Το Shinsoo χωρίς αλχημιστές

  • Έμειναν 3-4 συντεχνίες με αλχημιστή στο κόκκινο βασίλειο.

    Και τώρα? θα πρέπει όλοι να πάμε στο μπλε για να έχουμε αλχημιστές?

    Αυτός ήταν ο απώτερος σκοπός? Να ενωθούμε όλοι σε ένα βασίλειο?

    Αναρωτιέμαι. Τώρα που όλες οι συντεχνίες εξαφανίστηκαν, ποιό το κέρδος?

    Προσπαθώ να καταλάβω το γιατί. Για ποιό λόγο έγινε αυτό το πράγμα με το ενοίκιο των οικοπέδων?


    Πάντως τέτοια συνοχή και ομαδικότητα απ όλους δεν τη περίμενα. Όλοι (με ελάχιστες εξαιρέσεις) αποφάσισαν και παράτησαν τις συντεχνίες τους, προκειμένου να πληρώνουν ΕΝΦΙΑ. :shit:

  • Μην κοιτας τι γινεται στο δικο μας σερβερ ο οποιος εχει αδειασει σε αλλους σερβερ που παιζουν χιλιαδες ατομα και εχει ο καθενας απο 5 6 συντεχνιες με οικοπεδα για να παιρνει μεταλλια του κοβουν με ενα τροπο γιατι σου λεει εισαι μαγκας και θες 10 συντεχνιες πληρωνε ! Επειδη παρακολουθω τα αλλα φορουμ για το μονο που γκρινιαζουν ειναι για τα σοπακια που για βαλεις μαγαζι ειτε απλο ειτε κασμιρ που την ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ εχουν προβλημα και μολις πατας το ΟΚ κλεινει το μαγαζι. Στο θεμα μας ομως οταν λεγεστε συντεχνεια και αποτελείστε εστω και απο 5 το λιγοτερο ε ενταξει τεραστιο θεμα το εχετε κανει βαλτε 1μ την μερα ο καθενας εγω εχω 50 παιχτες για μεταλια 10,600,000 x 50 και αλλα 150 τον μηνα για να κρατησω το οικοπεδο της κλαν δεν βγηκα να γκρινιαξω αυτο ειναι το παιχνιδι δεν θα μας ρωτησει η εταιρεια τι μας αρεσει και τι οχι με το τροπο τους σου λενε αυτοι ημαστε σ οποιον αρεσουμε

  • Μην κοιτας τι γινεται στο δικο μας σερβερ ο οποιος εχει αδειασει σε αλλους σερβερ που παιζουν χιλιαδες ατομα και εχει ο καθενας απο 5 6 συντεχνιες με οικοπεδα για να παιρνει μεταλλια του κοβουν με ενα τροπο γιατι σου λεει εισαι μαγκας και θες 10 συντεχνιες πληρωνε ! Επειδη παρακολουθω τα αλλα φορουμ για το μονο που γκρινιαζουν ειναι για τα σοπακια που για βαλεις μαγαζι ειτε απλο ειτε κασμιρ που την ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ εχουν προβλημα και μολις πατας το ΟΚ κλεινει το μαγαζι. Στο θεμα μας ομως οταν λεγεστε συντεχνεια και αποτελείστε εστω και απο 5 το λιγοτερο ε ενταξει τεραστιο θεμα το εχετε κανει βαλτε 1μ την μερα ο καθενας εγω εχω 50 παιχτες για μεταλια 10,600,000 x 50 και αλλα 150 τον μηνα για να κρατησω το οικοπεδο της κλαν δεν βγηκα να γκρινιαξω αυτο ειναι το παιχνιδι δεν θα μας ρωτησει η εταιρεια τι μας αρεσει και τι οχι με το τροπο τους σου λενε αυτοι ημαστε σ οποιον αρεσουμε

    Η απάντησή σου είναι λίγο άκυρη.. και να σου πω γιατί το λέω.

    καταρχήν δεν γκρίνιαξα.. Ρώτησα να μάθω τον λόγο που έγινε αυτό.

    Δεύτερον και πολύ σπουδαιότερο έχω 3 συντεχνίες και 180 παίκτες. Με όλους μαζεύω μετάλλια και δεν μου χρειάζονται οικόπεδα για να το κάνω αυτό.

    Τρίτον το θέμα με τα shopάκια σε άλλο thread.

    Τέταρτον μου άρεσε που για μια φορά μετά από τόσα χρόνια όλοι οι παίκτες ενώθηκαν και αποφάσισαν να μην πληρώσουν με όποιο κόστος κι αν θα έχει αυτό και κανένας δεν γκρινιάζει για να γκρινιάζει. Απλά πράττει.

  • Απλά θέλουν να "ξεκαθαρίσουν την ήρα από το σιτάρι" να δουν ποιοι παιχτες είναι οι καλοί πελάτες ακομα και μονος να εχεις μια συντεχνεια εαν τα χωνεις χοντρα στο ΙΣ είσαι "τούμπανο" και τις πίστες τις έχεις για πλακα αρα βγάζεις και Yang/Won.
    Δεν τα χώνεις? τι να σε κάνουμε και τι να κάνουμε και τον σερβερ που δεν φέρνει ένα αξιόλογο κέρδος?

    Οπότε μια ωραία ήμερα θα βάλουν στο ΙΣ ένα "πασο" για μεταφορά σερβερ (με τιμή "τσιμπημένη" μην πάει και η "ήρα" στον κοινό σερβερ) και θα ησυχάσει το κεφαλι μας σε οσους δεν τα χώνουν και για να περναει η ωρα μας θα αρχίσουμε ξανα να διαβάζουμε κανενα βιβλίο ή να φτιάξουμε κανενα παζλ.:thumbsup:


    εγώ παντος ψαχνω για κανενα παζλ με 8000 κομμάτια (εχω σκουριάσει λίγο μην πιέσω στα βαθιά με μεγαλύτερο) 8o

    « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»


    Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P



    « Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
    αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα

  • Απλά θέλουν να "ξεκαθαρίσουν την ήρα από το σιτάρι" να δουν ποιοι παιχτες είναι οι καλοί πελάτες ακομα και μονος να εχεις μια συντεχνεια εαν τα χωνεις χοντρα στο ΙΣ είσαι "τούμπανο" και τις πίστες τις έχεις για πλακα αρα βγάζεις και Yang/Won.
    Δεν τα χώνεις? τι να σε κάνουμε και τι να κάνουμε και τον σερβερ που δεν φέρνει ένα αξιόλογο κέρδος?

    Οπότε μια ωραία ήμερα θα βάλουν στο ΙΣ ένα "πασο" για μεταφορά σερβερ (με τιμή "τσιμπημένη" μην πάει και η "ήρα" στον κοινό σερβερ) και θα ησυχάσει το κεφαλι μας σε οσους δεν τα χώνουν και για να περναει η ωρα μας θα αρχίσουμε ξανα να διαβάζουμε κανενα βιβλίο ή να φτιάξουμε κανενα παζλ.:thumbsup:


    εγώ παντος ψαχνω για κανενα παζλ με 8000 κομμάτια (εχω σκουριάσει λίγο μην πιέσω στα βαθιά με μεγαλύτερο) 8o

    Ειναι λες και το εγραψα εγω 100% μαζι σου

  • Απλά θέλουν να "ξεκαθαρίσουν την ήρα από το σιτάρι" να δουν ποιοι παιχτες είναι οι καλοί πελάτες ακομα και μονος να εχεις μια συντεχνεια εαν τα χωνεις χοντρα στο ΙΣ είσαι "τούμπανο" και τις πίστες τις έχεις για πλακα αρα βγάζεις και Yang/Won.
    Δεν τα χώνεις? τι να σε κάνουμε και τι να κάνουμε και τον σερβερ που δεν φέρνει ένα αξιόλογο κέρδος?

    Οπότε μια ωραία ήμερα θα βάλουν στο ΙΣ ένα "πασο" για μεταφορά σερβερ (με τιμή "τσιμπημένη" μην πάει και η "ήρα" στον κοινό σερβερ) και θα ησυχάσει το κεφαλι μας σε οσους δεν τα χώνουν και για να περναει η ωρα μας θα αρχίσουμε ξανα να διαβάζουμε κανενα βιβλίο ή να φτιάξουμε κανενα παζλ.:thumbsup:


    εγώ παντος ψαχνω για κανενα παζλ με 8000 κομμάτια (εχω σκουριάσει λίγο μην πιέσω στα βαθιά με μεγαλύτερο) 8o

    Δηλαδή απλά μας κάνουν το παιχνίδι δύσκολο για να μας διώξουν να μας στείλουν σε άλλον σέρβερ? Δηλαδή αυτό το θέμα με το ενοίκιο γίνεται χωρίς κάποιο λόγο παρά μόνο για να δυσκολέψουν το παιχνίδι και να μας αναγκάσουν να πάρουμε το πάσο του IS? Η δεν κατάλαβα καλά?

  • Οχι τα μπερδεψες λιγο ναι σωστα το λες οτι απλα δυσκολεψαν το παιχνιδι το πασο ειναι απλα μια ιδεα που εχουμε πολλοι γιατι ο ελληνικος σερβερ εχει τα λιγοτερα καναλια συνεπως το λιγοτερο κοσμο ευελπιστουμε οτι θα μπει ενα πασο στο ΙΣ ωστε να σηκωθουμε να φυγουμε και να παιξουμε αλλου με τους παιχτες που εχουμε τωρα γιατι αμα θελω να αρχισω απο το 0 μπορω και τωρα