Καλησπέρα. Μία βοήθεια σε διάφορες ερωτήσεις; (Πριν καν μπω στο παιχνίδι)

  • Hooola!


    Είμαι παλιός παίκτης στο παιχνίδι (2009), ίσως έχουν μείνει ακόμα άτομα που με θυμούνται εδώ.


    Έχω σταματήσει εδώ και κάμποσα χρόνια το παιχνίδι, αλλά καθώς γνώρισα κάποιον που ακόμα παίζει, ήθελα να του δώσω αρκετά αντικείμενα και yang που έχουν μείνει στους λογαριασμούς.


    Το πρόβλημα είναι πως δεν είναι τίποτα ίδιο από ότι είχα αφήσει, και δεν μπορώ καν, να συνδεθώ στο παιχνιδι. ;(


    Κατεβάζω τον client.


    Πρόβλημα 1ο. Ένα παράθυρο για να ανοίξει μου κάνει κυριολεκτικά 6-7 λεπτά .. στην αρχή νόμιζα πως είχε κολλήσει ο client και δεν ανοίγει παράθυρο και του έκανα αρκετές φορές restart. Τελικά όταν το ξέχασα και έψαχνα στο internet για λύση, μετά από 6-7 λεπτά πετάχτηκε ένα παράθυρο μόνο του. Αυτό συμβαίνει κάθε φορά. Συμβαίνει και σε άλλους ή είναι μόνο δικό μου πρόβλημα ;;


    Πρόβλημα 2ο. Δεν μπορούσα να περάσω τους λογαριασμούς στο client. Μου έβγαζε ότι υπήρχε αποτυχία στα στοιχεία σύνδεσης. Σκέφτηκα "Εεε. Χρόνια έχεις να μπεις, τόσα account και κωδικοί, μπορεί να είχες αλλάξει και να μην το θυμάσαι". Πατάω ξέχασα τον κωδικό μου. Με κατευθύνει στο site. Μου ζητάει διεύθυνση e-mail. Βάζω. Μου ζητάει στην συνέχεια όνομα λογαριασμού. Βάζω. Mail εδώ και 2 ώρες κανένα.. Δεν έρχεται τίποτα.. Και έκανα 2-3 φορές την διαδικασία.


    Πρόβλημα 3ο. Εγώ είχα 4 λογαριασμούς με βασικούς παίκτες, 5 με διαφόρων level droppers, 5 με μαγαζάκια (Τα έβαζα και 5-5 τρομάρα μου) και πραγματικά άπειρους με 30-40 λέβελ παίκτες για παπυράκια, μαγέματα κλπ κλπ. Τώρα εγώ για να καταλάβω, πρέπει να περάσω τους λογαριασμούς έναν - έναν και μετά θα είναι μόνιμα στην λίστα; (Υ.γ : Αν θέλω να ανοίξω 5 μαγαζάκια, έναν βασικό, μία buffer με 6-7 λεπτά το παράθυρο, θα πρέπει να ξεκινάω στις 9 και να παίζω πχ στις 10; )

    Πρόβλημα 4ο. Εγώ χρησιμοποιώ και έναν δεύτερο υπολογιστή πολλές φορές. Φορητό. Θα μπορώ με αυτόν τον client να έχω τους λογαριασμούς περασμένους και στους 2 υπολογιστές και να έχω περασμένα τα στοιχεία διπλά;;


    Πρόβλημα 5ο. Ήθελα να μπω όπως παλιά στην σελίδα του metin , να κάνω σύνδεση και να δω ποιοι λογαριασμοί έχουν δρακονομίσματα κλπ κλπ (Ενώ δεν είχα το παιχνίδι εγκατεστημένο στον υπολογιστή) και η σελίδα έχει εξαφανιστεί. Κατάφερα να το κάνω αφού κατέβασα τον client. Χωρίς τον client δεν είχα πρόσβαση...


    Τόσες ερωτήσεις κι ακόμα δεν έχω μπει.


    Υ.γ : Όόόόλη αυτή η αλλαγή στα πάντα, εξυπηρέτησε σε τίποτα ή τσάμπα κόπος ;;:/


    Ευχαριστώ για τον χρόνο για όποιον το διάβασε όλο αυτό.


    Καλή συνέχεια :saint:

    ~ Η αλλαγή είναι βέβαιη, η πρόοδος όχι ~

    Metin2 ~ 2008 - 2021


    (^_^)

  • Δεν έχω περιθώριο για edit λόγω ώρας. Συγνώμη για το διπλοποστάρισμα.


    Αν έχω δηλώσει σε ένα μειλ 7 λογαριασμούς, και τελικά θέλω 4 σε ένα μέιλ και 3 σε άλλο, μπορώ να κάνω κατάργηση τους 3 από το σύνολο και να τους ξαναδηλώσω σε καινούριο ;

    ~ Η αλλαγή είναι βέβαιη, η πρόοδος όχι ~

    Metin2 ~ 2008 - 2021


    (^_^)

  • Αγαπητε σεργιε καλημερα . Εγω σε θυμαμαι μπορω να πω αφου ειμαι και εγω ενας απο τους παλιους παιχτες στο μετιν, οσο για τις ερτησεις σου θα σου απαντησω σε οσες μπορω και σε οσες οχι η δεν βρεις απαντηση θα σου πω το κλασσικο στειλε τικετ


    Απαντησεις.

    1) Οχι το client τρεχει κανονικα σε λαπτοπ υπολογιστη που εχω εγω και παιζω το παιχνιδι δεν ειναι θεμα γενικο


    2) η απαντηση ειναι να συνδεθεις απο client gameforge e-mail password και να κανεισ συνδεση

    μετα να περασεις τους λογαριασμους σου μεσα στο μειλ


    Δεν ξερω αν συνδεθηκες η οχι αλλα καλο θα ηταν να ριξεις και μια ματια σε αυτο το ποστ

    Λήξη υποστήριξης λογαριασμών που δεν έχουν μεταφερθεί στις 30/9/2019

  • Πρόβλημα 1ο. Ένα παράθυρο για να ανοίξει μου κάνει κυριολεκτικά 6-7 λεπτά .. στην αρχή νόμιζα πως είχε κολλήσει ο client και δεν ανοίγει παράθυρο και του έκανα αρκετές φορές restart. Τελικά όταν το ξέχασα και έψαχνα στο internet για λύση, μετά από 6-7 λεπτά πετάχτηκε ένα παράθυρο μόνο του. Αυτό συμβαίνει κάθε φορά. Συμβαίνει και σε άλλους ή είναι μόνο δικό μου πρόβλημα ;;

    Το παθαίνω κι εγώ διαρκώς, οπότε δεν ισχύει μόνο στο δικό σου υπολογιστή αλλά σε πολλούς ακόμα.. Είναι κάτι που συμβαίνει και περιμένουμε να διορθωθεί..



    Πρόβλημα 2ο. Δεν μπορούσα να περάσω τους λογαριασμούς στο client. Μου έβγαζε ότι υπήρχε αποτυχία στα στοιχεία σύνδεσης. Σκέφτηκα "Εεε. Χρόνια έχεις να μπεις, τόσα account και κωδικοί, μπορεί να είχες αλλάξει και να μην το θυμάσαι". Πατάω ξέχασα τον κωδικό μου. Με κατευθύνει στο site. Μου ζητάει διεύθυνση e-mail. Βάζω. Μου ζητάει στην συνέχεια όνομα λογαριασμού. Βάζω. Mail εδώ και 2 ώρες κανένα.. Δεν έρχεται τίποτα.. Και έκανα 2-3 φορές την διαδικασία.

    Θα ήθελα εδώ αν το πρόβλημα παραμένει να το συζητήσουμε σε ticket..!


    Πρόβλημα 3ο. Εγώ είχα 4 λογαριασμούς με βασικούς παίκτες, 5 με διαφόρων level droppers, 5 με μαγαζάκια (Τα έβαζα και 5-5 τρομάρα μου) και πραγματικά άπειρους με 30-40 λέβελ παίκτες για παπυράκια, μαγέματα κλπ κλπ. Τώρα εγώ για να καταλάβω, πρέπει να περάσω τους λογαριασμούς έναν - έναν και μετά θα είναι μόνιμα στην λίστα; (Υ.γ : Αν θέλω να ανοίξω 5 μαγαζάκια, έναν βασικό, μία buffer με 6-7 λεπτά το παράθυρο, θα πρέπει να ξεκινάω στις 9 και να παίζω πχ στις 10; )

    Για να συνδεθείς σε όλους τους λογαριασμούς, πρέπει να τους προσθέσεις στη νέα πλατφόρμα και έπειτα θα έχεις κανονικά πρόσβαση συνεχώς.


    Πρόβλημα 4ο. Εγώ χρησιμοποιώ και έναν δεύτερο υπολογιστή πολλές φορές. Φορητό. Θα μπορώ με αυτόν τον client να έχω τους λογαριασμούς περασμένους και στους 2 υπολογιστές και να έχω περασμένα τα στοιχεία διπλά;;

    Ναι, υπάρχει η δυνατότητα :)


    Πρόβλημα 5ο. Ήθελα να μπω όπως παλιά στην σελίδα του metin , να κάνω σύνδεση και να δω ποιοι λογαριασμοί έχουν δρακονομίσματα κλπ κλπ (Ενώ δεν είχα το παιχνίδι εγκατεστημένο στον υπολογιστή) και η σελίδα έχει εξαφανιστεί. Κατάφερα να το κάνω αφού κατέβασα τον client. Χωρίς τον client δεν είχα πρόσβαση...

    Η σελίδα δεν υπάρχει πλέον.. πρέπει να συνδεθείτε πρώτα στη νέα πλατφόρμα και να μπείτε μέσω αυτής.


    Ελπίζω να έλυσα τις μέχρι στιγμής απορίες!

    Καλή συνέχεια στο παιχνίδι σου :D

  • Τρελέ!

    Χαίρετε, από έναν παίχτη που θα με έλεγες από τους παλιούς.

    Μόνο που διάβασα το θέμα σου, άλλαξα γνώμη, έλεγα να μπω στο παιχνίδι να πω ένα γεια!

    Iππότης ΜΕ Λευκό άλογο
    Οπλουργός (εδώ και 7 - 8 - 9 -10+++ χρόνια) 89 (;) lvl