Posts by BurningBeard

    @deathraider Gregory, αν διοργανωθούν καλλιστεία για το πιο όμορφο ninja(κι), θα λάβουμε μέρος και θα λάμψει η αλήθεια. Μέχρι τότε πάρε κάτι για το στομάχι σου ή ακολούθα το παρακάτω:

    Απλές συμβουλές για την πρόληψη στομαχικών διαταραχών


    • Να αποφεύγετε την κατανάλωση μεγάλων ποσοτήτων φαγητού και υγρών και να προτιμάτε πάντα τα μικρά και συχνά γεύματα.
    • Να αποφεύγετε την υπερκατανάλωση τροφών και ποτών που επιβαρύνουν το στομάχι, όπως λιπαρές τροφές, πολλά μπαχαρικά, κρεμμύδια, σοκολάτα, καφές, ξηροί καρποί, οινοπνευματώδη ποτά.
    • Μην ξαπλώνετε αμέσως μετά το φαγητό, περιμένετε τουλάχιστον δύο ώρες.
    • Σταματήστε το κάπνισμα.


    Και γενικά το θέμα μας ήταν ο σέρβερ και η κατάντια του!

    Λύστε μου μια απορία! Πρώτη φορά συμβαίνει αυτό στο παιχνίδι που παίζουμε; Και απαντώ, ΌΧΙ.
    Επιλέγουμε να παίζουμε ένα κακογραμμένο και κακοσυντηρημένο παιχνίδι, που μέχρι και πριν κάτι μήνες διόρθωναν bugs, BUGS, το διανοήστε αυτό; Μιλάμε για παιχνίδι 10+ ετών . Πάρτε το χαμπάρι επιτέλους και μην τρελαίνεστε που καθυστερεί να ανοίξει.
    Ξεκινήστε να παίζετε και άλλο παιχνιδάκι όσο είναι καιρός, λίγα είναι τα ψωμιά του ΜΤ2 της GF.


    Με αγάπη και με φιλικές προθέσεις από το ομορφότερο ninja(κι) του σέρβερ :Ρ

    Έχω ξεκινήσει και παίζω με την παρέα μου στον σέρβερ. Εάν κατάλαβα σωστά, αν καταφέρουμε να φτάσουμε τους παίχτες μας σε ένα συγκεκριμένο επίπεδο και αφού έχουμε τελειώσει 50 αποστολές του παίχτη (νομίζω), θα πάρουμε και εμείς κουπόνια για να τα χρησιμοποιήσουμε στον Ελληνικό σέρβερ!!! @Cerise αν κάνω λάθος διόρθωσέ με (ελπίζω σύντομα), τουλάχιστον να ξέρουμε αν παίζουμε άδικα ή όχι...!!!
    Όσο για τους παίχτες που θα κάτσουμε να εξπάρουμε μέχρι 50-60λβλ, είναι κάτι παραπάνω από γελίο που δεν μπορούμε να τους μεταφέρουμε στον σέρβερ της αρεσκίας μας.

    Μα πόσο δύσκολο είναι επιτέλους να κάνουν ΜΙΑ (όχι παραπάνω) σωστή και χωρίς κανένα λάθος, συντήρηση, ενημέρωση.
    Δέκα χρόνια σε αυτό το παιχνίδι και ακόμα bugs, λανθασμένα ή άστοχα-ανούσια updates, χαζές αλλαγές (βλέπε 3 κανάλια και Άιας).. Καθυστερημένες συντηρήσεις που πολλές φορές εμφανίζουν νέα bugs, που σαν καλοί άνθρωποι (εμείς) επισημαίνουμε το λάθος μέσω τίκετ. ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ να το δεχόμαστε όλο αυτό;
    Μήπως μας δουλεύουν εκεί στην GF; Τόσο πολύ δεν τους ενδιαφέρει το παιχνίδι τους; Απλά το έχουν εκεί στην ''άκρη'' και τους μαζεύει λεφτά σαν το τσιγγανάκι στο φανάρι, παραμελημένο από τους γονείς του;


    Η υπομονή πολλών παικτών σιγά σιγά και προοδευτικά, εξαντλείται.... :whistling::whistling::whistling:




    [color=#FF006A]Συνενώθηκε~ Whitedrum

    Πρέπει να τα θέλει ο από τέτοιος μας για να καθόμαστε ακόμα. 10 χρόνια το ίδιο παιχνίδι παίζουμε!
    Μάλλον μας έχει κάνει μάγεια GF!!!
    Αφού δεν υπάρχει γυρισμός (δηλαδή να γίνει downdate version), ας προσπαθήσουμε έτσι. Δρακόλιθος, είναι η λέξη κλειδί για την ''επιβίωσή'' μας στον σέρβερ. Όσοι έχουν κουραστεί, δεν ξέρω για πόσο ακόμα θα παίζουν. Όπως είπα και πιο πάνω, στο τέλος θα είναι μόνο τα τούμπανα μέσα, μόνα τους για να κάνουν αέρα στον γερο-uriel :whistling: . Αν αυτό θέλει η εταιρεία, δεκτόν και περαστικά μας.


    Απλά έχουμε και εμείς μερίδιο ευθύνης γιατί, όταν ενεργοποιήθηκε η BETA της 18.4 πριν κάτι μήνες (το πόσταρε η Cerise στο forum που λίγοι επισκέπτονται), δεν μπήκαμε όλοι για να διαπιστώσουμε τι επρόκειτο να συμβεί στο παιχνίδι... Και εγώ που μπήκα στον ΒΕΤΑ, δεν σκέφτηκα κοιτάξω αν αντέχω, αφού ήδη άντεχα στις περισσότερες πίστες από πριν.
    Έπρεπε λοιπόν να συμμετάσχουμε ΌΛΟΙ στον ΒΕΤΑ για να ''γλυτώσουμε'' το ''κακό''. Οπότε αυτό το ποστ δεν έχει λόγο ύπαρξης κατά την ταπεινή μου άποψη.


    Κάτι τελευταίο και σταματώ το γράψιμο.... Αυτό το παρατηρήσατε; • Έγινε επεξεργασία των τρόπων επίδρασης των αντιστάσεων στα στοιχεία.

    Νιώθω ότι η εταιρεία, με τις κινήσεις που κάνει (άθελα της πάντα :P), διώχνει τον κόσμο.
    Στο τέλος θα μείνουν οι καλύτεροι παίχτες, μόνοι και έρημοι στα μπουντρούμια του παιχνιδιού!!!