Μπλοκαρισμα και εξαφανιση λογαριασμου απο σερβερ Βασιλικη και μετεπειτα Οριον χωρις λογο

  • Καλησπερα. Εχω στειλει 4-5 ticket αλλα λυση δεν βρηκα. Ειχα ΑΠΟ ΤΟ 2011 εναν λογαριασμο στον σερβερ Βασιλικη και μετα στον Οριον. Και αποφασισα τωρα, μετα απο αρκετα χρονια να ξαναπαιξω. Αλλα στην αρχη ελεγε μπλοκαρισμενος και μετα οτι δεν υπαρχει. Εγω στην ιστοσελιδα του μετιν, στους χρηστες απο τον σερβερ Βασιλικη. Εστειλα σε τικετ και το πρωτο e-mail που μου ειχαν στειλει οταν εφτιαξα για πρωτη φορα λογαριασμο,και το ονομα του λογαριασμου μου απο την ιστοσελιδα που το βρηκα και διαφορες αλλες λεπτομεριες. Ως και τικετ απο το 2012 που ειχα, εστειλα. Λυση δεν βρεθηκε. Σας παρακαλω καποιος να με βοηθησει . Θα ηθελα τον λογαριασμο μου πισω ειχα βαλει και καποια λεφτα και στην τελικη αποφασισα να ξαναπαιξω. Στα τικετ κανενας δεν εχει σκοπο να με βοηθησει. Ξερει καποιος αλλη λυση να παρω τον λογαριασμο μου πισω?

  • Από όσο ξέρω οι λογαριασμοί γενικά δεν χάνονται. Έτσι όπως μας τα λες καταλαβαίνω πως όταν συγχωνεύτηκαν οι servers myra vasiliki k nestor δεν είχες κάνει τις απαιτούμενες ενέργειες. Λογικά μέσο της υποστήριξης θα σε βοηθήσουν απλά να σου θυμίσω πως αυτό το διάστημα έχουν να λύσουν πολλά προβλήματα κ για αυτό μπορεί να έχεις κάποια καθυστέρηση όπως κ εγώ για ένα πρόβλημα που έχω.

  • Ειχα προλαβει και επαιξα και στον Orion οταν συγχωνευτηκαν.Αλλα τωρα δεν ξερω τι γινεται. Και ελπιζω στην υποστηριξη να βρεθει λυση αν και δεν το βλεπω

  • Πλέον το παιχνίδι δεν ανοίγει όπως παλιά. Δηλαδή αν ανοίγεις το παιχνίδι από τον φάκελο του μέσω του εικονοδίου εφαρμογής, δεν μπαίνει σε κανέναν λογαριασμό.


    Για να μπεις στο παιχνίδι πρέπει να έχεις το gameforge client και μέσα από εκεί να κάνεις τις απαραίτητες διαδικασίες.


    Όταν άρχισα κι εγώ μετά από χρόνια, είχα το ίδιο θέμα.


    Όταν ανοίξεις το gameforge client σου ζητάει έναν λογαριασμό για να συνδεθεί. ΔΕΝ εννοεί τον λογαριασμό του παιχνιδιού αλλά έναν λογαριασμό που πρέπει να φτιάξεις γενικά για την gameforge.


    Π.χ για να καταλάβεις :


    Ο λογαριασμός παιχνιδιού μου με τον βασικό παίκτη μου (Λέμε τώρα) έχει στοιχεία "CrazySergios" και κωδικό "Metin2". Δεν θέλει αυτόν τον λογαριασμό. Θέλει να κάνω έναν καινούριο με εγγραφή.


    Όταν κάνω έναν λογαριασμό και συνδεθώ , πάνω δεξιά μου έχει μία επιλογή με ένα ανθρωπάκι :




    Πατάς σε αυτό και μετά πατάς προσθήκη λογαριασμού :




    Εδώ λοιπόν είναι που βάζω τον λογαριασμό με τον βασικό μου χαρακτήρα "CrazySergios" και "Metin2".


    Μόλις τον αποθηκεύσει , θα τον έχει μόνιμα εκεί και θα πατάς έπειτα την επιλογή "Εκκίνηση". Θα σου ανοίγει ο client του παιχνιδιού και το παράθυρο που ανοίγεις θα μπαίνει ΜΟΝΟ σε αυτόν τον λογαριασμό.


    Αν θέλεις να μπεις πχ σε ένα σοπάκι ή μία μπάφφερ ή οτιδήποτε, θα ξανακάνεις την διαδικασία. Θα κάνεις προσθήκη λογαριασμού και θα βάλεις τους λογαριασμούς αυτούς. Έπειτα κάθε φορά πριν πατήσεις εκκίνηση διαλέγεις ποιον λογαριασμό θες να σου ανοίξει.



    Νομίζω είναι η λύση σε αυτό που ψάχνεις. Άν δεν έχει δηλωθεί ποτέ ο λογαριασμός σου μέσω του gameforge client, δεν μπορεί να ανοίξει..


    Πες μας αν είναι αυτό ή πρέπει να ψάξουμε για κάτι άλλο.

    ~ Η αλλαγή είναι βέβαιη, η πρόοδος όχι ~

    Metin2 ~ 2008 - 2021


    (^_^)