερε και ποτε στο παρε τελικα...
      Πλεον ειμαι 100% σιγουρος οτι καποιος απο τα μεγαλα κεφαλια ειναι απο την τροπικη Παρο ( το νησι το γνωστο ) *εννοωντας να παρουν μονο.Και οχι δεν εχει να κανει με τους αξιαγαπητους Παριανους που εκτιμω στο μεγιστο
      Τελικα εχουμε μπει στο ''ναταχαρισωναηρεμισω mode''?
      θα κανουμε μια ανακεφαλαιωση
      Ζηταμε διορθωση των bug's μας φορτωνουν και αλλα
      Ζηταμε ιβεντ μας χαλανε και αυτα που ειχαμε.
      Ζηταμε εστω αυτα που ειχαμε μας κοβουν ch
      Ζηταμε, λογο του οτι αλλαξαν καποια πραγματα ,να αναδιαμορφωσετε τα σκιλλς μας και απαντηση 0 (ΜΗΔΕΝ)
      καθε μερα βλεπω παικτες που εχουν φαει στεγαστικο μεσα στο μετιν να τα παρατανε.
      ακομα και ενα ατομο με ελαχιστη γνωση του παιχνιδιου θα μπορουσε να καταλαβει το γιατι.
      το ειπα και σε τικετ θα το πω και εδω
      ΚΡΙΜΑ τις ωρες που ξοδεψατε οι gm,τα λογια που ακουσατε,ακουτε και θα ακουτε και πανω απο ολα κριμα τα ευρουδακια που επεσαν για ενα παιχνιδι που δεν προσεχει τους πελατες του.
      Ειναι ανουσιο να ασχολουμαστε ακομα και να παρακαλαμε,οχι τα εξτρα,αλλα αυτα τουλαχιστον που υποτιθεται η Gameforge προσφερει οταν πλεον η βιομηχανια των online games εχει τοση ποικιλια
      Ρωτησαμε την Τ.Μ ,την οποια ξαναλεω σεβομαι και εκτιμω, για τις ''βροχες'' μετιν και μας απαντησε οτι απο το να μην εχεις παρε αυτο και καλο ειναι.Καλα δεν το ειπε ετσι αλλα το γενικο αποτελεσμα αυτο ειναι.
      οκ.παραδειγμα
      οι εταιριες παραγωγης εμφιαλομενου νερου β,γ,δ πτωχευουν και μενει μονο η α
      ανεβαζει την τιμουλα και απο τα υπεροχα νερα του ολυμπου σου μαζευει νερακι απο τον ποδονιφτη και σου λεει αυτο ειναι μαγκα μου πιες το και καλο σου ειναι.
      θα μπορουσα ολη νυχτα να γραφω αλλα ειναι σαν να προσπαθεις να μαθεις ιαπωνικα σε ενα βρασμενο μπροκολο.
      καληνυχτα,κουραγιο και καπου καπως καποτε....
    • Καλησπέρα,
      η ταχύτητα κίνησης στον Έξαλλο είναι κάτι το οποίο χρειάζεται κυρίως αφού η ικανότητα φτάσει σε ένα εύλογο επίπεδο. Αν η ικανότητα είναι μικρή τότε αναγκαστικά βάζουμε φίλτρα, παπούτσια ανέμου και ότι άλλο χρειάζεται.
      Αργότερα όμως ο έξαλλος και το άλογο απλά αρκούν.

Που καταλήγουμε με αυτό: χρησιμοποιώντας μόνο την ικανότητα και άλογο έχουμε ολόκληρο το ποσοστό της ικανότητας χωρίς κανένα πρόβλημα.

Όσο τώρα για την ταχύτητα επίθεσης, απ' όσο γνωρίζουμε το ποσοστό που γράφει ισχύει κανονικά, οπότε καλό θα ήταν αν αντιληφθείτε πρόβλημα να μας κάνετε μία επίσημη αναφορά με βίντεο.
    • απο οσο ξερω βιντεο δε μπορεις να στειλεις μεσω τικετ.πολυ ευχαριστως να σας κανο και ενα και δυο και 5 και δεκα βιντεο.
      πως ομως θα μετρισουμε τα χιτ?
      θα πρεπει να περιμενουμε ως το ιβεντ?
    • 164 με λίθο βιασύνης?
      άρα μπορείς να επιλέξεις άλλο λίθο και να έχεις πλεονέκτημα.

το ίδιο και στην ταχ. επίθεσης, έχεις δυνατότητα ενδεχομένως να χρησιμοποιήσεις άλλο συνδυασμό εξοπλισμού.

για τα hits λες +50 περίπου.

ιδανικότερα αν καταλαβαίνω καλά θα θέλαμε να μην υπάρχουν ανώτατα όρια που να περιορίζουν
    • Yocasta wrote:

Όσο τώρα για την ταχύτητα επίθεσης, απ' όσο γνωρίζουμε το ποσοστό που γράφει ισχύει κανονικά, οπότε καλό θα ήταν αν αντιληφθείτε πρόβλημα να μας κάνετε μία επίσημη αναφορά με βίντεο.

Το ποσοστο που γραφει ο εξαλλος μπορει οντως να ισχυει, ΑΛΛΑ το μεγιστο οριο στην ταχυτητα επιθεσης ειναι καπου μεταξυ 165 και 180 (πιο κοντα στο 165) και οχι 200 οπως πιστευε ο λαος του μετιν παλιοτερα. Αν πιστευετε οτι αυτο δεν ισχυει, μπορειτε να κανετε μια βολτα στο beta forum οπου γινονται αναφορες απο παρα πολλους παικτες για το <<προβλημα>> με τον εξαλλο.

Οποτε ουσιαστικα ειναι κατα το μεγιστο ποσοστο μια ικανοτητα που τα θετικα της στα δινει σε ενα ελαχιστο ποσοστο εφοσον υπαρχουν ανωτατα ορια σε ταχυτητα κινησης και επιθεσης ενω το +33% παραπανω ζημια δεχεται ο παικτης ισχυει στο μεγιστο ασχετως ποσο ο ιδιος ο παικτης <<εκμεταλλευεται>> τα θετικα της ικανοτητας.
    • New

Εγώ π.χ. που έχω έξαλλο σαν ικανότητα υποτίθεται ότι θα πρέπει να υπερισχύω από τους άλλους παίκτες σε ταχύτητα κίνησης και επίθεσης. Αυτό όμως δεν ισχύει γιατί υπάρχουν όρια σ αυτές τις ταχύτητες. Οπότε όσα και να κατεβάσω.. φίλτρα παπούτσια έξαλλο κ.τ.λ. ποτέ δεν θα τρέχω περισσότερο από άλλον. Αφού στο 200 συναντιόμαστε όλοι. Τότε λοιπόν τι νόημα έχει αυτή η ικανότητα και ισως και η ταχύτητα του Σαμάνου?
      Από μόνη της αχριστεύεται γιατί δεν την ανάβουμε να μην έχουμε τα αρνητικά της και προτιμάμε φίλτρα ή ότι άλλο. Πολύ άδικα την έκανα P κι έφαγα τόσους λίθους και βιβλία. Τώρα την έχω σε αχρηστία.
    • New

μην εισαι αχαρηστη νιοβη.αφου σου ειπε.εγω βγαζω 164 με πανοπλια μονο.αρα εχω να επιλεξω τι θελω για το 200. φιλτρο? φιλτρο. δε θες φιλτρο? ανεμου.ουτε ανεμου? ε αναψε εξαλλο και κανε τους ολους να σκασουν απο τη ζηλια τους.αμαν τελεσοπινγκ.και δορο το ΒΑΛΙΝΤΖΑΚΙ