Posts by CrazySergios

    Αυτό είναι λογικό που λες, το θέμα είναι πως το update με τις αλλαγές έχει γίνει 20 μέρες. Η αισθητή αλλαγή έγινε πριν 3 μετά από σερί εξπ.


    Δεν γκρινιάζω, δεν με πειράζει, με λίγο διαφορετικό εξοπλισμό το έφτιαξα το θέμα.. Εγώ ανοίγω ένα post και αναφέρω αυτό που ζω ως gameplay γιατί υπήρξε κάποια απότομη αλλαγή χωρίς κάποια ενημέρωση.


    Εκτος αν η αλλαγή έγινε πριν 20 μέρες με το post και αυτές τις μέρες έγινε κάποιο adjustment. Δεν ξέρω.

    Καλησπέρα κι από εμένα. Αυτό που είπε ο traoylaki.


    Εκτός αυτού, το εν λόγω post έγινε πριν από 20 μέρες.


    Τις τελευταίες 5 μέρες σερί δεν υπήρχε θέμα. Μετά το update παρουσιάστηκε πρόβλημα.


    Δεν ξέρω αν είναι κάποιο bug που πρέπει να αναφερθεί, πάντως ξέρω από προσωπικό χέρι ότι εδώ και μέρες ένας παίκτης φάρμαρε ατελείωτες ώρες με αυτόματο κυνήγι, και τώρα δεν βγάζει 10λεπτο. Χωρίς να αλλάξω ΤΙΠΟΤΑ εγώ.. Άρα προφανώς κάτι άλλαξε. Δεν ξέρω τι, αλλά κάτι...

    Εγώ ξέρω ότι από χθες που έκανα το post δεν μπορώ να φαρμάρω με αυτόματο κυνήγι. Ή θα πρέπει να πληρώσω όλο το πακέτο του itemshop για να κουμπώνει skills ο 90άρης ή θα πρέπει να τον ντύσω φουλ για 3 λέβελ ακόμα που θέλω στις αράχνες που δεν αξίζει..


    Γενικά άμα δεν γκρινιάξουν 300 άτομα κανείς δεν θα ασχοληθεί...

    Καλησπέρα,


    Ίσως με πείτε τρελό, αλλά τις τελευταίες 4 μέρες έχω βάλει έναν παίκτη 90 λέβελ με αυτόματο κυνήγι στις αράχνες και ανεβάζει έναν μικρούλη. Αυτόματο κυνήγι το δωρεάν, χωρίς φίλτρα, ικανότητες κλπ.


    Εδώ και μέρες φάρμαρε κανονικά. Οι αράχνες δεν τον "ακουμπούσαν" και η μπάρα ζωής του δεν ξεκολλούσε από το 100% - 99%.


    Φανταστείτε ότι πήγαινα για δουλειά, επέστρεφα και ο παίκτης ακόμα φάρμαρε.. Το μικρό παικτάκη από 24 λέβελ έχει πάει 68. Δηλαδή μιλάμε για πάρα πολλές ώρες σερί εξπ.


    Σήμερα λοιπόν που έκλεισαν τα παράθυρα για συντήρηση και μετά, για κάποιον λόγο δέχομαι ζημιά... 90 λέβελ παίκτης από 3άδα αράχνες... Οκ δεν έχω πάει με εξοπλισμό με αντιστάσεις φωτιάς, αλλά τόσες μέρες με τον ίδιο εξοπλισμό δεν υπήρχε κανένα απολύτως θέμα. Δηλαδή αν τον αφήσω μόνο του τελείως, στο 10λεπτο είναι έτοιμος να πεθάνει.. Δεν μπορεί να είναι στο μυαλό μου.. Δεν είναι ότι φάρμαρα πριν 2 χρόνια και θυμάμαι ότι τότε άντεχα... Μιλάω για 5 ημέρες σερί εξπ. Τις 4 άνετα και την 5η δυσκολεύεται..


    Έχει παρατηρήσει ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ άλλος διαφορά από την συντήρηση και μετά;;

    Κοίτα. Κακά τα ψέματα, ο πιο κερδοφόρος τρόπος να βγάλεις yang είναι οι δρακόλιθοι. Να κάνεις cor draconis όλη μέρα.


    Δηλαδή σκέψου εγώ κάποια στιγμή δεν πουλούσα αρχαία και θρυλικά. Πατούσα και ξαναπατούσα μέχρι που έπιασα ένα κόκκινο μυθικό με πολύ καλά μπόνους και το είχα δώσει 25 γουόν.


    Γενικά τα yang που δίνουν οι δρακόλιθοι, δεν βγαίνουν αλλού πιστεύω, εκτός αν είσαι meley μέρα - νύχτα.


    ΠΑΡΟΛΑ αυτά, εγώ έχω βαρεθεί να κάνω cors εδώ και μήνες, προτιμώ να μην παίζω παρά να κάνω cor.


    Μερικοί εναλλακτικοί τρόπο είναι να βάζεις 8 παιχτάκια νιντζάκια με αυτόματο κυνήγι και να τα πηγαίνεις 40 λέβελ. αυτό αντιστοιχεί σε 80 παπυράκια και 24 μαγέματα πράσινα. Όσο έκανα 40άρια παικτάκια είχα και στις 3 περιοχές ορκ που βγαίνουν κτηνώδεις, από 1 παικτάκι και μάζευα fms συνέχεια.


    Στις 6 μέρες περίπου που ήταν έτοιμα τα παικτάκια, μάζευα καμιά 30αριά fms πιστεύω.


    Αν κάποιο fms είχε 30+ μέση, επένδυα παπυράκια από τα παικτάκια. Τα υπόλοιπα τα βαρούσα σιδερά μέχρι να κάνω κάποιο 9άρι και έριχνα τα μαγέματα πάνω του.


    πριν κάνα 2μηνο που το είχα κάνει αυτό, είχα βρει ένα φμς με 38 μέση έτοιμο κι έφτιαξα άλλα 2 με 29% και 33% από μαγέματα. Πούλησα και τα 3 σύνολο 8,5 γουόν (2,5 - 2,5 και 3,5).


    Άξιζε; Μέτρια. Στον ίδιο χρόνο με cor θα είχα καλύτερο εισόδημα. ΑΛΛΑ τα cor θέλουν άπειρες ώρες κι εγώ διαθέτω ελάχιστες μέσα στην μέρα πλέον.


    Πλέον παίζω μόνο σε ψαροπαζλ - φεγγαρόκουτα γενικό - και κάνα superstone. Τις υπόλοιπες μέρες νέκρα... ::P


    Τώρα γενικά οι τρόποι για γιανγκ, είναι όσα σου είπαν από πάνω.

    Αυτά τα event είναι κατά κύριο λόγο άχρηστα.


    Αυτά που αποκαλούν "μηνιαία event" κατ'εμέ είναι χάσιμο χρόνου και γίνονται ΜΟΝΟ για να λένε ότι ασχολούνται με το community. Ελάχιστα κατά καιρούς αξίζουν και ΌΤΑΝ γίνονται, μπαίνει όλος ο κόσμος για 2-3 μέρες.


    Το drop είναι αστείο. Εγώ με 75άρι οπλουργό στον δαιμονικό για αυτά τα event (Για drop ειδικά από metin όπως φεγγαρόκουτα και κουτιά εβένου) με γάντια κλέφτη και γάντια από metin και έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι είναι αστεία..


    Στα 60-70 75άρια μέτιν έχω drop ας πούμε 7-8 φεγγαρόκουτα. Ούτε ο χρόνος που σπαταλάω για το ανέβασμα δεν αξίζει. Πιο πολύ αξίζει αν ρίξω καμία αύρα..


    Ακριβώς! Βάζετε ποτά εδώ, για παράδειγμα.:)

    Έχω αρχίσει να πιστεύω πως είσαι από ξένο σέρβερ και γράφεις στο φόρουμ με google translate :P

    Καλησπέρα. Μικρή και χαζή ερώτηση :P


    Μόλις φόρεσα ένα κεράτινο για "χαβαλέ" και η όψη του είναι σαν το ατσάλινο. Το 75άρι.


    Πότε άλλαξε η κλασσική παλιά όψη του κεράτινου τόξου; Εμένα μου άρεσε η παλιά... :P

    Καλησπέρα!


    Το βραχιόλι για τις αράχνες, είναι αδιάφορο του είδους του. Σε νοιάζει να έχει μπόνους 15% αντίσταση φωτιάς.


    Στον 2ο όροφο το αμυντικό μπόνους για να δέχεσαι λιγότερη ζημιά είναι η αντίσταση φωτιάς.


    Η αντίσταση φωτιάς φτάνει μέχρι και 81%.


    Μπορείς να την πιάσεις σαν πρόσθετο μπόνους στο κράνος, στην πανοπλία και στο βραχιόλι ( έως 15% ).


    Μπορείς να την βρεις σαν πάγιο μπόνους στα παπούτσια μπαμπού ( 10% ) και στο ξύλινο περιδέραιο ( 10% ) + τα μεταλεύματα 4% ακόμα.


    Άλλο ένα μέρος που μπορείς να βρεις αντίσταση φωτιάς είναι ο κόκκινος δρακόλιθος (Δρακορουμπίνι).


    Σύνολο λοιπόν 45% μπορείς να πιάσεις σαν μπόνους, άλλα 24% μπορείς να βρεις σαν πάγιο μπόνους στα αντικείμενα και μετά ανάλογα την καθαρότητα του δρακόλιθου σου (Αν έχεις).


    Για την ερώτηση σου λοιπόν!


    • Πιθανότητα ανάκτησης ΗΡ : Δεν έχω καθαρή εικόνα, από προσωπικά πειράματα θα σου πω ότι σημαίνει, πως έχεις ποσοστιαία την πιθανότητα να ανακτήσεις πίσω το hp που πρόσφατα έχασες. Το ποσοστό δηλαδή ανάκτησης που έχεις, σε σχέση με το ποσοστό που μόλις έχασες. (Αν είμαι λάθος, μπορεί κάποιος παρακαλώ να το διορθώσει).


    • Αναγέννηση ΗΡ : Το παιχνίδι έχει μία βασική αναγέννηση ζωής στον παίκτη.

    Βασική σταθερή αναγέννηση -> 15 + (Συνολική ζωή) * 0.05

    Βασική κινούμενη αναγέννηση -> 15 + (Συνολική ζωή) * 0.01


    Το ποσοστό λοιπόν αναγέννησης ΗΡ που αποκτάς από τα αντικείμενα, αλλάζει αυτήν την πράξη. Δεν γνωρίζω όμως τους πραγματικούς αριθμούς. Ωστόσο η δουλειά του είναι αυτή, να έχεις γρηγορότερη αναγέννηση.


    • Πιθανότητα απορρόφησης ΗΡ : Αυτό το μπόνους σου επιτρέπει ουσιαστικά να αναπληρώσεις ζωή όταν κάποιος σου προκαλεί ζημιά σώμα με σώμα. Αν παραδείγματος χάρη έχεις 10% πιθανότητα απορρόφησης και προκαλείς 1000 ζημιά σε ένα τέρας, 100 ΗΡ θα επιστραφούν σε εσένα. Εδώ βέβαια χωρίς να θέλω να σε μπερδέψω, το μπόνους λειτουργεί με περιόδους χρόνου. (Αν και κάποιοι διαφωνούν με αυτό). Δηλαδή ανα 5 με 6 επιθέσεις, τίθεται το μπόνους σε λειτουργεία. Αυτό το λένε γιατί εκ των πραγμάτων αν έπιανε σε ΚΑΘΕ επίθεση, αν εσύ είχες 10% απορρόφηση και πατούσες κάπα σε δωμάτιο με 50 αράχνες που τους κάνεις ζημιά 1000 ας πούμε, θα έπρεπε να παίρνεις πίσω 100 ΗΡ ανά αράχνη * 50 αράχνες = 5.000. Δεν μπορεί λοιπόν σε κάθε hit σε ομάδα τεράτων να γεμίζεις 5.000ΗΡ. Οπότε κάπως παίζουν τα ποσοστά και η συχνότητα απορρόφησης. Σημασία έχει ότι λειτουργεί όπως είπαμε αρχικά, αναπληρώνεις ένα μέρος ζωής, ανάλογα την ζημιά που προκαλείς.

    Συμφωνώ με τα 1000.


    Ας ανοίγει ο client με όλους τους server κι ας διαλέγουμε τον δικό μας.


    Να βλέπουν και κάποιοι ότι άλλοι σέρβερ έχουν 9 κανάλια κλπ, γιατί άλλο να το γράφουμε εδώ κι άλλο να το βλέπεις.


    Ξέρω ότι πάει με τον αριθμό των ενεργών υποτίθεται, αλλά δεν θεωρώ πως η ρουμανία και η ισπανία έχουνε ΜΕΓΑΛΕΣ διαφορές από εμάς...

    Καλησπέρα.


    Καταρχήν να πω πως οι ιδέες αυτές έχουν ως βάση να παρακινήσουν καινούριους παίκτες, να δώσουν ποιότητα παιχνιδιού σε όλο το εύρος των level των παικτών και να παρακινήσουν τον κόσμο να κάνει κι άλλα πράγματα εκτός από δρακόλιθους μέρα - νύχτα.


    Επίσης ξέρω ότι θα ήταν τέλειο να πετάξω ιδέες τύπου "Βάλτε κι άλλους ορόφους στον δαιμονικό" αλλά δεν θα λέω ιδές που απαιτούν λεφτά και χρόνο από την εταιρία, γιατί ξέρω οτι ΔΕΝ θα γίνουν ποτέ.. Οπότε θα λέω ιδέες που όντως μπορούν να γίνουν με μικροαλλαγές..


    Ιδέα πρώτη.


    Κάποια αντικείμενα είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ξεπερασμένα και θα έπρεπε ίσως να αποκτήσουν καινούρια μπόνους.


    Λίθος της μαγείας +0-1-2-3-4. Εντάξει, ίσως το 2008 με τις τότε προδιαγραφές να είχε λίγο λογική ( ; ) αλλά πλέον δεν έχει. Θα μπορούσε να προστεθεί κάποιο νέο μπόνους Ή έστω αντί να δίνει φλατ 100 μάνα, ας δίνει μάνα με ποσοστά. Πχ 2% ο +1 και 8% ο +4. Τουλάχιστον σαν ποσοστιαίο μπόνους που θα συνδυάζεται με διάφορα πράγματα, ίσως να γίνει πλέον μία επιλογή για κάποιους.


    Δαχτυλίδι της lucy. Εντάξει παιδιά, θα το πω απλά. Ψυχικό δέσιμο. Κάντε το να δίνει κάτι διαφορετικό, μήπως παρακινήσουμε κανέναν να ψαρέψει.


    Δάκρυ της θεάς. (Γελάω απλά, δεν το σχολιάζω)


    Κομμάτι πέτρας. Ας γράψω την περιγραφή του. "Λόγω του μικρού μεγέθους μπορεί να μεταφερθεί πολύ καλά. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί με πολλούς διαφορετικούς τρόπους." ΠΟΥ; ΠΟΥ; Ή αξιοποιήστε το ή σβήστε το, μηδέν λογική ύπαρξης.


    Νομίζω πως υπάρχουν κι άλλα αντικείμενα αντίστοιχου επιπέδου που χρήζουν αλλαγής, μπορεί ο καθένας να προτείνει κάτι.


    Επόμενη ιδέα.


    Βάλτε σαν drop 1 cor draconis ανάμεσα στα χιλιάδες πράγματα που δίνουν τα κουτιά boss από 90 και ΚΑΤΩ.


    Κάντε τους νέους παίκτες να κυνηγήσουν boss. Αρχηγός ορκ, αράχνη, χελώνα, 9 ουρές, τίγρης, Φέλαν, Θάνατος, Αζραήλ .. Τόσα boss .. Τόσα boss που κανείς δεν κυνηγάει γιατί δεν αξίζει.. Τσάμπα που υπάρχουν. Κάντε τον κόσμο να τα κυνηγήσει. Κάντε τους μικρούς παίκτες να χαίρονται το παιχνίδι.. ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΕΛΕΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΚΑΙ Η ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΕΡΧΕΤΑΙ ΜΕ ΝΕΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ...


    Ένα κουτί από αρχηγό ορκ έχει πιθανότητα να δώσει 14 διάφορα αντικείμενα, 10 πανοπλίες, 14 όπλα, 3 παρελκόμενα, 4 διαφορετικά ποσοστά γιανγκ και 4 διαφορετικά ποσοστά εξπ.. ΣΥΝΟΛΟ 49 διαφορετικά πράγματα.. και να βάλετε 1 cor να βγαίνει, θα έχει πιθανότητα 1 στα 50 .. 2% πιθανότητα, το παιχνίδι δεν θα χαλάσει και ο κόσμος θα έχει κίνητρα να κάνει και κάτι διαφορετικό πέρα από Θραύσματα δρακόλιθου μέρα - νύχτα.


    Βάλτε στα κουτιά του Αζραήλ να έχει ΚΑΤΙ χρήσιμο, για να αρχίσουν οι μικρομεσαίοι παίκτες να θέλουν να φάνε τον θάνατο και να μπουν αζραήλ.. Πραγματικά δεν δίνει ΤΙΠΟΤΑ αξιόλογο.. Αν υπήρχε ποσοστό για το πόσες φορές γίνεται το dudgeon του αζραήλ ή του θανάτου μέσα σε ένα μήνα, παίζει να βλέπαμε κανέναν αριθμό "1" ή "2" κι αυτό γιατί κάποιος βαριόταν και είπε να το κάνει..


    Ξεκλειδώστε επιτέλους το άλογο να πάει μέχρι 31 όπως λέει η περιγραφή. 1ον θα μπορούσε να δώσει ωραία μπόνους κυρίως για τους μικρομεσαίους παίκτες. Δεύτερον θα μπορούσε να θέλει ειδικά μετάλλια αλόγου Ή για να μην "Φτιάχνει" νέα αντικείμενα η εταιρία και την βάζω σε έξοδα, να θέλει μεγάλες ποσότητες, πχ 10 μετάλλια το κάθε επίπεδο. Δηλαδή από 21 έως 31 να θες και 100 μετάλλια.. Να μπει κόσμος να φαρμάρει μαϊμούδες, μικροί παίκτες να βρουν κίνητρο. (Μην πείτε ότι δεν πάει 31 το άλογο.. Στην περιγραφή έτσι λέει 10 χρόνια. Απλά δεν είναι ξεκλειδωμένο. Είναι όπως μια ζωή λέγαμε "Τι κάνει η αντίσταση στην αστραπή;" Γιατί υπήρχε σαν μπόνους και ΤΣΟΥΠ έσκασε η ατλαντίδα. Υπήρχαν μπόνους ενεργά, ενώ δεν είχα ξεκλειδωθεί οι πίστες τους για χρόνια.. Άρα και με το άλογο κάτι αντίστοιχο έγινε.


    Δημιουργήστε Μερικά pvm quests για παίκτες που τους αρέσει το solo play. Να είναι αποστολές ΠΟΛΥ δύσκολες, όπως ήταν κάποτε οι 5.000 μύτες βέλους ας πούμε, που να μπορούν να βγουν από έναν παίκτη και ας έχει ως ανταμοιβή για τον πολύ κόπο, κάτι εξίσου καλό...

    Συμφωνώ κι εγώ με την συνένωση. Ας γίνουμε ένα οι νεκροί σέρβερ μήπως αρχίσει να έχει λίγο ενδιαφέρον.


    Ας ενώσουν τον eu και τον it και τον es κλπ κλπ ...


    Και ας προσαρμοστούμε σε τιμές και ντροπ κλπ ..


    Το παιχνίδι είναι νεκρό. Θεωρώ εγώ.

    Καλώς ή κακώς ο Παντελής έχει δίκιο ..


    Ναι μεν είναι προτιμότερο να υπάρχει ευγένεια και κατανόηση, αλλά η πικρή αλήθεια είναι πως στους ουδέτερους χάρτες, δεν υπάρχει ιδιοκτησία. Ακόμα και να εξπάρεις 10 ώρες σερί και ξαφνικά να έρθει ένας και να αρχίσει να βαράει τα τέρατα, κι ας είναι κακή συμπεριφορά, έχει το δικαίωμα να το κάνει.


    Το ότι εξπάρουμε κάπου για 10-15-30 ώρες δεν καθιστά και δική μας την πίστα.


    Εγώ πάντως προτιμώ την συζήτηση και την κατανόηση.


    Θα δώσω ένα παράδειγμα :


    Εγώ για ένα διάστημα ανέβασα μία οπλουργό 75 λέβελ, επειδή όμως δούλευα πολύ, είχα βάλει έναν 90άρη παίκτη στο αναγέννησης να φαρμάρει με αυτόματο, ενώ εγώ έλειπα πάνω από 10-12 ώρες στην δουλειά.


    Πολλές φορές είχα γυρίσει και με είχα βρει στο πρώτο δωμάτιο, καθώς είχα "πεθάνει".


    Μία μέρα έπιασα στα πράσα ένα παλικάρι να με σκοτώνει με ελεύθερο και έστειλα μήνυμα να του πω πως δεν είναι τίμιο να σκοτώνεις παίκτες που έχουν αυτόματο.


    Εκείνος όμως μου εξήγησε την δική του οπτική. Μου είπε ότι αν έξπαρα κανονικά με τον παίκτη, σε 1-2 μέρες θα είχα τελειώσει. Το γεγονός όμως ότι έξπαρα με αυτόματο, με έκανε να θέλω 8-9 μέρες. Το παιδί αυτό που ήθελε να ανέβει επίπεδα με τον δικό του παίκτη και την μπάφφερ του, είχε βαρεθεί επί 4 μέρες να βρίσκει πιασμένα δωμάτια από εμένα και άλλους 100+ λέβελ με αυτόματο κυνήγι.. Και είχε δίκιο. Δεν μπορώ εγώ να κόψω την ανάπτυξη όλων των παικτών που θέλουν να ανέβουν, επί 10 μέρες σερί με αυτόματο και κανείς να μην έχει θέμα με αυτό. Τώρα θα μου πεις, ήταν ωραίο να με σκοτώσει με ελεύθερο; Όχι.. Αλλά για αυτό υπάρχει το ελεύθερο, γιατί η πίστα δεν ήταν ιδιοκτησία μου να την κρατάω για πάντα.

    Κάνεις συνέχεια.. :P


    Αν και πλέον το drop στα cor έχει γίνει ΤΡΑΓΙΚΟ..


    Τουλάχιστον κάποτε, έκανα ένα account με 5 παικτάκια, τα cor σε ΟΛΟΥΣ σε περίπου 6 ώρες.


    Τώρα σε 6 ώρες τα μικρά ΜΕ γάντι από item shop, κάνουν μόνο τα 2..


    Εκτός αν είμαι τόσο άτυχος εγώ προσωπικά.. Δεν ξέρω, ας πουν και άλλοι εμπειρίες..


    Αν θες άμεσα δρακόλιθους και είσαι "φτωχός" , κάνεις 3 account με 5 30άριδες πολεμιστές μέσα, και το μόνο που κάνεις ΚΑΘΕ μέρα, είναι cors με αυτούς.


    Εγώ πιάνω και τα 3 channel, έχω 3πλο εξοπλισμό μοιρασμένο, και βαράνε και οι 3 με αυτόματο, και απλά αλλάζω τα παράθυρα και τους μαζεύω τα cors, καθώς κάνω κάτι άλλο με τον μεγάλο.. Αλλά έχει γίνει τραγικό το drop.

    Γενικότερα έτσι κινείται η αγορά.


    Ο καθένας προσπαθεί να πουλήσει στο μέγιστο της τιμής που μπορεί και να αγοράσει στο ελάχιστο.


    Εγώ πχ αν θέλω ένα κόκκινο αρχαίο για πάτημα, θέλω να ψάχνω μέχρι να το βρω 2,5 γουόν, αλλά όταν το πουλάω το σπρώχνω 3,5.


    Τώρα θα μου πεις γιατί; Γιατί έτσι κινείται η αγορά. Βρίσκεις ευκαιρίες είτε για να πουλήσεις , είτε για να αγοράσεις.


    Το θέμα είναι πριν κάνεις μία αγορά, να κοιτάξεις από μόνος σου και να δεις αν αξίζει.


    Προσωπικά εγώ δεν θα έδινα 41 γουόν για ΚΑΝΕΝΑ 30άρι όπλο. και 90% μέση να είχε, δεν παύει να είναι 30άρι όπλο..


    Βλέπω στην αγορά κάτι φμς +9 με προβολή ρούνων +9, δύναμη φωτιάς, 40+ μέση κλπ κλπ κλπ .. Και ; Είναι ένα 30άρι όπλο... για τους ντρόππερς μου που είναι 30 έως 61 για μικρές πίστες και αράχνες, και τα φμς με 35 μέση που τους έχω, μια χαρά κάνουν δουλειά...


    Χίλιες φορές να σπαταλήσω 41 γουόν για αλχημεία παρά για fms. Έτσι κι αλλιώς με τέλεια αλχημεία, και με μπουνιές να βαράς, κερδισμένος είσαι.


    Αυτό που θέλω να πω είναι να ξεφύγετε από την λογική "Θα βλέπουν οι άλλοι ότι έχω ένα τέλειο fms και θα λένε ουάου" και να πάτε στην λογική "Αξίζει να επενδύσω 40 γουόν στο συγκεκριμένο αντικείμενο; Θα το χρειάζομαι πολύ μελλοντικά; Θα με βοηθήσει στην μελλοντικη ανάπτυξη μου;" .. Όταν θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει μία επένδυση σπατάλησε και 300 γουόν.. Δεν χρειάζεται να ρωτάς για τιμές.

    Καλησπέρα.


    Με αφορμή διάφορα που έχω διαβάσει τον τελευταίο καιρό, τώρα που βγήκα σε άδεια μπορώ να προσφέρω μία μικρή βοήθεια για νέους παίκτες.


    Όποιος επιθυμεί, μπορώ να μπω με τον 90άρη dropper, να τον πάρω μαζί μου στο κόκκινο δάσος, να σπάω metin και να του αφήνω τα γάντια του κλέφτη.


    Ίσως για τους περισσότερους εδώ μέσα - ειδικά τους 90+ - να μην έχει το νόημα το post, αλλά για όποιον είναι 30-40-50-60 λέβελ και δεν έχει την οικονομική άνεση της paysafe, ίσως βοηθήσει! :)


    Όποιος ενδιαφέρεται δεν χρειάζεται να σχολιάσει δημόσια, ας μου στείλει ένα προσωπικό μήνυμα για να μπορούμε να κανονίζουμε μέρα και ώρα που να βολεύει και τους δύο.


    Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο! :thumbsup:

    Θα ήταν υπέροχη ιδέα από πλευράς καταναλωτή.


    Κακή ιδέα από πλευράς "Καταστήματος".


    Όσο κι αν ακούγεται παράξενο, υπάρχουν άνθρωποι που έχουν 3-4 acc με 5 παίκτες 30 lvl μέσα και βάζουν σε όλα γάντια κλέφτη μηνιαία για να μαζεύουν όλο τον μήνα cor. στα happy hour με 5άρα paysafe εξασφαλίζεις μηνιαίο γάντι κλέφτη. Ρίχνουν 15-20 ευρώ και γεμίζουν όλα τα acc.


    Αν είχαν την δυνατότητα να δίνουν τα γάντια από τα metin κανείς δεν θα "φόρτωνε".


    Σκέψου πέρα από το κόκκινο δάσος, όσοι είμαστε 90+ λέβελ, σε όλες τις μεγάλες πίστες, τα μέτιν ρίχνουν γάντια κλέφτη.. Θα πλουτίζαμε.


    Φαντάσου αν μπεις Γκαουντάμα (120άρια μέτιν) θα δεις ότι όσοι dropάρουν γάντια τα παρατάνε κάτω, γιατί έχουν γεμίσει οι αποθήκες με αυτά.


    +1 εν τέλει από εμένα, αλλά σου εγγυάμαι ότι δεν θα γίνει ποτέ. Ούτε καν σαν πρόιταση δεν θα περάσει.

    Παλιά επί εποχή Vasiliki server το 2010-11 , αυτό το bot παραήταν διάσημο.


    Ήταν η εποχή που είχε βγει ο κανόνας ότι όποιος στήνει μαγαζάκι εκτός ασφαλούς περιοχής, θα έπαιρνε προειδοποίηση και αργότερα αποκλεισμό. Έιχε βγει σαν κανόνας τότε, στην λογική να μειωθεί το lag στο κανάλι 1 και αναγκαστικά να μοιραστούν τα μαγαζάκια σε όλα τα κανάλια.


    Τότε λοιπόν έμπαιναν άτομα με αυτό το bot και έκαναν 2 πράγματα. Η τα έσπρωχναν εκτός και αυτοί έπαιρναν παρατήρηση άδικα ή τα έσπρωχναν έξω και μετά τα σκότωναν με ελεύθερο.


    Στην πορεία για μία περίοδο υπήρξε κι ένα bug όπου όταν στο "έσπρωχναν" το μαγαζάκι έτσι, μετά κανείς δεν μπορούσε να αγοράσει κάτι από εσένα γιατί "Βρισκόταν πολύ μακριά από το κατάστημα"


    Παλιές καλές εποχές. Τότε που το παιχνίδι είχε κόσμο και διασκέδαζε :(

    Γενικά η εταιρία, σαν εταιρία, έχει διάφορα παιχνίδια. Όπως είπες κι εσύ το metin2 είναι από τα παλαιότερα της, γενικά όμως αν δοκιμάσεις άλλα παιχνίδια της θα καταλάβεις πόση δουλειά πέφτει αλλού και πόσο λίγο προσοχή στο metin2.


    Εγώ έχω καταλάβει πως η στάση της εταιρίας είναι μία. Το metin2 μένει "εν ζωή" μόνο για τους δεινόσαυρους. Το παιχνίδι ξεκάθαρα συντηρείται από τους Τούρκους και τους Γερμανούς (Που είναι μίξη στον global με όσους ευρωπαίους έμειναν). Οι υπόλοιποι server φυτοζωούν.


    Όπως το λέμε εμείς στην εστίαση, όταν έχουμε 10 κωδικούς (10 διαφορετικά "πιάτα") και το 1 το τρώνε μόνο κάτι ξεχασμένοι θαμώνες, ενώ δεν πολυέχει κέρδος το πιάτο, το αφήνουμε στον κατάλογο για να χαίρονται αυτοί που μας στήριζαν για χρόνια, ενώ ξέρουμε ότι είναι "ίσα βάρκα - ίσα γιαλός". Ίσα για να μείνουν κάποιο ευχαριστημένοι.. Πάραυτα, δεν έχουμε σκοπό να επενδύσουμε πάνω του εργατοώρες, πρώτες ύλες ή διαφήμιση..