Posts by metin2zeimpekis

    Κατεβαζεις τον client της gameforge και προφανως το παιχνιδι.

    Σε καθε λογαριασμο ειχες ενα mail(αυτο που δημιουργησες τον λογαριασμο).

    Συνδεεσαι λοιπον με αυτο το mail στο gameforge account. Θα σου βγαλει ειτε οτι δεν υπαρχει ο λογαριασμος(οποτε δημιουργεις εναν) ειτε θα σου βγαλει να βαλεις κωδικο. Αν σου βγαλει να βαλεις κωδικο τοτε αν δε τον ξερεις κανε "Ξεχασα τον κωδικο" και προχωρησε στη διαδικασια. Μολις συνδεθεις λοιπον με το mail αυτο θα σου ανοιξει η εικονα πως αυτη που επισυναψα.


    Θα σου εχει ενα ανθρωπακι με ενα +. Εκει βαζεις το username/password του κωδικου που θες.


    !!ΠΡΟΣΟΧΗ: δεν ισχυει για λογαριασμους που εχουν αλλο mail.


    Για παραδειγμα αν στο mail: 123@gmail.com θυμαμαι πως εχω τους λογαριασμους test1,test2,test3 θα παρει μονο αυτους τους λογαριασμους.

    Οποτε να ευχεσαι να ειχες ενα mail. Διαφορετικα η διαδικασια ειναι αντιστοιχη για καθε αλλο λογαριασμο που εχει αλλο mail.


    Piece.

    Εφόσον υπάρχει η θέληση για βοήθεια, θα ήθελα όσοι ενδιαφέρεστε να μου στείλετε μία αίτηση ώστε να μπείτε στην ομάδα του wiki :D

    Μπορείτε να δείτε πληροφορίες εδώ: Αναζήτηση μελών για την ομάδα του Wiki του Metin2.gr



    Πάμε να κάνουμε ένα όμορφο wiki μαζί;

    Εγω εστειλα παντως mail για αιτηση. Αν οντως θελετε βοηθεια, μπορειτε να ανταποκριθειτε για να μη χανουμε χρονο...


    βρε κάνε αίτηση εσυ που εχεις τις πολλες τις γνώσεις αλλά για κάποιο λόγο δεν περνάς ούτε απο έξω απο την ομάδα...

    κ άσε κατα μέρος τις υποδείξεις. Τι είδους συμπεράσματα είναι αυτά? Απο που πηγάζουν?

    Και κυρίως ποιός σου είπε οτι τον ειρωνεύομαι? Σοβαρότατα μιλάω. Απλά απευθύνομαι σε αυτόν.Όχι σε σενα.

    Είχα ήδη κάνει παλαιότερα αίτηση για διαχειριστής (δεν γνώριζα πως συντονιστής ει ναι διαφορετικό -νόμιζα πως εσείς ορίζετε τι θα είναι ο καθένας-) αλλά με απορρίψατε.

    Είμαι 22 χρονών και έχω ασχοληθεί πολύ με τη διαχείριση σελίδων php, css, mysql κλπ γιατί είχα σέρβερς παλαιότερα. Σε πολλούς ξινίζει αυτό όμως έχω πλέον γνώσεις ετών που μπορούν να σταθούν άνετα σε παιχνίδια όπως το Metin2. Και δεν εννοώ μέσα στο παιχνίδι GM. Δε με νοιάζει το μέσα. Γιατί πολλοί θα νομίζουν ότι έχω σκοπό το κέρδος κλπ. Σκοπός μου είναι να βοηθήσω με τις γνώσεις που έχω τη διαχείριση του official Metin2 μιας και βλέπω πως τα πράγματα είναι πολύ δύσκολα.


    Αν όντως θα ενδιαφερόσασταν θα μπορούσα να κάνω αίτηση κάπου;

    Καλησπέρα!

    Προσπαθούμε να φτιάξουμε σιγά σιγά το wiki..

    Φυσικά και κάθε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη!

    Επειδη γνωριζω απο php, css, html και γενικα ηλεκτρονικες πλατφορμες, τι προβλημα υπαρχει και δε δειχνει το drop στα τερατα για παραδειγμα;

    επισης προτεινω να βαλετε και νεους GM's. Ή νεα ατομα στην απαντηση των ticket. Δεν ειναι δυνατον να κανουμε ticket ή να θελουμε να ρωτησουμε κατι και να εχουμε απαντηση μετα απο 3 μερες.

    Θα διορθωθει ποτε το wiki; θελουμρ να δουμε καποια πραγματα και δε λειτουργει τιποτα...


    Καλο θα ηταν να ασχοληθουμε και λιγο με το gameplay και οχι το μονο που να μας νοιαζει να ειναι τι προσφορες θα βαλουμε στο Item Shop.


    Το wiki ειναι χιλιομετρα πισω απο τα αλλα wiki των αλλων σερβερς. Αν θελετε βοηθεια πειτε το. Αλλα αν δε θελετε, ασχοληθειτε και λιγο...

    Χαίρεται. Ήθελα να προτείνω μερικές βελτιώσεις του παιχνιδιού.

    - Μιας και το wiki ποτε δεν εδειχνε τις πιθανοτητες των + , θα ηταν ωραιο μεσα στο παιχνιδι οταν πας να κανεις αναβαθμιση αντικειμενου, κατω απο τα απαιτουμενα yang να δειχνει ποσες πιθανοτητες % θελει για να παει στο επομενο + .

    - Στο αυτοματο κυνηγι το λογικο ειναι ο χαρακτηρας να μαζευει τα αντικειμενα που πεφτουν. Για παραδειγμα αν κανω exp στα arahan με διπλα γαντια του κλεφτη και με αυτοματο κυνηγι και με τριτο χερι και πεσει Κοκκινη Λεπιδα, γιατι ειμαι αναγκασμενος να χασω αυτο που επεσε; ή γιατι ειμαι αναγκασμενος να ειμαι μεσα ενω εχω βαλει αυτοματο κυνηγι; σκοπος του αυτοματου ειναι ειναι να μην εισαι στον υπολογιστη αλλα να μη χανεις και οτι εχει αξια.

    Προτεινω να μπει λειτουργια αυτοματου μαζεματος.


    Αυτα για τωρα. Θα προσθετω και αλλες ιδεες στα σχολια αυτου του post.