Posts by LIHOO

    Καλησπέρα,


    η πρόταση σας θα προωθηθεί στους αρμόδιους, ωστόσο δεν υπάρχει κάποια εξέλιξη ή πρόθεση προς το παρόν για αύξηση καναλιών (τελευταία υπήρξε και μείωση καναλιών στους περισσότερους σέρβερ).

    Όπως είχε αναφερθεί και παλιά:

    Σε περίπτωση που υπάρχει κάτι νεότερο, θα υπάρξει επίσημη ενημέρωση.

    Ευχαριστώ για την απάντηση,

    Αλλά μιας και αυτή η ΕΤΑΙΡΙΑ, που την λέμε έτσι λες και είναι Ο βολτενμορντ λες και πρέπει να λέμε η "ξέρετε ποια" για να αναφερόμαστε σε αυτή, δεν είναι ούτε CIA ούτε FBI ούτε κυβερνητική οργάνωση, δεν μπορεί μέσω της υπαλλήλου της δηλαδή εσάς threea να βγάλει μια ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ για τον λόγο για τον οποίο το αίτημα μας απορρίπτεται? Ή μια ανακοίνωση που προέκυψε από το συμβούλιο των αισχροκερδιών της (βλ. δν στα γυαλιά εμπορίου) στην οποία να λέει ότι πράγματι πχ σκέφτονται το θέμα των καναλιών αλλά δεν τους φτάνουν τα λεφτά τα να πληρώνουν σέρβερ ρε σεις. Ή ότι θέλουν να μας δουν να παίζουμε ξύλο οπότε να επενδυθούν γύρω στα χ~2κ ευρώ για να φτιαχτεί ο καθένας pvp vs all και να διεκδικεί τους ψύλλους στα άχυρα μέσα στα 3 κανάλια? Δεν μπορεί να βγει να πει κάτι ε... ας κρυφτούμε πίσω από τις καραμέλες μας για ακόμα μια φορά.....

    Αλλά ποια πρότασή μου και ποιους αρμόδιους? Ποιοι είναι οι αρμόδιοι να τους μιλήσω εγώ να σας βγάλω από το κόπο? Αν δεν βγει ΚΟΙΝΟ ΑΙΤΗΜΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ τι ακριβώς προωθείται στην ομάδα? Θα κάθονται οι Γερμανοί να ασχολούνται με την πρόταση του κάθε LIHOO? Πρέπει να υπάρξει μια ομαδοποιημένη συσπείρωση ιδεών με σκοπό την δημιουργία μίας ΙΣΧΥΡΗΣ και ΑΔΙΑΣΠΑΣΤΗΣ πρότασης την οποία αυτή θα έχετε και έχετε ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ να προωθήσετε .
    Γιατί δεν υπάρχει μια πλατφόρμα που να ανεβάζουμε τα αιτήματά μας, και επίσημα να βλέπουμε απάντηση από υπάλληλο της εταιρίας με υπογραφή της εταιρίας?
    Πως ξέρω εγώ ότι η threea και η κάθε άλλη χρήστης ενός φόρουμ αντιμετωπίζει σοβαρά ένα αίτημα και όχι απλά να μας συνδέει με Κάιρο, και να μας λέει μια καραμέλα του στυλ "το αίτημά σας προωθήθηκε" ?

    Υ.Γ : Δεν αποσκοπώ να θίξω κανέναν απολύτως, θέτω κάποια εύλογα ερωτήματα και τα ονόματα έχουν τοποθετηθεί επειδή η threea τυγχάνει να έχει την θέση της εξουσίας αυτή τη στιγμή. Δυστυχώς τέτοιες θέσεις εμπεριέχουν και τη στιγμή της κρίσης και τη στιγμή της ανάληψης ευθυνών.

    Μπορεί να έχει και ο σέρβερ εκεί 3 κανάλια, παρόλα αυτά αυτό δεν απαντάει στο θέμα που αναρτήσαμε εδώ. Κάθε σέρβερ να είναι διαφορετικός, ή ο ρωσικός σέρβερ να μην έχει προωθήσει τα αιτήματα της με το σωστό τρόπο.

    Όπως και να έχει χρειαζόμαστε μία απάντηση που να μην είναι γενική... αλλά κάπως to the point και δικαιολογημένη.




    Συνενώθηκε~ DarkSoul

    Η CoMa αναφέρει ότι τα κανάλια πάνε ανάλογα με τον πληθυσμό.

    Κάποιες φορές το πρόβλημα δεν διακρίνεται από τους έξω, και πρέπει αυτοί που βιώνουν το πρόβλημα να το εξηγήσουν να το παρουσιάσουν και να το εκλογικεύσουν. Με αυτό το τρόπο υποτίθεται ότι λύνονται τα προβλήματα.

    Τα κανάλια θα έπρεπε να σχετίζονται όχι μόνο με τον γενικότερο πληθυσμό αλλά και με τις απαιτήσεις του παιχνιδιού και των πιστών οι οποίες άλλαξαν.

    Τα 3 Κανάλια υπήρχαν πριν τη Yohara, η οποία για να έχουμε βιώσιμο παιχνίδι απαιτεί περισσότερα κανάλια. Συνεπώς πρέπει αυτό η threea να το λάβει υπόψιν λίγο πιο σοβαρά και να αποφευχθούν γενικές απαντήσεις που δεν αποσκοπούν στη λύση του προβλήματος.




    Συνενώθηκε~ DarkSoul

    Καλησπέρα σας,

    Ο λόγος που γράφω αυτό το νήμα είναι πολύ σοβαρός και σημαντικός για την εξέλιξη του παιχνιδιού στην Ελλάδα και στον σέρβερ μας, όσο και αν θέλουν κάποιοι να το διακωμωδούν συνεχώς.

    Το νήμα αφορά την έλλειψη αρκετών καναλιών στον σέρβερ ώστε να μπορεί να είναι βιώσιμη η εξέλιξη όχι μόνο ενός, πέντε, δέκα παικτών αλλά περισσότερων. Προσωπικά θα μιλήσω για συγκεκριμένες πίστες της Yohara. Αντιλαμβάνομαι ότι αυτό το θέμα δεν αφορά μικρότερους παίκτες, ή παίκτες που δεν έχουν βλέψεις να ασχοληθούν με τις συγκεκριμένες πίστες. Παρ'όλα αυτά σίγουρα παίκτες θα αντιμετωπίζουν πρόβλημα με τα λίγα κανάλια και σε άλλες πίστες. Σε κάθε περίπτωση θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα αν μπορούσαν να αποφευχθούν συζητήσεις που αποπροσανατολίζουν το στόχο του νήματος. Ο στόχος αυτός δεν είναι άλλος πέρα από το να προστεθούν επιπλέον κανάλια, ή να πάρουμε μια σοβαρή και δικαιολογημένη απάντηση από την threea που είναι η μόνη που μπορεί να μιλήσει εκ μέρους της εταιρίας για το λόγο για τον οποίο ΑΡΝΟΥΝΤΑΙ, αν αρνηθούν, να τα προσθέσουν.


    Το νήμα αυτό προϋποθέτει να αντιλειφθεί η εταιρία την πραγματική ανάγκη για επιπλέον κανάλια και να μην νομίζει ότι το αίτημα γίνεται για να γίνει κατάχρηση κάποιου drop, ή κάποιου event.


    Ξέρουμε όλοι ότι δυστυχώς στις νέες πίστες της Yohara λόγω των υψηλών απαιτήσεων παίζουμε λίγοι και δυστυχώς το κλίμα δεν είναι ενθαρυντικό για να προστεθούν και άλλα άτομα. Θα πει κανείς, μα καλά αν είστε λίγοι πως έχετε θέμα με τα κανάλια. Και όμως.. δεν χωράμε να παίξουμε πάνω από 1 άτομο την ίδια στιγμή στον ίδιο χάρτη. Αυτός ο ένας μπορεί να είναι και φίλος μας, και να έρχονται σε ένταση ανθρώπινες φιλικές σχέσεις λόγω του ότι δεν υπάρχουν κανάλια.

    Θα δώσω 2 απλά παραδείγματα μήπως τουλάχιστον η διαχειριστική ομάδα ή τουλάχιστον η threea μπορεί να καταλάβει το μέγεθος του προβλήματος στις νέες πίστες.

    - Πίστα στα φίδια έξω από το ναό της ΝΕΘΙΣ.


    Εδώ και 2 μήνες αντί για 4 μέτιν ανά κανάλι κάθε 1 ώρα, βγαίνουν την μία ώρα 4 μέτιν και την επόμενη 2 μετιν. Έχουμε δηλαδή 3 κανάλια και την μία ώρα βγαίνουν 12 μέτιν και την άλλη 6 μέτιν. Τα μέτιν αυτά είναι ο πιο σοβαρός και σταθερός τρόπος να ντροπάρεις λαμπερά κοχύλια από τα τέρατα με σκοπό να βγουν λαμπερά μαργαριτάρια για τις νέες πανοπλίες και νέα όπλα. Έρχομαι και ρωτάω λοιπόν, θέλω εγώ και άλλοι 3 να ντροπάρουμε κοχύλια το απόγευμα μετά τη δουλειά μας. Καλώς ή κακώς έχουν όλα τα παιδιά καλή ζημιά και καθαρίζουν γρήγορα το μετινάκι. Το μέτιν ρίχνει περίπου 0-2 κοχύλια. Ποιος θα προλάβει να φάει μέτιν? Ποιος να μαζέψει κοχύλια? Για ποιο λόγο ενώ προσπαθούν 5 άτομα να προχωρήσουν σε αυτό το παιχνίδι να μην έχουν πρόσφορο έδαφος από την εταιρία να εξελιχθούν. Δεν είπαμε να μας κάνετε δώρο να παίξουμε είπαμε να τα ντροπάρουμε αλλά ποιος θα πρωτοντροπάρει σε 3 κανάλια.

    Δεν έχετε δυστυχώς την παραμικρή αίσθηση των απαιτήσεων για τα νέα αυτά όπλα και πανοπλίες. Ξέρω ότι αίσθηση έχουν μόνο 5-10 άτομα για τον αριθμό των αναβαθμιστικών και το μέγεθος της δυσκολίας στην αναβάθμιση. Όταν λαμπερά βγαίνουν ΚΥΡΙΩΣ (για να μην ακουσω για μπουντρούμι) μόνο από εκεί, πως θα γίνει να παίξουν όλοι? Με τι μαθηματικά? Δηλαδή στα 6 μέτιν την ώρα ποιος θα ντροπάρει τι? Επένδυσε ένα άτομο να μπορεί να παίξει εκεί για να τον μπλοκάρει η εταιρία? Και αναρωτιέμαι γιατί? Δεν θέλω καν να μπω σε λεπτομέρειες για τα αμέτρητα νύχτας που χρειάζονται και πάλι υπάρχουν μόνο 3 κανάλια...γιατί ειλικρινά δεν θα τελειώσει αυτή η παράνοια. Ειλικρινά αν θεωρείτε σαν εταιρία ότι ζητάμε κάτι παράλογο εδώ είμαι με μία σοβαρή και δικαιολογημένη απάντηση να το ακούσω και να το καταλάβω.


    Πάμε σε ένα ακόμα πιο σοβαρό πρόβλημα σχετικά με τα κανάλια..


    - Πίστα Μπουντρούμι Βορείου Ανέμου και Χάρχαλο


    Στις πίστες αυτές βγαίνουν:

    1. 1 Βoss κάθε ώρα (ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ- σταθερό) δηλαδή μέγιστος αριθμός που μπορεί να βγει είναι 3 Boss σύνολο και στα 3 κανάλια
    2. 1 Boss κάθε 2 ώρες (ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΑΝΤΑ), δηλαδή 3 Boss στα 3 κανάλια σίγουρα.

    Κάθε ένα από αυτά τα Boss ρίχνει 1 Παγωμένο κλειδί. Χρειάζονται 3 κλειδιά για να μπει ΕΝΑ άτομο στον Άλαστορ. Για όσους δε ξέρουν Ο Άλαστορ είναι ο μοναδικός τρόπους να βγουν σχέδια, για τα νέα όπλα οπότε αντιιλαμβάνεστε ότι υπάρχει ζήτηση όχι από 1 ατομο αλλά από πολλά. Ειδικά όταν το δωμάτιο σου ζητάει ελάχιστο αριθμό ανθρώπων 4 για να ξεκινήσει το ραν. Αντιλαμβάνεστε δηλαδή ότι κάθε ραν θέλει ΤΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟ 12 ΚΛΕΙΔΙΑ για να συμβεί.


    Ας κάνουμε μαζί τα μαθηματικά,

    24 ώρες να είσαι πάνω στον υπολογιστή χωρίς να δουλεύεις, να πίνεις νερό ή να έχεις υποχρεώσεις μπορείς να τρως

    1. 24 φορές επί 3 κανάλια όσα Boss βγουν τυχαία. Θα είμαι καλοπροαίρετος και θα πω ΕΣΤΩ ότι βγαίνουν 2/3 κάθε ώρα. Έχουμε σύνολο 2 Βoss *24 Αναγεννήσεις= 48 Κλειδιά
    2. 12 Φορές επί 3 κανάλια το Βoss που βγαίνει πάντα. Έχουμε σύνολο 3 Boss * 12 Αναγεννήσεις=36 κλειδιά

    ΤΟ ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΝΟΛΟ ΕΙΝΑΙ 84 ΚΛΕΙΔΙΑ. 84 ΚΛΕΙΔΙΑ ΑΝ ΠΑΙΖΕΙ 1 ΑΤΟΜΟ 24 ΩΡΕΣ.


    Αν οι ώρες γίνουν 12 τα κλειδιά γίνονται 42 κλειδιά και αν οι ώρες γίνουν 6 τα κλειδιά γίνονται 21.

    Το όπλο το σωστό για να βγει θέλει από 0 μέχρι άπειρα πατήματα. Όσοι ενδιαφέρονται έχουν δει σε βίντεο τα αμέτρητα πατήματα σε άλλους σέρβερ με 6 ή 9 κανάλια..


    Δεν μπορώ να πω με πιο ανθρώπινο τρόπο ότι τα κανάλια ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ. Αν πχ εγώ και άλλος ένας πάμε ταυτόχρονα να κυνηγάμε ένα μπος που μπορεί να η βγει, και 3 που θα βγουν σίγουρα, θα πάρουμε αν παίζουμε τις ίδιες 6 ώρες το απόγευμα μην πω τι....


    Στο τέλος της μέρας δεν είναι καν τα κλειδιά είναι ότι χάνεται το νόημα όλου του παιχνιδιού. Θες να παίξεις και δεν μπορείς γιατί αν πας να παίξεις κάπου αν υπάρχει και άλλος ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ να πας και εσύ γιατί πολύ απλά ΔΕΝ ΧΩΡΑΤΕ.


    Όταν έχεις ένα ποτήρι νερό και δειψάνε δύο άτομα, ποιος θα πιει πρώτος? Ποιος πιο πολύ? Αρχίστε τώρα τις χαζομάρες για τα πολεμικά παιχνίδια. Και ελεύθερο να βάζει ο ένας στον άλλο θα βγουν πιο πολλά κλειδιά? Θα βγουν πιο πολλά νύχτας? Θα βγούνε πιο πολλά αμόνια? Θα βγούνε πιο πολλά Σεντούκια Ικανότητας αλόγου?


    Το θέμα είναι ειλικρινά σοβαρό, ξέρω ότι το μήνυμα ήταν μεγάλο, απλά προσπάθησα σε λίγες γραμμές να εξηγήσω κάπως την κατάσταση.


    Έχω κουραστεί στον Ελληνικό Σέρβερ να επικρατεί αυτή η νοοτροπία του "Έλα μωρέ και να το ζητήσεις θα ενδιαφερθεί η εταιρία να αλλάξει κάτι?" του " Έλα μωρέ λες και θα σου απαντήσουν στο τίκετ".



    Προσπαθώ να καταλάβω αφού ζητάμε κάτι που όντως έχει βάσει, για ποιο λόγο δεν μπορούμε να το συζητήσουμε σαν κοινότητα, να το προωθήσουμε μέσω της διαχειριστικής ομάδας στην εταιρία και τελικά να το αποκτήσουμε..


    Σημείωση: Θέλω να πιστεύω ότι εκφράζω μέσα από το δικό μου πληκτρολόγιο την θέληση αρκετών ατόμων από την κοινότητα.


    Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους, ελπίζω σε ένα όμορφο και υγιές νήμα που θα παρατεθούν οι απόψεις όλων ελεύθερα.




    Συνενώθηκε~ DarkSoul

    Ναι μεν το πρόβλημα είναι σοβαρό, αλλά θεωρώ ότι πρέπει να δοθούν 2 απαντήσεις.

    - Μία εκτίμηση του πότε θα μπορούν να συνδεθούν παλιοί λογαριασμοί ώστε να παίξουν όσοι δεν έχουν τους παλιούς τους παίχτες μέσα στον νέο client.
    - Όλα αυτά τα event για τα φεγγαρόκουτα, για τα μπόνους σε εμπειρία και ντροπ και γενικά όλα τα καλούδια μαρκετινγκίστικα λόγω ιού για να τραβήξουν κόσμο, θα δοθούν άραγε σε όσους δεν μπορούν καν να συνδέσουν τώρα τους παλιούς τους λογαριασμούς?

    εξαιρετικος οδηγος! Συγχαρητηρια.. οσο για το μετιν kampam εχω διαβασει οτι καλυτερα να τα αφηνεις επειδη καθηστερει η αναγεννηση του επομενου!! και οτι με καθε μετιν που διαλας και βγαινει αλλο αναγαινατε διπλα η ζωη του απο οτι αν το αφηνες!!