Metin2 στο Gameforge.com

  • https://image.board.gameforge.com/uploads/metin2/de/announcement_metin2_de_418b0f886b60e0c720f8e6d5895ead1f.jpg



    Metin2 στο Gameforge.com


    Ήξερες ότι...; Το Metin2 έχει μπει στην εντελώς αλλαγμένη ιστοσελίδα μας Gameforge.com. Εδώ δεν θα μαθαίνεις μόνο τα τελευταία νέα του Metin2, αλλά και τα πιο καυτά νέα για όλα τα σημαντικά παιχνίδια της Gameforge.


    Από τώρα μπορείς επίσης να ξεκινήσεις το Metin2 με τον καινούριο client του παιχνιδιού μας, που σου προσφέρει νέες δυνατότητες και προτερήματα!

    Η αλλαγή θα γίνει αύριο 11/9 μετά τις ~12:00 το μεσημέρι.



    Βελτιωμένο patching

    Ο client του παιχνιδιού μας φροντίζει να έχεις τη βέλτιστη διαδικασία patching, που θα ενημερώνει το αγαπημένο σου παιχνίδι γρηγορότερα και καλύτερα.


    Έχεις όρεξη για περισσότερες περιπέτειες;

    Μπορείς να εγκαταστήσεις και να ενημερώσεις κι άλλα υπέροχα παιχνίδια της Gameforge με τον client παιχνιδιών, γρήγορα κι απλά! Υποστηρίζει τα περισσότερα και σύντομα κι όλα τα παιχνίδια της Gameforge.


    Ένας λογαριασμός, πολλή δράση!

    Χρειάζεσαι μόνο έναν λογαριασμό, για να μπορείς να παίξεις όλα μας τα παιχνίδια. Τώρα δεν χρειάζεται πια να φτιάχνεις έναν λογαριασμό για κάθε παιχνίδι! Μπορείς να συνδέσεις τους ήδη υπάρχοντες λογαριασμούς σου με τον λογαριασμό Gameforge σου και θα χρειαστείς μόνο αυτόν τον ένα λογαριασμό.


    Τι άλλο πρέπει να προσέξω στην εισαγωγή του Metin2;


    - Υποστηρίζονται οι πολλαπλοί λογαριασμοί.

    - Οι ιστοσελίδες με τις κατατάξεις event, τα wiki και τα φόρουμ θα συνεχίσουν να είναι διαθέσιμα μέσω PageLinks.

    - Τα Windows XP δεν θα υποστηρίζονται πλέον.

    - Για παίκτες του Steam: Η σύνδεση νέων λογαριασμών Steam και η σύνδεση μέσω Steam από την ιστοσελίδα του Metin2 δεν θα είναι πλέον δυνατή. Μπορείτε όμως να συνδέεστε και να παίζετε στο Steam όπως πάντα.


    Μπορείς να διαχειρίζεσαι τον λογαριασμό Gameforge σου μέσα από το client του παιχνιδιού. Το client του παιχνιδιού είναι πλέον η νέα σου βάση όταν πρόκειται για συναρπαστικά και γεμάτα δράση παιχνίδια από το σύμπαν της Gameforge!


    Βίντεο με οδηγίες:

    Signthreea.png

  • Αγαπητή κοινότητα,


    η ασφάλεια του λογαριασμού σας είναι πολύτιμη για εμάς! Εισάγετε τη διεύθυνση e-mail σας σωστά στην εγγραφή, για να αποφύγετε την κατάχρηση. Θυμηθείτε να δημιουργήσετε έναν ασφαλή κωδικό και να τον αλλάζετε συχνά.

    Επειδή λαμβάνουμε συχνά tickets υποστήριξης σε σχέση με κλοπές λογαριασμών, θέλουμε να σας παρακαλέσουμε ξανά να μην μοιράζεστε τα στοιχεία του λογαριασμού σας με άλλους παίκτες. Αν μπορούν να συνδεθούν στον λογαριασμό σας κι άλλα άτομα, καλύτερα να αλλάξετε αμέσως τον κωδικό σας. Μόνο έτσι θα είστε ασφαλείς.


    Η ομάδα του Metin2

    Signthreea.png

  • Αγαπητή κοινότητα,


    παρακαλώ δώστε προσοχή στα εξής:


    • Σε περίπτωση που ξεχάσατε τον κωδικό κάποιου λογαριασμού σας που θέλετε να προσθέσετε στο κύριο Gameforge client λογαριασμό σας, παρακαλώ κάντε τα εξής:


    Κάντε κλικ στο "add account"



    και στην συνέχεια, στο παράθυρο που ανοίγει, γράψτε το όνομα του λογαριασμού και πατήστε " I forgot my password".



    Από εκεί και πέρα ακολουθήστε τα βήματα για την ανάκτηση.


    :!:Παρακαλούμε την προσοχή σας, καθώς είναι αποκλειστικά δική σας ευθύνη το να έχετε πρόσβαση σε όλα τα email από κάθε ένα λογαριασμό τον οποίο διατηρείτε στο παιχνίδι ώστε να μπορείτε να κάνετε ανάκτηση κωδικού, καθώς και το να μην μοιράζεστε κανένα στοιχείο από αυτά με άλλα άτομα.


    :!:Σε περίπτωση που ένας λογαριασμός έχει διαμοιραστεί και δεν έχετε πλέον πρόσβαση σε αυτόν, δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε, καθώς όπως αναφέρεται ξεκάθαρα στους Όρους και διατάξεις μας, ο διαμοιρασμός των στοιχείων απαγορεύεται αυστηρά!


    --------------------------------

    Τέλος, θα θέλαμε να τονίσουμε ότι αλλαγή στον παλιό τρόπο login δεν είναι δυνατή, από την στιγμή που χρησιμοποιείται το νέο σύστημα.


    Η ομάδα Μ2


    Signthreea.png

  • Συχνές Ερωτήσεις


    Μπορώ να έχω πάνω από ένα Gameforge account?

    Ναι


    Πρέπει το email Που έχω στο Gameforge account μου να είναι ίδιο με το email Που έχω στον λογαριασμό μου στο παιχνίδι;

    Όχι


    Μπορώ να προσθέσω όλους τους λογαριασμούς μου που έχω στο παιχνίδι στο Gameforge account μου?

    Ναι


    Μπορώ να προσθέσω τους λογαριασμούς μου που έχω στο παιχνίδι (γενικά) σε διαφορετικά Gameforge account ?

    Ναι


    Μπορώ να συνδεθώ στο Gameforge account μου από 2 διαφορετικούς υπολογιστές την ίδια στιγμή?

    Ναι


    Μπορώ να έχω Online πολλαπλούς λογαριασμούς παιχνιδιού την ίδια στιγμή με το Gameforge account μου?

    Ναι


    Μπορεί ένας ήδη συνδεδεμένος σε ένα Gameforge Account λογαριασμός παιχνιδιού να προστεθεί/συνδεθεί σε διαφορετικό Gameforge account?

    Όχι


    Είναι δυνατή η ταυτόχρονη χρήση πολλαπλών client παιχνιδιού την ίδια στιγμή από 2 ή περισσότερα Gameforge account?

    Όχι


    Είναι δυνατή η διαγραφή ενός λογαριασμού παιχνιδιού που έχει ήδη προστεθεί σε ένα Gameforge account?

    Προς το παρόν αυτή η δυνατότητα δεν είναι διαθέσιμη.


    Είναι δυνατή η αποσύνδεση ενός λογαριασμού παιχνιδιού από ένα Gameforge account?

    Όχι


    Είναι δυνατή η μεταφορά ενός λογαριασμού παιχνιδιού από ένα Gameforge account σε ένα άλλο Gameforge account?

    Όχι.


    Δεν μπορώ να προσθέσω έναν λογαριασμό παιχνιδιού στο Gameforge account μου, γιατί ο κωδικός μου έχει πάνω από 16 χαρακτήρες. Τί μπορώ να κάνω?

    Παρακαλώ επικοινωνήστε με την υποστήριξη έχοντας το σωστό email και ζητήστε reset κωδικού. Προς το παρόν δεν υπάρχει δυνατότητα να προσθέσετε λογαριασμούς παιχνιδιού που χρησιμοποιούν κωδικούς που έχουν πάνω απο 16 χαρακτήρες σε ένα Gameforge account.


    Πώς μπορώ να δώ τις ρυθμίσεις λογαριασμού, το κατάστημα, την κατάταξη τώρα?

    Όλα τα απαραίτητα Link υπάρχουν στο launcher, κάντε απλά κλίκ στις 3 τελίτσες.



    :!:-Παρακαλούμε να ελέγχετε συχνά το νήμα αυτό, καθώς θα ανανεώνεται με νέες πληροφορίες-

    Signthreea.png

  • Πολλαπλοί client στο Metin2


    Αγαπητή κοινότητα,

    από τώρα μπορείτε στον Gameforge client με έναν λογαριασμό παιχνιδιού να έχετε ανοιχτούς περισσότερους από έναν client του Metin2 συγχρόνως και να παίζετε σε διαφορετικούς σέρβερ!

    Αφού ανοίξετε τον πρώτο client, κάντε κλικ στο βέλος δίπλα από το κουμπί «Στο παιχνίδι» και ανοίξτε έναν ακόμη από το αναδιπλώμενο μενού. Αν ο client δεν ανοίξει αμέσως, κάντε λίγη υπομονή, επειδή το άνοιγμα μπορεί να διαρκέσει κάποια δευτερόλεπτα.


    Η ομάδα του Metin2

    Signthreea.png

  • Για να ζητήσετε τον κωδικό για την διαγραφή ενός παίκτη ενός λογαριασμού, κάντε κλικ στην επιλογή "Settings"


    27757-addaccountgr-png


    και στην συνέχεια θα μεταφερθείτε σε νέο παράθυρο με όλες τις σχετικές επιλογές.

    Signthreea.png


  • Είναι δυνατή η μεταφορά ενός λογαριασμού παιχνιδιού από ένα Gameforge account σε ένα άλλο Gameforge account?

    Όχι.

    Προσοχή! Ανανέωση του άνω κειμένου.


    Δεν είναι δυνατή πλέον η μεταφορά ενός λογαριασμού παιχνιδιού σε διαφορετικό Gameforge account, σας παρακαλούμε να είστε πολύ προσεκτικοί όταν κάνετε σύνδεση ενός λογαριασμού από ένα Gameforge client, καθώς δεν θα υπάρξει πλέον μετακίνηση λογαριασμών!


    Kατ'επέκταση αυτού, δεν επιτρέπονται πλέον οι ανταλλαγές λογαριασμών και δεν θα υπάρξει υποστήριξη μέσω της ομάδας σε αντίστοιχες περιπτώσεις.


    Παρακαλούμε για ακόμη μια φορά να δίνετε μεγάλη προσοχή στα στοιχεία σας και να μην τα μοιράζεστε με κανέναν.

    Signthreea.png

  • Πρόβλημα προσθήκης λογαριασμού στο GF Client


    Αγαπητή κοινότητα,


    τις τελευταίες μέρες έχουμε μια αύξηση στις αναφορές σχετικά με την δυσκολία προσθήκης λογαριασμών παιχνιδιού στο Gameforge Client.


    Σε περίπτωση που βάζετε τα σωστά στοιχεία (όνομα λογαριασμού γραμμένο σωστά και κωδικός το ίδιο), παρακαλώ σιγουρευτείτε πρώτα οτι έχετε επιλέξει επίσης τα Ελληνικά στο client.


    Εάν και τα 3 παραπάνω είναι σωστά και ακόμα δεν μπορείτε να προσθέσετε τον λογαριασμό σας με σφάλμα "Ο λογαριασμός δεν μπόρεσε να προστεθεί":


    1. Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας στο σύστημα υποστήριξης από το email που αντιστοιχεί στον λογαριασμό
    2. Εάν έχετε παραπάνω από ένα email προσθέστε το στο σύστημα υποστήριξης μέσω της επιλογής Διαχείριση διευθύνσεων email
    3. Αναφέρετε στο ticket ακριβώς το όνομα του λογαριασμού στον οποίο έχετε το πρόβλημα

    Εφόσον έχουμε όλα τα απαραίτητα στοιχεία από μεριάς σας, θα τα μεταφέρουμε στους αρμόδιους ώστε να διερευνήσουν το πρόβλημα.


    Ευχαριστούμε για την κατανόηση,

    η ομάδα Μ2

    Signthreea.png

  • Η προσθήκη λογαριασμών πρέπει να δουλεύει ξανά τώρα για όσους είχαν πρόβλημα, παρακαλώ δοκιμάστε ξανά να κάνετε την διαδικασία.

    Signthreea.png

  • Αγαπητή κοινότητα,


    σήμερα είχαμε το update του Gameforge Client μας.

    Δείτε τις αλλαγές σχετικά με τις "Ρυθμίσεις":



    1) Μπορείτε πλέον να βλέπετε τους λογαριασμούς σας με αλφαβητική σειρά.

    2) Από αυτό το κουμπί μπορείτε να ανοίξετε κατευθείαν τον λογαριασμό στο παιχνίδι.

    3) Από το κουμπί αυτό έχετε πρόσβαση στο μενού "Ο Λογαριασμός μου" στο website όπου θα έχετε πρόσβαση σε όλες τις επιλογές που αφορούν τον λογαριασμό σας.

    4) Εδώ μπορείτε να προσθέσετε κάποιον επιπλέον λογαριασμό στο Gameforge client σας.

    5) Εδώ μπορείτε να δημιουργήσετε ένα νέο λογαριασμό παιχνιδιού.


    Η ομάδα Μ2

    Signthreea.png

  • Πώς να βρείτε τις επιλογές για διαγραφή χαρακτήρα, αίτημα κωδικού Αποθηκάριου κτλ.


    1ο βήμα

    Ανοίξτε το Gameforge client κάντε κλίκ στο Settings δίπλα στο όνομα του λογαριασμού σας.



    2ο βήμα

    Στο παράθυρο που ανοίγει, επιλέξτε από τον λογαριασμό στον οποίο επιθυμείτε να κάνετε αλλαγές το γρανάζι.




    3ο βήμα

    Πλέον θα ανοίξει η σελίδα του λογαριασμού σας στο Website με όλες τις σχετικές επιλογές.


    Signthreea.png

  • :!:Υπενθύμιση - Διαγραφή Λογαριασμού


    Θα θέλαμε να σας υπενθυμίσουμε οτι η διαγραφή μεμονωμένων λογαριασμών παιχνιδιού δεν είναι δυνατή στο Gameforge client.

    Αυτό που μπορείτε ωστόσο να διαγράψετε είναι ο Gameforge λογαριασμός σας συνολικά (με όλους τους λογαριασμούς παιχνιδιού που αντιστοιχούν σε αυτόν).

    Signthreea.png

  • - Για παίκτες του Steam: Η σύνδεση νέων λογαριασμών Steam και η σύνδεση μέσω Steam από την ιστοσελίδα του Metin2 δεν θα είναι πλέον δυνατή. Μπορείτε όμως να συνδέεστε και να παίζετε στο Steam όπως πάντα.

    Υπάρχει μια αλλαγή για τους παίκτες STEAM: Μπορείτε πλέον να μεταφέρετε τον λογαριασμό STEAM σας στο Gameforge client .

    :!:Πληροφορίες: Το Metin2 φεύγει από το Steam!

    Signthreea.png