Μαγικό Αυγό. Σοβαρά?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Μαγικό Αυγό. Σοβαρά?

Ελάχιστα τα πασχαλινά μετιν και άντε.. σπάει ο διάβολος το πόδι του και βρίσκεις... και άντε να είναι απ αυτά που πετάνε μαγικό αυγό. Ωραία!!! Και το πατάς 3 φορές. Μα τι μαγικό αυγό και κουραφέξαλα? Αυτό έβγαλε και τις 3 φορές yang. Και τι yang? Μη φανταστείτε εκατομμύρια. 10.000, 100.000 τέτοια ποσά. Μα που πάμε?

Είναι bug ή πάει, χάλασε κι αυτό όπως τόσα άλλα στο μετιν?
    • Εγω εσπασα 10ρια μετινς και μου πεταξε 2 μαγικα αυγα.6 πατινατα 5 φορες yang.Γιατι εχει γινει ετσι το μετιν ? Παλαιοτερα το πασχαλινο event ειχε παντου πασχαλινα μετινς,και ειχες πολες πιθανοτητες να σου τιχουν καλα πραγματα.

«Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»...
      Ρενέ Ντεκάρτ...
    • Ψάχνω σήμερα 2,5 ώρες σε ένα ch στους χάρτες ορκ, κοιλάδα φιδιών, 1ο χωριό, έρημο και δεν βρήκα ούτε ένα. Μα όλοι είναι πιο γρήγοροι και πιο τυχεροί από μένα? Είναι το απόλυτο της απελπισίας και απογοήτευσης.
      Πιστεύω ότι χειροτέρεψαν πολύ και φέτος τα πράγματα στο μετιν.
      Γι αυτό αγανακτώ και πάω και παίζω πόκερ :P
      Έτσι λοιπόν.. άσχημο event στο μέτιν? Παίζουμε λιγότερο μετιν :D
    • trelamenos wrote:

αμα πεζεισ πολεσ ωρεσ θα βγαλεισ καλα πραγματα αμα πεζεισ 2-3 ωρεσ δεν βγαζεισ τπτ
      Χωρίς να είμαι προκλητικός, ειλικρινά, κάποιοι δουλεύουμε κι έχουμε αρκετές υποχρεώσεις. Συνεπάγεται πως έχουμε να διαθέσουμε 1 άντε 2 ώρες την ημέρα για ένα παιχνίδι (Και αν). Εγώ προσωπικά τυχαίνει να προλαβαίνω μία φορά στις 2 μέρες ας πούμε. Οπότε δυστυχώς, για εμάς τα event αυτά είναι σχεδόν ανύπαρκτα.. και γενικότερα όλο το παιχνίδι είναι πολύ δύσκολο για ανθρώπους που δεν μπορούν να εκμεταλευτούν event ή να ρίξουν χρήματα.
      ~ Η αλλαγή είναι βέβαιη, η πρόοδος όχι ~

Metin2 ~ 2008 - 2018

(^_^)
    • Συμφωνώ και επαυξάνω στα ανωτέρω.Πρέπει δηλαδή να είμαστε online 15 ώρες την ημέρα σε ένα παιχνίδι.Τι ποιότητα ζωής θέλουμε τελικά.Υπάρχει ζωή και εκτός μέτιν,γεμάτη χαρά,διασκέδαση,δικαιώματα και υποχρεώσεις.Ότι μπορεί και όσο μπορεί ο καθένας.Το θέμα είναι να περνάς τις ώρες σου ευχάριστα. Δυστυχώς όμως δε μας αφήνουν.
    • μια είναι η λύση.. delete το παιχνίδι παιδιά.. έπαιζα από τότε που βγήκε το σταμάτησα και το ξεκίνησα πάλι 1.5 χρόνο πριν.. το παράτησα πάλι πριν 2 μήνες γιατί μου τρώγε χρονο από την ζωή μου.. δεν είναι αξιόπιστο παιχνίδι πάρα μόνο να σου τρώει χρόνο και χρήματα..
    • Θελω να συμπληρωσω οτι εκτος απο τον ελαχιστο χρονο που μπορουμε να διαθεσουμε (κατα εξαιρεση),τα καλα events π.χ.
      "exp" ειναι μερες που γιορταζουμε κατι οπως 28η Οκτωβρίου.Αυτο συνεβει και στον τορινο μινα το exp πεφτει μεγαλο σαββατο.Δηλαδη τα events αυτα ειναι σαν να μην τα βαζουν (κατα την αποψη μου).

«Σκέφτομαι, άρα υπάρχω»...
      Ρενέ Ντεκάρτ...
    • New

Εγώ δε μπορώ να το καταλάβω αυτό...
      Παίζετε ένα online παιχνίδι το οποίο δε σας ευχαριστεί και όσο και αν παραπονιέστε για πράγματα που δε σας ευχαριστούν, στην εταιρία δε ξέρω καν αν φτάνουν αυτά τα παράπονα..
      Αφού παίζετε κάτι που εν τέλη δε σας ευχαριστεί και τόσο..γιατί παίζετε ακόμη;
      Αυτό μου θυμίζει μία κουβέντα που είχα με έναν γνωστό μου που καπνίζει.
      Παραπονιέται που είναι ακριβά τα πακέτα τσιγάρα και δε βγαίνει οικονομικά κλπ κλπ..
      Ε γιατί δε το κόβεις;
      Ξέρω το τσιγάρο δεν συγκρίνεται με το metin ίσα ίσα που ένα τέτοιο παιχνίδι με τόσα αρνητικά κόβεται και πιο εύκολα..

ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ;
      Εγώ όταν ήμουν μικρός, όταν έπαιζα σε μία βρώμικη παιδική χαρά, εάν δεν έφευγα εγώ ο ίδιος, οι γονείς μου με έπαιρναν μακριά, και δε καθόμουν να παίξω με τις ΒΡΩΜΙΕΣ!

Αυτά. :)
      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Νέος Αλχημιστής Κρυστάλλου στην περιοχή των συντεχνιών πίσω ακριβώς από τον Μεταβιβαστή!
      (Συντεταγμένες 319,84)
      Για περισσότερες πληροφορίες σε εικόνα, πατήστε εδώ!
    • New

Δεν είναι όλα, όσα απλά τα περιγράφεις.

Με την ίδια λογική, η οικονομική κρίση έχει φάει αυτήν την χώρα, γιατί δεν μεταναστεύεις; Δεν το λέω επιθετικά ή ειρωνικά. Το φέρνω σαν ακραίο παράδειγμα για να καταλάβεις.

Όπως είπαμε και πιο πάνω, κάποιοι έχουμε ελάχιστο χρόνο για να παίξουμε. Έτσι ένα νέο παιχνίδι που θέλει από την αρχή κόπο και γνώσεις θα ζητούσε πάρα πολλές ώρες. Ένω ένα παιχνίδι που το γνωρίζουμε κι έχουμε ήδη φτιάξει παίχτες κι εξοπλισμό τόσα χρόνια, είναι εύκολο και μπορούμε όντως να παίζουμε λίγο.

Το ότι μας αρέσει ένα παιχνίδι, δεν σημαίνει πως δεν πρέπει να σχολιάζουμε τα αρνητικά του. Εξάλλου δεν το κάνουμε γιατί βαρεθήκαμε το παιχνίδι, αλλά αντιθέτως γιατί θέλουμε να παίξουμε και κάποια πράγματα μας κουράζουν. Αν είχαμε βαρεθεί το παιχνίδι, αυτό καθεαυτό, δεν θα παραπονιόμασταν, απλά δεν θα παίζαμε.
      ~ Η αλλαγή είναι βέβαιη, η πρόοδος όχι ~

Metin2 ~ 2008 - 2018

(^_^)
    • New

Τι να το κάνω εάν τα παράπονά σας δε πιάνουν τόπο;
      Το ότι θεωρείτε ένα παιχνίδι διασκεδαστικό που κυρίως πίκρες σας δίνει και είναι τόσο χρονοβόρο για πολλά... Πραγματικά με ξεπερνάει...
      " Έτσι ένα νέο παιχνίδι που θέλει από την αρχή κόπο και γνώσεις θα ζητούσε πάρα πολλές ώρες."
      Εμένα αυτό που ανέφερες μου κάνει και για "επειδή δε πιστεύουμε ότι θα τα καταφέρουμε και τόσο στο νέο παιχνίδι, ας μείνουμε στο σιγουράκι να είμαστε καλά.
      ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Νέος Αλχημιστής Κρυστάλλου στην περιοχή των συντεχνιών πίσω ακριβώς από τον Μεταβιβαστή!
      (Συντεταγμένες 319,84)
      Για περισσότερες πληροφορίες σε εικόνα, πατήστε εδώ!
    • New

Άλλος λέει και καλαμάρι και άλλος για παλαμάρι.Κάποιοι έχουν χάσει χρήμα,κόπο,χρόνο για αυτό το παιχνίδι γιατί θέλανε να περνάνε κάποιες ώρες ευχάριστα και λογικό είναι να κάνουν παράπονα.Το να λέμε παράτα τα όλα αμαχητί δε νομίζω πως αρμόζει σε οποιοδήποτε υγιώς σκεπτόμενο άνθρωπο.Μόνο με τη διεκδίκηση κερδίζεις κάτι,όχι με την αδράνεια.
    • New

ΠΑΟΚΑΡΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΡΕΛΑΘΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ... ΤΟ ΜΕΤΙΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΡΩΕΙ PAYSAFEEEEEEEEEE....ΕΠΕΣΕ Ο SERVER ΠΑΛΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑΑΑΑΑΑΑ.. ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΟ ΠΗΡΕ ΧΑΜΠΑΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ