Πως να διαγράψω χαρακτήρα από λογαριασμό μου σε 10 βήματα

  • Καλημέρα σε όλη την κοινότητα
    Μετά από πολύ καιρό κόπο και βάσανα κατάφερα επιτέλους να διαγράψω οριστικά και αμετάκλητα χαρακτήρες από λογαριασμούς που μου ήταν άχρηστοι και να έχω επιτέλους χώρο να φτιάξω χαρακτήρες που ήθελα.


    Σας παραθέτω τα βήματα ένα ένα με τη σειρά προς αποφυγή άλλης ταλαιπωρίας για όσους έχουν ταλαιπωρηθεί όσο εγώ γιατί σε κάποιες μικρές λεπτομέρειες είναι η διαφορά!



    Βήμα 1
    Αποφασίζεις με σιγουριά ποιος είναι ο παίκτης ο οποίος θες να διαγράψεις και αδειάζεις από μέσα τα πάντα! Μα τα πάντα.
    Να μην έχει απολύτως τίποτα. Ούτε ένα yang

    Βήμα 2 (η ταλαιπωρία)

    Αδειάζεις την αποθήκη του λογαριασμού που έχει τον παίκτη τον οποίο θες να διαγράψεις


    Βήμα 3
    ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΕΝΤΕΛΩΣ το παράθυρο του μετίν που έχεις κάνει αυτές τις διαδικασίες.


    Βήμα 4
    Κάνεις σύνδεση (login) στον λογαριασμό σου μέσω των ρυθμίσεων στο Gameforge client.


    Βήμα 5
    Πατάς στην καρτέλα που λέει πληροφορίες λογαριασμού και εκεί κάνεις τα εξής
    5α) ΤΣΕΚΑΡΕΙΣ σε ποιο email είναι ο λογαριασμός σου κι επιβεβαιώνεις ότι θυμάσαι το pass του email αυτού. Εφόσον το θυμάσαι και το επιβεβαιώνεις, κάνεις Login στο email αυτό
    5β) Πατάς πάνω στο κουτάκι που λέει "προβολή κωδικού" (Κωδικός Διαγραφής Χαρακτήρα)
    Κάνοντας αυτό, σου στέλνει στο email Που έχεις ήδη κάνει σύνδεση έναν υπερσύνδεσμο (προσοχή, μπορεί το email σου να τον βάλει αυτομάτως στα spam, πρέπει να κοιτάξεις κι εκεί αν δεις και δεν έρχεται το mail αυτό)

    Βήμα 6

    Κάνεις αποσύνδεση από τον λογαριασμό σου στην συγκεκριμένη σελίδα


    Βήμα 7
    Βρίσκεις το email που έχει έρθει από την εταιρία ως noreply το ανοίγεις και βλέπεις μέσα τον υπερσύνδεσμο. Πατάς εκεί και σου ανοίγει ένα άλλο παράθυρο με ένα κωδικό
    Μαρκάρεις τον κωδικό και τον αντιγράφεις. Τον κάνεις επικόλληση σε ένα άλλου είδους αρχείο τύπου word ή excel και μεγεθύνεις τον αντεγραμένο κωδικό στην γραμματοσειρά σου, τόσο ώστε να είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΥΔΙΑΚΡΙΤΟΣ και να μην μπλέκουν τα γράμματα μεταξύ τους
    Το κρατάς stand by και

    Βήμα 8

    Ξεκινάς πάλι το παιχνίδι έναρξη κανονικά τον λογαριασμό που έχει μέσα τον παίκτη που θες να διαγράψεις


    Βήμα 9
    Αφού φτάσεις στο σημείο που είναι να επιλέξεις κανάλι, ΚΛΕΙΝΕΙΣ κάτω δεξιά στην οθόνη σου το torrent (νομίζω ότι αυτό το σημείο μου έκανε εμένα όλη τη ζημιά)

    Βήμα 10 (το τελειωτικό)

    Επιλέγεις κανάλι που θα μπεις, επιλέγεις τον χαρακτήρα που θες να διαγράψεις και πατάς διαγραφή. Εκεί προσεκτικά αντιγράφεις τον κωδικό που που έχεις ήδη κάνει τεράστιο και σου έχει βγάλει τα μάτια προσέχοντας τα πεζά κεφαλαία νούμερα να είναι όπως ακριβώς τα έχεις πάρει απ τον σύνδεσμο



    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ, η διαγραφή σου έγινε αποδεκτή....

  • Πολλοί από εσάς έχετε αναρωτηθεί πώς γίνεται να διαγράψετε έναν παίκτη σας ή γιατί δεν καταφέρνετε να τον διαγράψετε ενώ έχετε κάνει όλα όσα πρέπει..
    Παρακάτω λοιπόν θα σας εξηγήσουμε τις προϋποθέσεις διαγραφής ενός παίκτη αλλά και κάποια πιθανά προβλήματα που εμποδίζουν την διαγραφή του.


    Προϋποθέσεις:


    • Ο παίκτης να έχει επίπεδο μέχρι και 119 (Παίκτες 120 επιπέδου δεν γίνεται να διαγραφούν).
    • Να μην είναι παντρεμένος ο παίκτης.
    • Να μην είναι σε συντεχνία ο παίκτης.
    • Να μην έχει ο παίκτης πάνω του οτιδήποτε ανταλλάξιμο, να μην έχει yang καθώς επίσης να είναι και η αποθήκη άδεια.


    ΠΡΟΣΟΧΗ: Από την στιγμή που θα πάρετε τον κωδικό διαγραφής εάν δεν είναι συνδεδεμένος ο λογαριασμός του παίκτη που θα διαγραψετε, τότε δεν έχετε κάποιο πρόβλημα, ειδάλλως πρέπει να κάνετε αποσύνδεση και να μπείτε ξανά ώστε να πληκτρολογήσετε τον κωδικό γιατί αλλιώς δεν ενεργοποιείται η λειτουργία του συγκεκριμένου κωδικού διαγραφής.


    Πιθανότητα προβλήματος:


    Εάν έχετε κάνει όλα τα παραπάνω βήματα και ο χαρακτήρας δεν μπορεί να διαγραφεί, τότε:

    • Bάζετε λάθος κωδικό ή πιθανότατα έχει λήξει ο κωδικός. Φροντίστε να βάλετε τον κωδικό ακριβώς όπως τον βλέπετε στην οθόνη σας (μικρά-κεφαλαία γράμματα), ενώ σε περίπτωση που δεν μπορείτε να διακρίνετε καλά κάποιο από αυτά κάντε αντιγραφή-επικόλληση τον κωδικό σε ένα σημειωματάριο και πάρτε τον κωδικό από εκεί.
    • Έχουν απομείνει αντικείμενα στην αποθήκη ή στον παίκτη. Βεβαιωθείτε ότι η αποθήκη είναι τελείως άδεια και ότι ο παίκτης δεν έχει στον κατάλογό του οτιδήποτε ανταλλάξιμο ή κάποια yang
    • Μόλις..χωρίσατε. Αν μόλις πριν 5 λεπτά βγήκατε από την συντεχνία ή χωρίσατε, υπάρχει μεγάλη πιθανότητα το παιχνίδι να μην πρόλαβε να συγχρονίσει την κίνησή σας αυτή και να μην δέχεται την διαγραφή. Περιμένετε λίγη ώρα και έπειτα δοκιμάστε πάλι.


    Αν κάνατε ότι αναφέρθηκε παραπάνω τότε, περιμένετε άλλη μια μέρα για να πάρετε ένα νέο κωδικό και επαναλάβετε την διαδικασία.
    Αν πάλι δεν μπορείτε να τον διαγράψετε, τότε επικοινωνήστε με την ΔΟ μέσω του Συστήματος Υποστήριξης.

  • Καλημέρα,


    με την σημερινή συντήρηση, αυξάνεται το όριο επιπέδου για την διαγραφή χαρακτήρα σε 119 επίπεδο:

    Προϋποθέσεις:


    • Ο παίκτης να έχει επίπεδο μέχρι και 119 (Παίκτες 120 επιπέδου δεν γίνεται να διαγραφούν).
    • Να μην είναι παντρεμένος ο παίκτης.
    • Να μην είναι σε συντεχνία ο παίκτης.
    • Να μην έχει ο παίκτης πάνω του οτιδήποτε ανταλλάξιμο, να μην έχει yang καθώς επίσης να είναι και η αποθήκη άδεια.

    Η ομάδα Μ2

    Signthreea.png