Καμία συμβουλή σε παλιό; :Ρ

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Καμία συμβουλή σε παλιό; :Ρ

Καλησπέρα.

Θέλω να παίξω λίγο κι όσοι θυμάστε πριν από 1,5 χρόνο που σταμάτησα μου είχαν αδειάσει τόσο τον 90άρη παίκτη όσο και τους ντρόππερ.

Προσπαθώ να το στήσω λίγο πολύ και να παίξω, προς το παρόν με ότι μικρό ντρόππερ μπορώ στην πρώτη πόλη. (Δεν έχω εξοπλισμό για να σπάσω πασχαλινά :P )

Το χειρότερο είναι πως βλέπω μόνο 3 κανάλια πλέον - γιατί; - και ότι δεν υπάρχει αλλαγή καναλιού - γιατί; - :P

Ο σέρβερ είναι γεμάτος από βιβλία, λίθους, +9 αντικείμενα κλπ κλπ .. Σαν "νέος" παίκτης, σε τι μπορώ να επικεντρωθώ για να μαζέψω yang. Σχεδόν κανένας από τους σταθερούς παλιούς τρόπους δεν είναι κερδοφόρος.. Καμία συμβουλή; Βοήθεια :lol1:
    ~ Η αλλαγή είναι βέβαιη, η πρόοδος όχι ~

Metin2 ~ 2008 - 2018

(^_^)
  • Δρακόλιθους, εξόρυξη, και στα event να εκμεταλλεύεσαι όσο χρόνο μπορείς για να έχεις κέρδος. Αυτά τα 3 πιστεύω είναι τα ιδανικά για έναν καινούριο. Θα δω τι εσωτερικά έχω με ζωή να στα δώσω!
    Ότι δε σε σκοτώνει, σε αφήνει full HP :) :)
  • xN1kolai wrote:

Δρακόλιθους, εξόρυξη, και στα event να εκμεταλλεύεσαι όσο χρόνο μπορείς για να έχεις κέρδος. Αυτά τα 3 πιστεύω είναι τα ιδανικά για έναν καινούριο. Θα δω τι εσωτερικά έχω με ζωή να στα δώσω!
    Καταρχήν σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την προσφορά. Φυσικά δεν μπορώ να δεχτώ items , αλλά θα ήθελα να συζητήσω τις συμβουλές.

Οι δρακόλιθοι είναι ένα θέμα. Είδα πως τα cor draconis δεν μπορούν να πωληθούν πλέον, και θα χρειαστεί τρομερά μεγάλο χρονικό διάστημα έως ότου φτιάξω μερικά αρχαία για πούλημα. Η εξόρυξη επίσης είναι ελάχιστα κερδοφόρα για να στήσω λίγο λίγο τον 90άρη.

Προς το παρόν βρήκα μία μεσαία λύση. Είδα πως λόγω του ναού έχουν αυξηθεί οι τιμές σε παπούτσια αρχικών λέβελ +9 (λόγω αντιστάσεων). Φάρμαρα ήδη μερικά και έφτιαξα ένα ζευγάρι μπαμπού +9. Θα προσπαθήσω με το πασχαλινό ιβέντ να τα φουλάρω.
    ~ Η αλλαγή είναι βέβαιη, η πρόοδος όχι ~

Metin2 ~ 2008 - 2018

(^_^)
  • Καλή λύση αλλά είναι τζόγος. Τώρα θα βγάλεις αύριο δε θα βγάλεις. Οι δρακόλιθοι δεν είναι λύση αν τους κάνεις σε 1 παίχτη, αλλά με 25 κορ τη μέρα σε 1 παίχτη βγάζεις 1 αρχαίο τη μέρα περίπου. Επίσης με τον 90άρη δοκίμασε να σπάσεις μετινάκια και να πουλάς ρινγκ/κάπες/παπυράκια/λίθους +4. Ωστόσο έχω μερικά αντικείμενα με ζωή που δεν χρησιμοποιώ καν, δεν μου κάνει κόπο να στα δώσω ειλικρινά
  • 5 κορ ο παίκτης, 5 παίκτες ο λογαριασμός, 25 κορ ο παίκτης σου. Απλώς περνάς τα κορ αποθήκη και τα βάζεις σε 1 παίκτη και τα ανοίγεις εκεί.
  • xN1kolai wrote:

5 κορ ο παίκτης, 5 παίκτες ο λογαριασμός, 25 κορ ο παίκτης σου. Απλώς περνάς τα κορ αποθήκη και τα βάζεις σε 1 παίκτη και τα ανοίγεις εκεί.
    Α, μιλάς για κορ... είπα κι εγώ ξαναμπαίνουν τα θραύσματα αποθήκη? :P
    Οκ κατάλαβα thanks :)