Posts by Surakias13

    απο οσο ξερω τετοια συμπεριφορα δεν απαγορευεται εκτος αν προκειται για κανενα συγκεκριμενο εβεντ. αν καποιος δεν ακουει απλα τον ριχνεις μεχρι να βαρεθει και να φυγει. κανεις δεν "κραταει" καμια περιοχη του παιχνιδιου για τον εαυτο του. και σε open pvp areas αυτος ειναι ο σκοποσ. οποιος μπορει διεκδικει την οποια περιοχη θελει. οποιος δεν μπορει παει αλλου. δυστυχως η ευτυχως αυτο ειναι το παιχνιδι.

    Ναι φίλε δε λέω ότι απαγορεύεται απλά είναι ανήθικο από άποψη συμπεριφοράς και αν πήγαινε με τη λογική σου ο συγκεκριμένος θα μπορούσε απλά να μου πει θα φέρω το φιλαράκι μου από κόκκινο να σε ρίξει γιατί είναι πολεμικό παιχνίδι και θέλω να σου πάρω το μέρος, δεν το θεωρώ σωστό αλλά από το να μου λέει ότι το μέρος του ανήκει επειδή είναι πιο μεγάλο lvl και παίζει πολλά χρόνια θα ήταν πιο λογικό. Σκέψου όμως να γινότανε αυτό συνέχεια, δε θα μπορούσε να κάνει σχεδόν κανείς exp, κανείς drop και απλά θα έκανε κακό σε όλο το παιχνίδι γιατί οι παίκτες θα ξενέρωναν και δε θα έπαιζαν. Είναι πολεμικό παιχνίδι αλλά και αυτό πρέπει να έχει κάποια όρια, παίζουμε για να περνάμε καλά όχι για να μας σπάνε τα νεύρα.

    Γειά σας παιδιά, θα ήθελα τις απόψεις σας πάνω σε ένα θέμα. Πήγα σήμερα στην κατακόμβη του διαβόλου για να κάνω δρακόλιθους και όπως κάθε φορά κοιτάω σε όλα τα κανάλια(όσα έχουν απομείνει:thumbdown:) για να βρω άδιο μέρος από παίκτες να μην ενοχλήσω κανέναν, πάω ch1 και ch2 πιασμένα πάω ch3 βρίσκω την αναγέννηση άδια. Αρχίζω λοιπόν να ντροπάρω θραύσματα και μετά από λίγη ώρα έρχεται ένας παίκτης που ήθελε να πιάσει το μέρος και του λέω κάνω δρακόλιθους έλα όταν τελειώσω, δείχνει να το καταλαβαίνει και αποσυνδέεται.Δεν πέρασαν ούτε 20 λεπτά και ξανασυνδέεται, αρχίζει να μου χαλάει το drop και να βαράει τέρατα. Μου λέει δε μπορείς να πιάνεις το μέρος τόση ώρα, την ίδια στιγμή που αυτός βάζει αυτόματο κυνήγι όλη μέρα.Μετά αυτός ο μάγκας έφερε ένα σκυλάκι του από κόκκινο και με έδιωξε. Όταν τον ρώτησα γιατί να κάτσει αυτός εδώ και όχι εγώ μου είπε στην κατακόμβη ισχύουν άλλοι κανόνες, ότι κάποια συγκεκριμένα άτομα κάθονται αναγέννηση και κάνεις άλλος, ότι παίζει 5 χρόνια και ποιος είμαι εγώ που θα του πάρω το μέρος, ότι είναι μεγαλύτερο lvl από εμένα (είμαι 85 και είναι 86:P)και γιαυτό προηγείται και κάτι τέτοιες ανοησίες. Η ερώτηση μου είναι εγώ που έλειπα 3 χρόνια από το παιχνίδι τι άλλαξε σε αυτό το διάστημα στην κατακόμβη; Έγινε κάποια συμφωνία μεταξύ παικτών στο πιοι παίχτες θα μπορούν να πάνε στην αναγέννηση; Εσείς πιστεύεται ότι το γεγονός ότι παίζει 5 χρόνια του δίνει το δικαίωμα να κάνει ότι θέλει και να παίρνει το μέρος με το έτσι θέλω; (συγνώμη αν σας κούρασα)

    Γενικά πέρα από τα events δεν υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να βγάλεις πολλά yang στα χαμηλά level. Θα σου πρότεινα να μην ανέβεις επίπεδο μέχρι να φτιάξεις κάπως τα σκιλλ σου και να μαζέψεις αρκετά yang ώστε να αγοράσεις αντικείμενα για επόμενες πίστες, κυρίως για Ατλαντίδα. Κάνε κάθε μέρα τα θραύσματά σου (Και τα 5 cor) και ξεκίνα το σκάψιμο, το οποίο μπορεί να είναι αρκετά κερδοφόρο για το level σου. Έτσι σιγά σιγά θα αρχίσεις να μαζεύεις yang και να στήνεις καλύτερα τον παίχτη σου.

    Καλησπέρα, θα μπορούσες να μου πεις τη γνώμη σου για τα lvl 75-90? πχ θες να πάρεις ένα item που η αξία του στην αγορά είναι 20 won τι θα έκανες για να τα μαζέψεις πιο γρήγορα?

    Εγώ που είχα λογαριασμούς σε διαφορετικά emai μια χαρά τους δέχτηκε σε 1 gameforge account.

    Κυρία coma θα ήθελα μερικές επίσημες εξηγήσεις από την εταιρία για την όλη καθυστέρηση στην επίλυση του προβλήματος μου κ που δεν έχει λυθεί ακόμα , ξερό πως δεν φταίτε εσείς ούτε η ΔΟ άλλα θα ήθελα να ακούσω τις εξηγήσεις άλλα χωρίς δικαιολογίες του τύπου είναι περίπλοκο να το ελέγξουν ή δεν ξέρω τι άλλο επειδή βρισκόμαστε στο 2020 κ όχι στον μεσαίωνα.

    Εχεις δίκιο σε ότι λες, απλά για να μην μπερδευτεί η coma να πούμε οτι εσύ έχεις διαφορετικό πρόβλημα από αυτό που είχαμε εμείς.

    Στην ουσία εσύ Τραουλάκι πρέπει να προσθέσεις το λογαριασμό (Δηλαδή το όνομα χρήστη) στο email του λογαριασμού σου στη Gameforge. Αν πχ ο λογαριασμός σου είχε όνομα χρήστη "Traoylaki2" εσύ θα πατήσεις "Προσθήκη Λογαριασμού" και θα γράψεις το Traoylaki2. Αν δε μπορεί να το κάνει αυτό, σημαίνει ότι έχεις καταχωρήσει το λογαριασμό αυτόν σε άλλο email.

    Δεν το παίρνει υπάρχει κάποιο bug από ότι έχουν πει.

    Ρε παιδιά για να είναι τόση ώρα κλειστός ο server σημαίνει οτι διορθώνουνε πράγμματα.Τι θέλετε να ανοίξει ο server με προβλήματα?

    Εγώ τα έχω στείλει όλα αυτά που λέτε και δεν έχω πάρει απάντηση. Δεν ξέρω ίσως να μην φταίτε εσείς, (αν τα έχετε προωθήσει στους αρμόδιους εγκαίρως).

    Εμείς προφανώς δεν κάνουμε αίτηση γιατί ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ότι δεν έχουμε χρόνο και εγώ προσωπικά σαν παλιός παίκτης θα ήθελα πολύ να βοηθήσω να βελτιωθεί το game αλλά δε μπορώ να ανταπεξέλθω στις υποχρεώσεις και το ξέρω . Δεν θα κάνουμε αίτηση για να βγαίνουμε μετά λέμε ότι δεν έχουμε χρόνο, τόσο μπορούμε, να απαντάμε στα tickets τα ξημερώματα κλπ. Και αφήστε την καραμέλα του είμαστε εθελοντές, αναλαμβάνεις κάτι με δική σου ευθύνη δεν σε ανάγκασε κανείς. Θα το κάνεται όπως πρέπει όχι όσο μπορείτε

    Καλησπέρα,έχω ένα πρόβλημα με τους λογαριασμούς μου. Μετά από αρκετούς μήνες απουσίας από το παιχνίδι πάω στον μπλε client και πατάω προσθήκη λογαριασμού συμπληρώνω το όνομα χρήση που είχα και τον κωδικό και μου λέει ο λογαριασμός παιχνιδιού δεν μπόρεσε να προστεθεί , μετά πάω και αλλάζω τους κωδικούς μπας και τους έχω ξεχάσει και κάνει πάλη τα ίδια. Εχω στείλει και ticket αλλά ρωτάω κι εδώ μήπως έχει κανείς καμιά ιδέα γιατί άμα περιμένω από την υποστήριξη..........

    Δεν κατάλαβα το ότι είστε εθελοντές τι μας αφορά εμάς τους παίκτες? Το αναλάβατε και πρέπει να το κάνετε σωστά.Και δεν είναι όλες οι ερωτήσεις που κάνουμε στο ticket τόσο περίπλοκες ώστε να χρειάζεται να αναφερθεί στους αρμόδιους με αποτέλεσμα να χρειάζεται χρόνος. Πάνω σε ένα θέμα πολλές φορές γίνονται κάποιες απλές διευκρινιστηκές ερωτήσεις και πάλη αργείτε .