Posts by NIOBH

    Οι αποστολές επιπέδου και βιβλίων, και οι κύριες αποστολές με καποιον τρόπο συνδέονται. Επηρεάζει η μια την άλλη.

    Είχα μια κύρια αποστολή με τα λέπια όιν. Είχα σταματήσει να έχω drop για πολλές μέρες. Θυμήθηκα ότι παλιά, μιλάμε πριν 10 χρόνια, όταν κολλούσε κάτι, μας έλεγαν, ή βγάλε μια αποστολή βιβλίου, ή ανέβα επίπεδο κι ετσι ξεκολλούσε. Πήγα λοιπόν κι εγώ κι έβγαλα μια αποστολή επιπέδου αυτές του κυνηγιού που λέμε. Και ώ του θαύματος είχα drop ένα λέπι όιν και μετά από λίγο άλλο ένα ^^

    Τα γράφω αυτά εδώ μήπως τα έχει πάθει και κάποιος άλλος να συνδυάσουμε τις γνώσεις μας :P

    Πραγματικά τελείωσε το πασχαλινό event πριν καν αρχίσει το Πάσχα? Ή μήπως θα ξαναέχουμε πασχαλινά μετιν και λαγό?

    Μου έχει τύχει να είμαι με δυο λογαριασμούς μέσα και με τον έναν δικό μου, να βλέπω τον άλλον δικό μου να περνάει μέσα από το ποτάμι, αντί για πάνω στη γέφυρα. Ενώ κανονικά περνούσα από τη γέφυρα. Η αλήθεια είναι ότι συμβαίνουν πολλά παρόμοια

    Απ, οτι θυμάμαι είχα σκοτώσει κάμποσους στρατηγούς Κορ πριν 5-6 μέρες, για την αποστολή κυνηγιού 93 lvl. Σήμερα πήγα κι έβγαλα μια αποστολή από βιβλίο και μόλις την τελείωσα, είδα ότι άναψε πάλι η αποστολή κυνηγιού και την ανοίγω και βλέπω πάλι ζητάει 80 στρατηγούς Κορ. Όσους ζητούσε στην αρχή. Σα να μην την ξεκίνησα δηλαδή. Το παρατήρησε άλλος αυτό? Ισχύει έτσι ή είδα κάτι λάθος?

    Ναι κι αυτά που λες.. <<Πρέπει να είσαι ακίνητος για να εξοπλιστείς με αυτό το αντικείμενο>> όταν θες να ανέβεις σε άλογο ή να βάλεις γάντι.

    Είναι απαραίτητο να υπάρχουν αυτά? Να είσαι σε μάχη και να πρέπει να μείνεις ακίνητος.

    <<Η ενέργεια ακυρώθηκε, έχετε εισέλθει στη μάχη>>. Αυτό το μήνυμα γράφει, όποτε προσπαθώ να αποσυνδεθώ ενώ βρίσκομαι σε χάρτη με επιθετικά τέρατα. Προσπαθώ μάταια, να βρω μια γωνίτσα να μην μου επιτίθονται για να μπορέσω να βγω. Είναι απαραίτητο να γίνεται έτσι? Παλιά μπορούσες να αποσυνδεθείς ακόμα κι όταν τα τέρατα σε χτυπούσαν.

    Καλησπέρα προσπαθήστε να κάνετε μια επιδιόρθωση . Αν δεν διορθωθεί το θέμα δοκιμάστε να κάνετε αλλαγής της συχνότητας από το config και να αλλάξετε την ανάλυση της οθόνης .

    Ναι ευχαριστώ με επιδιόρθωση διορθώθηκε, όμως συμβαίνει ξανά μετά από κάποιες ώρες και θέλει πάλι επιδιόρθωση.

    Αυτή την ανάλυση την έχω επιλέξει μετά από πολλές αλλαγές και δοκιμές. Είναι αυτή που με βολεύει πιο πολύ στο να ανοίγω πολλά παράθυρα. Οπότε δε θα την αλλάξω

    Ναι το ξέρω αυτό, το διάβασα. Ρωτάω οι μικρότεροι χαρακτήρες που δεν μπορούν να κάνουν τύλιγμα, τι θα τα κάνουν αυτά που δεν μπορούν ν ανοίξουν? Ποιός ο λόγος να κάνουν drop αφού τους είναι άχρηστα?

    Έχω έναν θηλυκό χαρακτήρα 54 lvl με τον οποίο μαζεύω ρόδα και σοκολάτες. Δεν μπορώ να τα τυλίξω, δεν μπορώ να τα χαρίσω αν δεν τα τυλίξω. Μπορώ να ανοίξω μόνο τα ρόδα. Οπότε οι σοκολάτες μένουν αχρησιμοποίητες και απούλητες. Δηλαδή μαζεύονται αλλά είναι άχρηστες ή υπάρχει άλλος τρόπος να χρησιμοποιηθούν και δεν τον ξέρω?

    Κι εγώ θα ήθελα να γίνουν ανταλλάξιμα. Έχω γεμίσει το ένα acc και στ άλλα δεν έχω καθόλου. Όλοι πάνε στο κόκκινο για γάντια και δεν μπορείς να βρεις μετιν. Σπάνιο πράμα.

    Αυτό συμβαίνει και με τη μάχη με τέρατα.. θες π.χ. να βάλεις γάντι, πρέπει να σταματήσεις να βαράς μετιν, να το βάλεις και μετά να συνεχίσεις. Θες να κατέβεις από άλογο ν ανάψεις αύρα και να ξανανέβεις? Κι εκεί θέλει τον χρόνο του γιατί σου γράφει "πρέπει να είσαι ακίνητος" (λέω για τα ιππεύσιμα, μαύρο άλογο κ.τ.λ. γιατί με τα κανονικά άλογα είναι αλλιώς)

    Αν τα θυμάμαι σωστά, γιατί έχω καιρό να μπω.

    Πάντως αυτό το "πρέπει να είσαι ακίνητος" είναι πολύ σπαστικό, ειδικά αν είναι την ώρα που πολεμάς.

    Ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος.. ο λίθος αποφυγής είναι μόνο για βέλη ή και για μακρινά χτυπήματα από τέρατα?

    π.χ. από τους ψηλούς στο μαγεμένο που επιτίθενται από μακρυά.

    Άνοιξα αυτό το θέμα για να γράφουμε τυχόν προβλήματα η περίεργα που συμβαίνουν με αυτές τις βελτιώσεις.

    Απ ότι είδα μέχρι στιγμής οι λίθοι πνεύματος στοιβάζονται, ομως κάποιοι δεν κολλάνε σα να είναι διαφορετικό αντικείμενο, π.χ. εχω τρεις στοίβες με λίθους κρυώματος +4.