Posts by Dzak0s

    Ποιο το νοημα του νηματος; Να 'χαμε κατι να λεγαμε; Υπαρχει και το σπαμ γι' αυτες τις περιπτωσεις. Πηγατε για banακι, ε; Καλοκαιρακι ειναι ουτως ή αλλως, θα δροσιστειτε. Παραδεχτειτε οτι χρησιμοποιησατε καποιο προγραμμα και αφηστε το εκει, ουτε υποδειξεις να κανετε στη ΔΟ πως να στελνει διακοπες παικτες ουτε τιποτα. :growup: Αρχιστε να παιζετε με βαση τους κανονες ή στην τελικη αν σας κουραζει αυτο, σταματηστε το.


    Φιλικα παντα,
    Ο κρυφος θαυμαστης της Irmin :D

    το οτι απάντησε η coma δεν συμενη οτι τα προβλήματα τον παιχτών λυθηκαν.το να απαντάτε τοσο αυταρχικά καταπατά τους ηδη κανόνες δεν κλείνει ενα θέμα απο την στιγμη δεν εχει υρβεις αλλα ζητάει αυτα που πυστευουν η πλιοψυφια τον πεχτων πως κλειδώνεις ενα θεμα ακόμα κιαν απαντήθηκε απο την στιγμή δεν ικανοποιούν το σύνολο της Ελληνικής κοινότητας
    και δεν ζητήθηκε ουτε ερωτήθηκε να κλεισει.μηπως βιάζεστε πολύ να κλείσετε το θέμα που υπάρχει?μήπως εξυπηρετητε συμφέροντα?μηπω καταπατάτε εσυς τους κανόνες και οχι εμεις?μηπως ειναι ψεατα οτι η GM ειναι μια κλικα που αναπτύσσετε μεσα στο Metin? απαντάτε μονομερη και οχι ουσιαστικά.και οτι ειναι ιδιωτικό φόρουμ δεν σας δινει το δικαίωμα να μην τηρείτε τους κανόνες.

    lol
    διαβασε τους κανονες
    το οτι δεν συμφωνει με το μεγαλυτερο μερος της κοινοτητας δεν σημαινει αυτοματα οτι δεν εχει απαντηθει :P ετσι κι αλλιως το δικιο σας δεν θα το βρειτε μεσα στο φορουμ, εκφρασατε τα παραπονα σας αλλα μεχρι εκει. θα το βρειτε αν διακοψετε το itemshop. αυτο εχει αντικτυπο στην εταιρια, ουτε τα παραπονα σας στην white που κλειδωνει θεματα ουτε στην ΔΟ . Στην εταιρια την ιδια ΠΡΕΠΕΙ να κανετε πολεμο.

    Διαφωνω. Ειναι λαθος του παικτη να κανει bug-using, το λεει στους ορους που αποδεχεσαι καθως κανεις εγγραφη στο παιχνιδι. Το bug -οπως λενε οι περισσοτεροι - που συνεβει δεν γινοταν να ανακαλυφθει απο τυχη αλλα και ουτε να γινει καταλαθος. Ναι οκ, τις πρωτες 2-5-10 φορες να συνεβει , αλλα μετα διαδιδεται οποτε παυει να ειναι καταλαθος.
    Για την ατλαντιδα, καλυτερα να παιζω με ασφαλεια χωρις να κινδυνευει να παθει κατι ο παικτης μου παρα να παιρνω το ρισκο οποτε κατ' εμε καλα εκαναν που το εκλεισαν ωστε να το διορθωσουν οπως πρεπει.
    Τωρα για τα γλυφιτζουρια ,rings κλπ που εχουν πληρωθει με κανονικα λεφτα...ρε παιδια τι να πω, στην τελικη δικο σας θεμα ειναι που στηριζετε οικονομικα ακομα αυτη την εταιρια μετα τα οσα μας εχει δειξει τοσα χρονια.

    Και γιατι να μην το ανακαλυψεις μονος σου; Οταν επαιζα, χαιρομουν να εξερευνω μονος μου τι κανει το καθε νεο που εβγαζαν, γιατι να το σερβιριστεις ετοιμο; Χανει την μαγεια.
    Το wiki που αναφερθηκε ειναι για να το επεξεργαζονται και οι χρηστες, φτιαχτηκε απο παικτες για τους παικτες με την βοηθεια της ΔΟ. Δεν ειναι υποχρεωμενη καμια ΔΟ να πρεπει να βγαζει υπερωριες (γιατι οσοι εχουν ασχοληθει με το wiki ξερουν οτι δεν φτιαχνονται ολα σε 5-10 λεπτα) ωστε να επεξεργαζεται το wiki 24/7 .
    Εννοειται παντα φιλικα,
    ενας τυχαιος εξερευνητης :D

    Γενικοτερα, θα επρεπε να δινουν καποιο ειδος αποζημειωσης, οπως κανουν πολλες εταιριες παιχνιδιων. Τουλαχιστον παλι καλα που βρηκαν το bug και δεν πλουτησαν πολλοι, και οσοι πλουτησαν θα εχουν κυρωσεις. 8o

    Οταν με το καλο γυρισεις, περιμενω πμ σου για να κατεβασω το παιχνιδι και να σου δωσω οσα περισσοτερα μπορω ωστε να σε βοηθησω να επανελθεις στο παιχνιδι. Δυστυχως , μερικοι παρ' οτι ειναι μερικα πιξελς με καμια απολυτως αξια, καταφευγουν σε τετοιου ειδους ενεργειες χαλωντας φιλιες , παρεες κοκ. Καλη θητεια ευχομαι! Τα ξαναλεμε σε ενα χρονο ^^

    VilleValo όχι ότι δε σε πιστεύω αλλά θα προτιμούσα, αυτά που λες να τα επιβεβαιώσει και ένας υπεύθυνος.
    Το πρόβλημα είναι ότι αν παραμείνουν όλα αυτά έτσι, μειώνουν συνολικά το damage που κάνουν οι παίκτες στα τέρατα. Αυτό θα έχει ως επακόλουθο σε πίστες που μετράει χρόνος, όπως π.χ. το dt να μην προλαβαίνουν οι παίκτες να σκοτώσουν τα τέρατα στον καθορισμένο χρόνο για να ξεκλειδώσουν πύλες κ.τ.λ.
    Άσε που... αφού τα τέρατα μένουν όρθια παραπάνω ώρα, αυτό σημαίνει ότι αναπόφευκτα και ο παίκτης τρώει μεγαλύτερη ζημιά συνολικά. Ετσι γίνεται δυσκολότερο το παιχνίδι στο σπάσιμο μετινς και αλλού.
    Επίσης σε αυτό το παιχνίδι, περισσότεροι ασχολούνται με τα τέρατα και τις αποστολές παρά με το pvp. Πρέπει να χαλάσει όλο το παιχνίδι για αυτή τη λεπτομέρεια (να κρατανε και καλα περισσοτερη ωρα τα pvp)???

    Αυτο που λεει ο VilleValo ισχυει και τα ιδια θα σου πουν και οι υπευθυνοι διοτι αν διαβασεις τις σημειωσεις του beta αλλα και των patch που ηρθαν , τοτε θα δεις οτι ολα αυτα ειναι οι αλλαγες που κανουν σιγα σιγα για το PvP κομματι καθως και των κλασεων.

    Σωστοτατος σε ολα οσα ειπες, ο εξαλλος απο την αρχη του παιχνιδιου δεν λειτουργουσε στο 100% λογω του οτι υπηρχαν τα ορια ταχ. επιθεσης και κινησης. Μπορει μονο να δικαιολογηθει αν παιζεις χωρις εξτρα πραγματακια , κατι το οποιο στις μερες μας ειναι απαρχαιομενο γιατι μπορεις να προμηθευτεις ολα αυτα που ανεφερες με σχετικη ευκολια (μωβ, ανεμου, ταχυτητα απο buff σαμανου κοκ).
    Θα μπορουσε αυτο να προταθει σαν ιδεα και να αλλαξει η ικανοτητα του εξαλλου οπως την ξερουμε αφου κανουν ανακαινισεις-αλλαγες-διορθωσεις-ισορροπιες στο pvp κομματι του παιχνιδιου.

    Κανόνες κι άλλους; Σε αυτό το παιχνίδι χρόνια ολόκληρα για κανόνες ακούω εσείς υποχρεώσεις έχετε?Υ.Γ και οχι δεν θα διαβάσω κανένα κανόνα φτάνει που ξέρω του παιχνιδιού απέξω και ανακατωτά και τους έχετε πατήσει όλους ΕΝΑΝ ΕΝΑΝ!!!
    ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ για το DoublePosting δεν γνώριζα οτι είναι κολάσιμο άντε τώρα να μου φτιάξετε ολα τα Event που μου χαλάσατε να απολαυσω και εγω το παιχνιδι μου και οχι να ασχολουμε καθε μερα και οχι ΜΟΝΟ ΕΓΩ τι δουλευει και τι οχι στο παιχνιδι σωστα!!! (γιατι μιλατε για κανονες)
    Άρα ο πρωτος ειναι οτι Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΕΧΕΙ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΙΟ!!!
    και οπως ολοι ετσι και εγω παιζω για να χαλαρώσω και να ηρεμησω απο τους ΚΑΝΟΝΕΣ αν ηθελα κι αλλους πηγαινα και ΕΠ.ΟΠ δεν θα έπαιζα Metin

    Προτεινω να χαλαρωσεις, δεν σου φταιει σε τιποτα η ομαδα αλλα ουτε και το φορουμ, κλασικη περιπτωση Ελληνα που εκφραζει την δυσαρεσκεια και τον εκνευρισμο του σε αλλα ατομα απο αυτα που πρεπει οντως να τα "ακουσουν" (σε αυτη την περιπτωση η εταιρια). Καλως ή κακως υπαρχουν κανονες στο φορουμ που θα πρεπει να ακολουθεις αν θελεις να εισαι στα πλαισια της συζητησης.
    Οπως ειπε και η Cerise εχει ηδη αναφερθει. Οποτε υπομονη για αλλη μια φορα για να δουμε αν οντως ειναι καποιο bug ή νεο νερφ του παιχνιδιου.

    Μα η ιστορια του παιχνιδιου εχει 3 Βασιλεια, γιατι να διαλυθουν και στην θεση τους να δημιουργηθουν 5 βασιλεια; :/
    Εκτος τουτου, πως θα επικοινωνουν οι διαφορετικες κλασεις μεταξυ τους; Θα γινεται να δημιουργησουν ομαδα; Με το ελευθερο PvP τι συμβαινει; Θα μπορουν να βαρεσουν οποιονδηποτε εκτος απο την ιδια κλαση; Δεν θα μπορουν να βαρεσουν κανενα;
    Μεχρι στιγμης δεν με ενθουσιαζει η ιδεα για να της δωσω το + , οποτε -1 απο μενα.

    τα λέει αυτά DzakOs πάτα στον σύνδεσμο που έχω βάλει στην αρχή
    (όχι δεν μπαίνουν με πολλούς λογαριασμούς)

    ναι τα διαβασα τα FAQ , ηταν μια απορια μου για το μετα, αν θα ειναι ετσι μονιμα ή στο μελλον θα δινεται η δυνατοτητα. Αν δεν δινεται ειναι ενα τεραστιο μειον για το παιχνιδι.

    Ειναι σαν εναλλακτικο launcher του παιχνιδιου, πολλα παιχνιδια το χρησιμοποιουν ηδη.
    Αυτο που με απασχολει σαν παικτη ειναι: α) θα γινεται να ανοιξουμε πολλα παραθυρα ή θα πρεπει να παιζουμε και με το stand-alone; β)θα μπορουμε να συνδεθουμε με πολλους λογαριασμους μας ή θα πρεπει να εχουμε μονο εναν με τον steam λογαριασμο;

    Ερωτηση σχετικα με το drop των οστρακων, σε τι ποσοστο πεφτουν απο τα boss; 100% ή μπορει και να μην πεταξει;


    Ημουν απο αυτους που πατησαν για 10+ αλλα δυστυχως.. Υγεια!

    =O8o Επιστρεφουν παλια μελη του φορουμ! Τι στιγμες ζουμε!!!
    Θα ηθελα να δω κατι σε wallpaper , σκοτεινο με μπλε λεπτομεριες :thumbsup:
    Θα μπορουσες να μας δειξεις κατι σε final fantasy κιολας, καμια υπογραφη ισως;