Βοήθεια & ερωτήσεις για τον νέο τρόπο σύνδεσης στο Metin2

  • - Τα Windows XP δεν θα υποστηρίζονται πλέον.

    1ον Όσοι έχουν Windows XP θα παίξουν ξανά μετιν όταν πάρουν καινούριο pc?

    2ον εάν δεν θέλουμε να παίζουμε από τον client της Gameforge.com. παίζουμε όπως μέχρι τώρα?

    3ον με τον νέο client της Gameforge.com θα σταματήσει να μας πετάει τα παράθυρα όποτε του έρχεται? (έχω ανοίξει 4 παράθυρα και μέχρι να τελειώσω εδώ έχει κλείσει τα 3 :cursing:)

    « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»


    Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P



    « Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
    αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα

  • Αυτό με τα παράθυρα πια... παλιά τα έκλεινε εκεί που έπαιζες.. τώρα ακόμα κι αν δεν έχεις κάνει είσοδο τα κλείνει. Ασε που κάνουν μια ώρα ν ανοίξουν.

    Περιμένω κι εγώ απαντήσεις.

  • 1o Πρόβλημα 1 από τους 3 λογαριασμούς που παίζω δεν τον προσθέτει

    2o δεν το βγάζει ούτε στην σελίδα του μετιν


    τι γίνετε βρε παιδιά μας διαγράφετε και λογαριασμούς τώρα?

    « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»


    Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P



    « Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
    αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα

  • τα έξυπνα μύαλα τις εταιρίας πήραν φωτια για άλλη μια φόρα... και εμείς απλά φωνή βωόντος... δηλαδη για να βάλω δεύτερο παιχτή απο αλλο email πρέπει να κάνω ολόκληρη διαδικασία......

    The Only Living Arc


    Προσποιήσου ότι είσαι κατώτερος και ενθάρρυνε την αλαζονεία του εχθρού.

  • Φορτώνει το παλιό patch, συνδέεται με την gameforce, φορτώνει ξανά... μετά κάνει τις ενημερώσεις, ξαναφορτώνει... πατάω τη λέξη "παίξε" φορτώνει το cheat blocker αλλά παράθυρο για παιχνίδι αργεί πάρα πολύ να ανοίξει.

    Και αυτό που άνοιξε είναι μόνο για έναν λογαριασμό? Δεν μπορώ αφού πατήσω αποσύνδεση να συνδεθώ με άλλον λογαριασμό στο ίδιο παράθυρο?

  • πρέπει να αποσυνδεθείς απο τον client να μην κλείσεις το πάλιο παράθυρο. να βάλεις τα στοίχεια απο αλλον παίχτη που έχεις σε άλλο μειλ, ετσι μώλις ανοίξει το παράθυρο το μονο που κάνεις είναι να διαλέξεις κανάλι.

    Φέξε μου.....

    The Only Living Arc


    Προσποιήσου ότι είσαι κατώτερος και ενθάρρυνε την αλαζονεία του εχθρού.

  • καλά ε... με τον κωδικό της ΝΙΟΒΗς συνδέει άλλον λογαριασμό. Θα τρελλαθούμε. Κωστή κάτι τέτοιο θα έγινε και μ εσένα και δεν στον προσθέτει? Πιθανόν?

    Ασε που μου βάζει το ίδιο μειλ σε όλους τους λογαριασμούς. Μπουρδουκλώθηκα. Δεν ξέρω πια πως θα βάλω τον ένα ή τον άλλον λογαριασμό :dash:

  • εδώ για να βάλεις άλλο λογαριασμό όταν έχεις ένα συνδεδεμένο δεν ξέρεις πιο θα βάλει

    δεν ξέρω τι λέτε εγώ θέλω όταν πατάω τον client του ΜΕΤΙΝ να βάζω όσα παράθυρα θέλω όπως παλιά, όχι που κάνατε και το game σαν τα κουτιά ανοίγεις κι ότι τύχει.

    ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΛΑΤΕ

    « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»


    Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P



    « Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
    αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα

  • θές δεν θές θα την φας την πατάτα....

    The Only Living Arc


    Προσποιήσου ότι είσαι κατώτερος και ενθάρρυνε την αλαζονεία του εχθρού.

  • εδώ για να βάλεις άλλο λογαριασμό όταν έχεις ένα συνδεδεμένο δεν ξέρεις πιο θα βάλει

    δεν ξέρω τι λέτε εγώ θέλω όταν πατάω τον client του ΜΕΤΙΝ να βάζω όσα παράθυρα θέλω όπως παλιά, όχι που κάνατε και το game σαν τα κουτιά ανοίγεις κι ότι τύχει.

    ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΠΑΤΑΤΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΛΑΤΕ

    Ε.. αφού νευρίασες κι εσύ.. πάει. Είναι η απόλυτη καταστροφή.

    Κι εγώ κάτι τέτοιο έπαθα. Εβαλα τον κωδικό της ΝΙΟΒΗς και συνδέθηκε το μαγαζάκι που έχω στους μπλέ :crazy:

  • θές δεν θές θα την φας την πατάτα....

    και αργώ να το παρατήσω να βρω την ησυχία μου ?

    όχι θα κάθομαι να λύνω παζλ πως θα μπω στο παιχνίδι κάθε φορά που κάποιου του την δίνει να βάλει κάτι καινούριο.

    ειδικά μια τέτοια αλλαγή δεν θα έπρεπε να είναι μονοκόμματη

    να μπορείς να μπεις και από τον client του μετιν όπως παλιά και σταδιακά να μάθεις και τον client της Gameforge.com.

    όμως πότε σεβάστηκαν τους "πελάτες τους"?

    « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»


    Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P



    « Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
    αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα

  • Το αλλο το ξερετε?(οχι με τον τοτο παντως)

    Κανε το λαθος να εχεις ξεχασει τον κωδικο προσβασης . Αν σου ερθει μνμ στο Email σου γραψε τζοκερ.

  • Πολύ στεναχωρήθηκα τώρα. Με κανέναν λογαριασμό μου δεν μπορώ να συνδεθώ στη σελίδα της Gameforce. Έχει γίνει ένα μπάχαλο με τους κωδικούς και τα μειλ. Μήπως να μας εξηγήσετε να μας βοηθήσετε λίγο?

  • Λοιπόν με όσους λογαριασμούς συνδέθηκα απ αυτήν την μπλε βλακεία client, δεν μπορώ να συνδεθώ απ την σελίδα του παιχνιδιού. Με αυτούς που δεν συνδέθηκα απ την μπλε βλακεία, είναι μια χαρά και συνδέομαι απ την σελίδα. Τι συμβαίνει?

    Η Ομαδα του ΜΕΤΙΝ2 σε < 3

    Αυτό πια...

  • ΙΣΩΣ Η ΔΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΕΝΑ ΟΔΗΓΟ ΚΑΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΤΟ ΛΕΤΕ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΕ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ? ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ΑΡΜΟΔΙΟΥΣ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ?ΤΩΡΑ ΜΟΝΟ ΠΑΡΑΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΠΑΡΑΤΡΑΓΟΥΔΑ ΚΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑ ΕΙΣΠΡΑΤΟΥΜΕ

  • πότε είχες απάντηση σωστή απο αρμόδιο, το πολύ πολύ η μόνη απάντηση να είναι ''το νήμα κλειδώνει''

    The Only Living Arc


    Προσποιήσου ότι είσαι κατώτερος και ενθάρρυνε την αλαζονεία του εχθρού.

  • Κάτι κατάλαβα νομίζω. Όσοι λογαριασμοί συνδέθηκαν στον μπλε client δεν μπορούν πια να συνδεθούν στην παλιά σελίδα του παιχνιδιού γιατί είναι λογαριασμοί με μειλ και κωδικό, ενώ αυτή η σελίδα ζητάει όνομα χρήστη και κωδικό. Οι λογαριασμοί όμως πλέον δεν χρειάζονται όνομα χρήστη για τη σύνδεση.

    Συνδέονται λοιπόν με μειλ και κωδικό σ αυτή την σελίδα της Gameforce. https://gameforge.com/el-GR Δεν μπορώ ακόμα να βρώ με ποιόν τρόπο απ τη σελίδα, θα ξεχωρίσω τους λογαριασμούς μου να δω π.χ. πόσα δρακονομίσματα έχω.

    Δείτε κι αυτό

  • όπως μπορείς να δεις εάν κάνεις ένα λάθος και κάνεις κι άλλο λογαριασμό έμπλεξες δεν συνδέονται λογαριασμοί της Gameforge εάν έχεις μπερδευτεί και αντί για προσθήκη λογαριασμού μετιν έκανες για κάθε λογαριασμό μετιν και νέο λογαριασμό Gameforge δεν θα μπαίνεις στα acc παραλληλα θα πρέπει να κλείνεις το λογαριασμό Gameforge να ανοίγεις άλλο και να βλέπεις τι έχεις βάλει εκεί από λογαριασμό μετιν

    « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»


    Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P



    « Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
    αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα