ΔΥΝΑΜΕΙΣ ΣΕ ΜΟΡΦΗ G

  • Ο υπολογιστής δεν μπορεί να κατανοήσει απειρισμούς , οποία μέθοδος καταλήγει σε απειρισμούς δεν χρησιμοποείται στους υπολογιστές

    (πχ κλασσική ορισμένη ολοκλήρωση δηλαδη διαίρεση χώρου σε άπειρα εμβαδά που τείνουν στο μηδέν θα απορριφθεί και θα χρησιμοποιήθει

    αριθμητική μέθοδος *Βλέπε Mathematica) αλλά τώρα δεν θα μιλήσουμε για θεωρίες χορδών αλλα για τα βιβλία που ΔΕΝ αποτυγχάνουν.

  • Η επιτυχία του βιβλίου είναι 40% χωρις ώστε με το 2.5 να γινει ακριβώς 100. Το 33.3% είναι ένας αριθμός που αν πολλαπλασιαστεί με το 3 τείνει στο 100 (συνεπώς άπειρα δεκαδικά ψηφία ) το οποίο συνεπάγεται να έχουν διαιρέσει το 100 με το 3 , επομένως καλείται ένας ύπολογιστής να χρησιμοποιήσει αριθμό με άπειρα ψηφία το οποίο δεν είναι δυνατό.

    Ωραία ας πούμε πως έχει 40% επιτυχία όπως λες τότε σε εμάς πως έτυχε να αποτύχει ??? Δλδ με τα λεγόμενα σου μας βγάζεις τρελούς. Άλλα από την στιγμή που υπάρχει η πιθανότητα της αποτυχίας με προσεκτική αυτομάτως το ποσοστό που μας λες καταρρίπτεται .

  • Ο υπολογιστής δεν μπορεί να κατανοήσει απειρισμούς , οποία μέθοδος καταλήγει σε απειρισμούς δεν χρησιμοποείται στους υπολογιστές

    (πχ κλασσική ορισμένη ολοκλήρωση δηλαδη διαίρεση χώρου σε άπειρα εμβαδά που τείνουν στο μηδέν θα απορριφθεί και θα χρησιμοποιήθει

    αριθμητική μέθοδος *Βλέπε Mathematica) αλλά τώρα δεν θα μιλήσουμε για θεωρίες χορδών αλλα για τα βιβλία που ΔΕΝ αποτυγχάνουν.

    εγω θα παραθεσω ενα λινκ για το πως πολυ απλα μπορει να πολλαπλασιαστει integer με float χωρις κανενα θεμα και σταματω εδω.

    https://stackoverflow.com/ques…-float-with-integers-in-c

    αλλα για να μεινει καθαρο το θεμα το δικο μ συμπερασμα ειναι οτι εχουν αποτυχει σε ατομα ΒΙΒΛΙΑ με ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ.

    προφανως ΔΕΝ ειναι 100%.

    το εξηγησα πιο πανω

  • Θές να κάνουμε γκάλοπ; Έχω παίξει στον ελληνικό 11χρόνια και σε άλλους τοσους, τα βιβλία δεν σπάνε με προσεκτικές , αλλα το ποσοστό αναγράφεται

    ως 2.5 επειδή οι λίθοι ψυχής σπάνε. Τώρα όχι δεν σε λέω τρελό αλλα απρόσεκτο καθώς κατι πήγε στραβά και νομίζεις πως έχει αποτύχει.

  • Καλησπέρα παιδιά,


    Ακόμα και με τη χρήση "προσεκτικής ανάγνωσης", υπάρχει πιθανότητα αποτυχίας στα βιβλία ικανοτήτων. Διασταυρωμένο συμπέρασμα σχετικά πρόσφατα.

  • Τότε εξήγησε μας πως μας είχε αποτύχει από την στιγμή που ισχυρίζεσαι για το 100%. περιμένουμε να μας το εξηγήσεις όχι με εμπειρικά λογία άλλα με στοιχειά. Εδώ άλλοι σου λένε να κοιτάξεις στα ξένα wiki κ εσύ έχεις μείνει στο ελληνικό το οποίο είναι γεμάτο στα λάθη.

  • Χαιρεται, Επειδη ειμαι νοομπ και δεν βρισκω τροπο να ανοιξω καινουργιο θεμα.
    Θα ηθελα να ρωτησω το εξης: Σχετικα με τα πασχαλινα νεα σερβερ. Πως μπορω να τ κατεβασω και απο που δημιουργω λογαριασμο?

    Ευχαριστω.

  • https://it-wiki.metin2.gameforge.com/index.php/Libro_Abilità


    • La possibilità di successo è circa del 30-33%. Ciò significa che mediamente si dovranno leggere circa 165 libri (senza usare la Lettura Concentrata) per leggere tutti quelli necessari.
    • Il tempo di maledizione può essere annullato con un Papiro dell'Esorcismo.
    • La possibilità di successo può essere aumentata con Lettura Concentrata: in questo caso la probabilità di riuscita aumenta fino a circa 75-82%.

    Μεταφραση . η πιθανοτητα επιτυχιας 30-33%

    με Προσεκτικη 75-82%.

    ακομα χειροτερα απ οαυτο που ηξερα εν τελη

  • Εντάξει παιδιά ο τύπος δεν καταλαβαίνει με τίποτα! 100 άτομα να του λέμε ότι δεν ισχύει αυτό που λέει σύμφωνα με προσωπική εμπειρία και με δεδομένα από ξένα Wiki και συνεχίζει τα δικά του... :sleeping:

  • Δέχομαι το 30-33% ( αν και ΠΟΤΕ δεν εχω αποτυχει ετσι βιβλίο) στο σημείο που ήμουν κάθετος είναι το 33.3% το οποίο προφανώς και δεν μπορεί να υπάρξει.

  • Δέχομαι το 30-33% ( αν και ΠΟΤΕ δεν εχω αποτυχει ετσι βιβλίο) στο σημείο που ήμουν κάθετος είναι το 33.3% το οποίο προφανώς και δεν μπορεί να υπάρξει.

    ακομα και δεκαδικο θα ηταν εξικτο ξαναλεω. εστειλα λινκ πιο πανω για το πως γινεται ακομα και σε μια παλια γλωσσα οπως η C. τελος παντων δεν ειναι του θεματος αυτο/.

  • Η διαίρεση 100/3 δεν δίνει 33.3 αλλα 33.33333..... με άπειρα δεκαδικά οπότε όχι δεν ειναι το ίδιο με αυτό που έστειλες και ας κλείσουμε εδώ.