Συζήτηση για την ένωση σερβερ

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Συζήτηση για την ένωση σερβερ

ΑΛΉΘΕΙΑ ΠΟΣΟ ΑΚΌΜΑ ΠΟΙΟ ΕΛΕΕΙΝΌ ΝΑ ΓΊΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΊΔΙ 3 ΚΑΝΆΛΙΑ ΓΙΑ ΔΙΚΌ ΤΟΥΣ ΘΈΜΑ ΣΕ ΑΝΑΓΚΆΖΟΥΝ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΔΝ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΆ ΚΟΥΤΙΆ ΜΗΝ ΧΑΘΟΎΝ ΤΑ ΚΑΤΟΙΚΊΔΙΑ ΕΛΕΟΣ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΧΩΡΆΝΕ ΤΑ ΑΝΤΙΚΕΊΜΕΝΑ ΜΑΣ ΜΟΝΟ ΣΕ 5 ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ ΤΟΥ ΙΤΕΜ ΣΟΠ ΔΛΔ ΘΑ ΧΑΘΟΎΝ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΆΛΛΟ ΧΟΡΟ ΕΛΑ ΠΕΊΤΕ ΤΟ ΘΈΛΟΥΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΏΞΟΥΜΕ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΊΣΟΥΜΕ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΌ ΜΕΤΙΝ2 ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΟΎΜΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΑΓΑΠΆΤΕ ΑΚΌΜΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΚΆΝΟΥΜΕ.
    • μιας και έκανες πρώτος ποστ ας κάνουμε μια επικόλληση χδ

λέτε ότι πρέπει να βάλουμε τα πετ μας σε μεταφορικά κουτιά ποιος θα μας δώσει τα κουτιά αυτά ? εγώ έχω 7 πετ μήπως θέλετε να τα πληρώσουμε κιόλας ? επίσης κάποια από τα πετ εχουν πάνω από 500 μέρες, θα χαθούν οι μέρες? τι ακριβώς θα συμβεί γιατί δεν νομίζω καποιος να βάλει κουτιά για τα πετ του

δλδ μπορει και 1 λβλ να μας κλέψει το ναμε ?

στον νέο σερβερ θα ισχύουν οι αλλαγες που είχε ο σερβερ αιας (περιορισμούς στα λβλ για να μπαίνεις σε καποιες πίστες εβεντ λουλουδιών και τα βοσσ σε διάφορα σημεία στον χάρτη και ότι άλλη αλλαγή υπάρχει και δεν θυμαμαι ή θα είναι σαν τον οριον ή θα προσθέσετε καινούργιες αλλαγες στον καινούργιο σερβερ

3 κανάλια ? μας δουλεύετε στους άλλους σερβερ έχετε αφήσει κανονικά 6 κανάλια και σε εμάς όσο πάει τα λιγοστευετε
    • Εγώ προσωπικά dn για μεταφορικά κουτιά δεν πρόκειται να βάλω, ας βρούνε λύση να μην χαθούν τα πετ , δεν γίνεται επειδή θα γίνει ένωση να μας αναγκάσουν να βάλουμε dn για μεταφορικά κουτιά και άμεσα κιόλας......
      *****Franky13*****
      Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω πειρατής!!!!!!
    • εγώ έχω άλλη απορία όλα τα αντικείμενα θα μεταφερθούν στην αποθήκη ιτεμ σοπ εκεί όμως έχει 5 καρτέλες
      εγώ στο ένα λογαριασμό που παίζω έχω ξεκλειδώσει και τις 4 καρτέλες και είναι και σχεδόν φουλ και οι καρτέλες από την αποθήκη πάμε στις 7 και αν βάλουμε και τους παίχτες του Αιας 2 καρτέλες και 1 της αποθήκης φτάσαμε τις 10 και ακόμα δεν ξέρουμε για τα ιτεμ που είναι φορεμένα που θα πάνε όλα αυτά τα ιτεμ?
      και ακόμα δεν ξέρουμε τι θα γίνει με τα ιτεμ που είναι σε 2η-3η καρτέλα αποθήκης που όμως είναι κλειστή ξέρουμε πως δεν χανοντε μεχρι να ξαναπαίρνουμε την επέκταση τι θα γίνει όμως με την ένωση? θα χα
      « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»

Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P

« Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
      αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα
    • ΟΤΑΝ ΣΕ ΑΦΉΝΟΥΝ ΜΕ 3 ΚΑΝΑΛΙΑ ΜΕ ΠΕΤ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΟΤΑΝΤΑ ΑΝΤΙΚΙΜΕΝΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΝΕ ΣΤΗΣ ΑΠΟΘΗΚΕΣ ΤΟΥ ΙΤΕΜ ΣΟΠ ΟΤΑΝ ΤΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΒΟΟΚ ΣΟΥ ΓΕΜΗΖΟΥΝ 5 ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΙ ΠΡΟΒΛΕΠΕΙ Η ΕΤΑΙΡΙΑ?
      ΔΕΝ ΠΕΤΑΜΕ ΕΝΑ ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΟΡΓΑΝΟΘΕΙ ΣΩΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΧΗΡΙΣΤΗΚΗ ΟΜΑΔΑ ΟΛΟΙ Η ΚΟΙΝΌΤΗΤΑ ΤΟΥ ΜΕΤΙΝ2 ΟΠΟΤΕ ΑΣΕ ΝΑ ΕΧΩ ΕΓΩ ΤΗΣ ΑΜΦΗΒΟΛΕΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΠΕΣ ΜΟΥ ΒΟΥΝΑ ΚΕΡΑΥΝΟΥ ΠΩΣ ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΑΊΝΕΙΣ ΜΕΤΙΝ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕΝΕΣ ΜΕ 6 ΚΑΙ 4 ΚΑΝΑΛΙΑ ΜΑΓΕΜΕΝΟ ΠΟΣΟΙ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΧΠ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΉΜΑΤΑ?ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΟΛΙΣ ΑΝΑΡΤΙΘΗΚΕ.Η ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ ΓΙΝΕΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΛΟ .ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΗ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝ ΠΕΤ,ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΤΗΚΑ,ΒΟΟΚ,ΚΑΙ ΕΞΟΠΛΗΣΜΟΣ ΑΝ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΣΤΟ ΙΤΕΜ ΣΟΠ
    • Δηλαδή παίζουν στην πλάτη μας! Είχαμε έναν server τον Orion που είχε 6 κανάλια, μετά έβαλαν τον Αias και τα έκαναν 4 κανάλια στον κάθε server. Τώρα ξαναγίνεται ένας server και μειώνονται τα κανάλια από 8 που είναι συνολικά, σε 3. Δηλαδή «άλλαξε ο Μανωλιός και έβαλε τα ρούχα του αλλιώς». Και ποιός ο λόγος να φτιαχτεί ο Aias αφού πάλι τον σβήνουν?
      Και συγνώμη.. αυτό θα γίνει μεθαύριο κιόλας? Πότε θα προλάβουμε να ταχτοποιήσουμε τους λογαριασμούς μας?
      Αυτά που έχουμε στο ντεπό, που θα πάνε? Ωχ τι χαμός Θεέ μου!
    • και ξέχασα και το άλλο σε ένα λογαριασμό έχει κοινή αποθήκη Ιτεμ σοπ σε ένα λογαριασμό έχουμε 5 χαρακτήρες με το λιγότερο 2 καρτέλες άρα πάμε στις 10 καρτέλες μόνο οι χαρακτήρες χωρια ότι έγραψα πιο πάνω.
      και αυτά που έχουμε στο ντεπό τι γίνετε?
      « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»

Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P

« Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
      αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα
    • ΤΙ ΛΕΤΕ ΡΕ ΑΟΥΓΚΑΝΟΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΤΑ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ? ΑΝ ΛΕΙΠΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΙΤΕΜ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΣΗ ΣΕ ΕΥΡΩ ΟΧΙ ΓΙΑΝΓΚ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ. ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΚΟΥΤΙΑ?? ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΤΟΥΤΟ. 3 ΚΑΝΑΛΙΑ?? ΜΕΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΜΕΡΟΣ ΝΑ ΚΛΑΣΟΥΜΕ. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΖΗΤΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΚΑΤΟΡΘΩΤΑ. ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΕΝΩΣΗ ΑΛΛΑ ΜΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΖΕΤΕ ΕΜΑΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΣΕΣ ΑΓΚΑΡΕΙΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ @@ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ. ΑΧΧΧ ΝΑΙ ΞΕΧΑΣΑ ΘΑ ΦΑΩ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ ΕΠΕΙΔΗ ΜΙΛΑΩ ΑΣΧΗΜΑ.. Ε ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! ΠΑΙΖΟΥΝ ΗΔΗ ΛΙΓΑ ΑΤΟΜΑ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΑΤΗΣΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΜΙΣΟΙ.
    • Η αποθήκη του item shop ΔΕΝ χωράει τ αντικείμενα του λογαριασμού μας. Ζήτημα να χωράει το inventory του ενός παίκτη. Γιατί δεν τα βάζετε όλα στο ντεπό? (αν το ντεπό χωράει άπειρα αντικείμενα χωρίς περιορισμό).
    • Ακομα εαν εχουμε ηδη εναν παιχτη στον οριον και στο Αιας αλλο δλδ 10 παιχτες μεσα στον ιδιο λογαριασμο.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ?
      Δεν διαγράφεται κανένας χαρακτήρας. Όλοι μεταφέρονται στον νέο σέρβερ. Όλοι οι χαρακτήρες του λογαριασμού σου θα συγχωνευθούν και θα είναι διαθέσιμοι μέσω της επιλογής χαρακτήρων. Μπορείς να δημιουργήσεις νέους χαρακτήρες μόνο αν έχεις λιγότερους από πέντε χαρακτήρες στην επιλογή χαρακτήρων. Αρα θα μπορω να εχω 10 χαρακτηρες στον ιδιο λογαριασμο?

The post was edited 1 time, last by lycanpvp ().

• lycanpvp wrote:

Ακομα εαν εχουμε ηδη εναν παιχτη στον οριον και στο Αιας αλλο δλδ 10 παιχτες μεσα στον ιδιο λογαριασμο.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΑΥΤΟ?
      Δεν διαγράφεται κανένας χαρακτήρας. Όλοι μεταφέρονται στον νέο σέρβερ. Όλοι οι χαρακτήρες του λογαριασμού σου θα συγχωνευθούν και θα είναι διαθέσιμοι μέσω της επιλογής χαρακτήρων. Μπορείς να δημιουργήσεις νέους χαρακτήρες μόνο αν έχεις λιγότερους από πέντε χαρακτήρες στην επιλογή χαρακτήρων. Αρα θα μπορω να εχω 10 χαρακτηρες στον ιδιο λογαριασμο?
      Από ότι κατάλαβα εγώ θα έχεις και τους 10 παίκτες αλλά δεν θα μπορείς να κάνεις καινούριο παίκτη όσο έχεις πάνω απο 5 στον ίδιο λογαριασμό.
      *****Franky13*****
    • lycanpvp wrote:

Και τα ιτεμς και απο τους 2 σερβερ θα μπουνε στην αποθηκη του IS ?
      έτσι λένε....τώρα πως θα τα βάλουν όλα εκεί σε 4 καρτέλες κανείς δεν ξέρει..
      *****Franky13*****
    • Η ζωή μου όλη.

2010 παρατάω 90 λέβελ τοξότη (ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΕΙΧΑ ΤΡΑΒΗΞΕΙ) και πάω στον vasiliki. Επί 2 χρόνια παίζω και ρίχνω λεφτά. Πάω 90 λέβελ τον Sura. Ενώνουν τους servers. (Θα μπορούσα με τα ίδια λεφτά και χρόνο να έχω τερματίσει τον πρώτο παίχτη)

2015 ξαναξεκινάω orion, πάω 90 λέβελ με καινούριο παίχτη - πολεμιστή - (Του vasiliki είχε χαριστεί) και ρίχνω λεφτά.

2018 ανοίγει ο Aias. Ρίχνω λεφτά, πάω 61. Μπαμ, ενώνουμε τον Aias με τον Orion.

Είμαι αδιόρθωτος.
      ~ Η αλλαγή είναι βέβαιη, η πρόοδος όχι ~

Metin2 ~ 2008 - 2018

(^_^)
    • Ελπιζω αυτα που λετε να ειναι ενα αστειακι. Που θα χωρεσουμε τοσα ατομα, εδω σε 4 ch και τρωγομαστε για μετιν, κατακομβη και αλλα πολλα.
      1ον τουλαχιστον 6ch
      2ον το 50%+ των παικτων δεν θα αγορασει κουτι για πετ απο αντιδραση, το πετ καποιου δλδ π αξιζει 4-5δις αν χαθει τι θα γινει?
      3ον τα ιτεμ π εχουμε οι περισσοτεροι σε ενα λογαριασμο δεν χωρανε σε 4 καταλογους
      4ον αυτο επρεπε να γινει τον αλλο μηνα να προετοιμαστουμε και οχι ετσι ξαφνικα!!! Καλυτερα και καθολου!!
      5ον τα παιδια που παιζουν aias εριξαν φραγκα πολλα για να φτιαχτουν εκει και τρ θα μπουν σε ενα server που οι περισσοτεροι ειναι full στημενοι.
      6ον λεφτα λεφτα λεφτα, μονο αυτο ζητατε, αφηνετε 50 ατομα που βαζουν το μηνα σταθερα ποσα 25-50-100 ευρω και οι υπολοιποι 150 200 ποσοι ειμαστε να παμε να @@@@.
    • τα μεταφορικά κουτιά πότε θα μας τα δώσουν να βάλουμε μέσα τα πετ μας θα μας απαντήσουν αλλιως θα εχουν αμέτρητα τικετ με φοτο απο πετ να επιστρέψουν .
    • Σέργιε όλοι στο ίδιο καζάνι βράζουμε, αφού όλοι παίζουμε ακόμα ||

Τι πρέπει να προσέξω στα κατοικίδια του Συστήματος κατοικιδίων μου;
      Επειδή το κατοικίδιό σου έχει περιορισμένη διάρκεια και μπορεί να πεθάνει, σου συνιστούμε να το ταΐσεις έγκαιρα πριν τη συγχώνευση και να το βάλεις σε ένα Μεταφορικό κουτί. Μετά τη συγχώνευση θα το βρεις στην Αποθήκη Item Shop.

Ήθελα να ρωτήσω.. αν δεν το βάλουμε σε μεταφορικό κουτί θα το χάσουμε?
    • Και που τα λετε,δεν προκειται να σας απαντησουν γιατι πολυ απλα δεν τους νοιαζει τι πιστευουμε.Προκειμενου να βγαλουν 5-6 φραγκα θα καταληξουμε εμεις να ειμαστε με 1 καναλι και στο τελος να πρεπει να τους πληρωσουμε κιολας για να φυγουμε απο πλατεια.ΕΙΣΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ GAMEFORGE.ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΕΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΟ ΜΗΝ ΜΑΣ ΛΕΤΕ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ.
    • threea wrote:

• Αντικείμενα: Όλα τα αντικείμενα και τα αντικείμενα εξοπλισμού από την αποθήκη, τον κατάλογο και τον εξοπλισμό θα μεταφερθούν στην αποθήκη Item Shop κατά τη συγχώνευση.
      Ποιά εννοείτε αποθήκη item shop? Τις 5 καρτέλες που έχει ο Αποθηκάριος ή το ντεπό του λογαριασμού? Παρακαλώ απαντήστε ΣΥΝΤΟΜΑ γιατί αν είναι το πρώτο, θα πρέπει να δημιουργήσω ακόμα καμιά εικοσαριά account.