Posts by R3VOLT

    Σήμερα έχω αγοράσει Συνηθισμένα Ρούχα αύρας από το ItemShop. Πάτισα μια φορά το κουμπί αγορά αλλα αγόρασε 2 για κάποιο λόγο..Θα ήθελα να μάθω αν γίνεται να επιστραφεί σε κάποιον GM η μία έξτρα, και να μου επιστραφούν τα Δρακονομίσματα μου.Το θέμα είναι ότι το έβγαλα από την Αποθήκη ItemShop και είναι στον κατάλογο μου.Επίσης δεν είναι ούτε ανταλλάξιμη έτσι ώστε να μπόρω να την χρησιμοποιήσω σε κάποιον άλλο χαρακτήρα μου ή να την πουλήσω.

    Και ο Ziphius spam κάνει xD




    Quote

    2.2 Απαντήσεις σε θέματα που δεν έχουν σχέση με την συζήτηση, καθώς και άνοιγμα θέματος σε λανθασμένο τομέα με μη αποδεκτό/εποικοδομητικό περιεχόμενο (ΣΠΑΜ/Εκτός θέματος κλπ) είναι ανεπιθύμητα και οδηγούν σε προειδοποίηση. Εξαίρεση αυτού αποτελεί ο τομέας Σπαμ.


    +1 Προφορική προειδοποίηση για Spam~ Whitedrum

    Πατάς Esc και μετά Επιλογές παιχνιδιού και μετά το πρότελευταιο που λέει πληκτρολόγηση που ρυθμίζεις τα κουμπιά σου. Λογικά αυτό θα είναι.

    Χώρις anti-cheat με το οποίο να τρώνε κατευθείαν perma τίποτα δεν γίνεται και ban να φάνε 2 λεπτά θελουν να κάνουν άλλο λογαριασμό eazy.

    Έχω και ακόμα μία απορία.Το εξαρτάται από επίπεδο στην ομάδα πως δουλεύει;

    Αυτά τα γνωρίζω ήδη και έχω items και μπαμπού και ξύλινο. Ευχαριστώ όμως.



    Ευχαριστώ για την απάντηση σου για την Πιθανότητα απορρόφηση HP το είδα και στο wiki είναι κάθε 5-6hits.Απλός η απορία μου είναι πιο βοηθάει παραπάνω από αυτά τα bonus και πιο βραχιόλη να χρησιμοποιήσω για 3ο αράχνες . Π.χ

    • το 22άρι Χρυσό +9 δίνει 10% Αντίσταση Δηλητηρίου
    • το 33άρι Εβένινο +9 δίνει 5% Πιθανότητας ανάκτησης HP
    • το 46άρι Κρυστάλλινο +9 δίνει 46% Αναγέννηση HP

    Το θέμα μου είναι ποιο θα με βοηθήσει περισσότερο σαν dropper για το hp

    Καλησπέρα.
    Έχω έναν 50άρι dropper για metins στα μαύρα.Και αποφάσισα να τον φτιάξω και για 3ο και έχω μια απορία.Τι βραχιόλι να φορέσω;


    • Χρυσό που δίνει αντίσταση στο δηλητήριο 5%
    • Εβένινο που δίνει Πιθανότητα ανάκτησης HP 5%
    • Λευκόχρυσου που δίνει 1800HP
    • Κρυστάλλινο που δίνει Αναγέννηση HP 46%

    Και επίσης αν μπόρει να μου εξηγήσει κάποιος τι είναι η Πιθανότητα ανάκτησης HP και τι Αναγέννηση HP και Ζημιά που απορροφάται από την HP.

    εγώ είχα 35αριδες και τους πήγαινα στον ναό(ηθελαν νομίζω 25-30 λεπτά παίζοντας ο ίδιος), 55αρις ενα dt run και 75αρις κατακόβμη (15 λεπτά παίζοντας). Με αυτόματο δεν ξέρω χρόνους αλλά το ποιό γρήγορο απο αυτά ακόμα και με αυτόματο είναι σίγουρα 75αρι στη κατακόμβη, απλά είναι λίγο χρονοβορο για να κάνεις τον παίκτη 75λβλ. Αν έχεις την όρεξη να κάνεις 75αριδες στο συνιστώ, θα με θυμηθεις αμα το κάνεις :)

    Ευχαριστώ πολύ αυτό θα κάνω 75αριδες.
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. :')
    Μπορεί να κλειδώσει.

    Ποιο πιστέυετε είναι το καλύτερο lvl και καλύτερο Map για να κάνεις cors με αυτόματο;

    Μέχρι τώρα έκανα με 36άριδες bakra αλλά ήθελε 2-3 ώρες ο παίχτης με αποτέλεσμα το πιο λίγο 12 ώρες για cors.
    Έχω φτιάξει άλλο account με 40άριδες αλλά δεν ξέρω τι αξίζει να κάνω. Να τους πάρω 42lvl και να κάνω μαύρα με αυτόματο;Να τους γεμίσω φωτιά και να πάω 1ο αράχνες;να τους ανεβάσω 55 και να κάνω cor dt;Να τους ανεβάσω 50lvl και να κάνω cors ναό;

    Ποιος τρόπος πιστεύετε γίνονται πιο γρήγορα τα cors με αυτόματο;Εννοείτε με γάντια από ItemShop.

    Παίρνεις Δέσμη από το Γενικό Κατάστημα και κάνεις shop κανονικά όπως έκανες πριν και την στιγμή που θα τελειώσεις και θα πατήσεις ok τότε θα δημιουργηθεί το κατάστημα στην τοποθεσία που βρίσκεσαι και απλώς εσύ μετά θα φύγεις.

    Προσωπικά εγώ είμαι 75lvl και είχα πάει με την ελπίδα ότι θα ρίχνει γάντια xp-ring και κάπες από 85αρια και 90αρια με αποτέλεσμα 1/5 metin να πέφτει ένα από αυτά.. + το ότι δεν υπάρχουν πολλά μετιν στο κόκκινο και είναι ένας μεγάλος χάρτης.Με αποτέλεσμα να καταλήξω πάλι στα cors/xp παιχτάκια για μαγέματα/πάπυρους γιατί ο μόνος τρόπος να βγάλεις yang/won/καλα items αυτοί είναι και τα events φεγγα/κτλπ. Θέλω να κάνω xp παίχτες απο 40-70.. χωρίς κάπες θες 17χρόνια ειδικά για παίχτες χωρίς xp-ring κτλπ.Άρα φτάνουμε στο συμπέρασμα cors-->won-->items/κάπες--🔁 με αποτέλεσμα μεγάλη ξενέρα.Για Boss κτλπ δεν το συζητώ δεν έχει λόγο να πας.Προσπαθώ να στήσω ταυτόχρονα τον παίχτη μου για άτλα-->αστραπή/παίχτη 50αρι για χπ αράχνες-->φωτιά-->μια καλή buffer.

    Και έκανα άλλο acc 5 40αριδες για cors και εδώ είναι η απορία μιας και το έφερε το θέμα. Τι lvl και που είναι καλύτερα για cors και για αυτόματο και για κάπες.

    Επίσης το Γυαλί Εμπορίου βοηθάει πολύ το οποίο είναι από το ItemShop με 39 δρακονομάρκες αν δεν κάνω λάθος. Με αυτό το item μπόρεις να ψάξεις τα πάντα στα shops και να σου βγάλει π.χ όλα τα fms+9 με αύξουσα τιμή.Έτσι θα πάρεις μια ιδέα για τις τιμές.

    1) μπωρεις ανετα να ντυσεις τον παιχτη σου με αντισταση φωτιας και να κανεις εξπ 70αριδες παιχτες στον 3ο οροφο στις αραχνες. Βεβαια για κατι τετοιο θα βολευε πολυ καλυτερα ενας 35αρις γιατι βαζεις <<εξαρταται απο επιπεδο>> 20 λεβελ νωριτερα.


    Για αράχνες και τις 3 κατακόμβες το bonus είναι αντίσταση φωτιάς?Επειδή στο wiki λέει δεν έχει αμυντικό και επιθετικό bonus.

    Εντάξει ευχαριστώ πολύ. Έχω καταλάβει πως πάει τώρα.Το θέμα είναι ότι δεν υπάρχουν όλα στο wiki για να ψάξεις να βρεις και πρέπει να ρωτάς συνεχώς.

    Μπορεί να κλειδώσει!