Σημεία που πρέπει να προσέξετε κατά την ανταλλαγή παικτών

  • Κατά την ανταλλαγή παικτών θα ήθελα να σας παρουσιάσω τον παρακάτω οδηγό ώστε να αποφύγετε δυσάρεστες εκπλήξεις.


    Προτού κάνετε την ανταλλαγή βεβαιωθείτε ότι ξεκαθαρίσατε ποιες ακριβώς είναι οι συνθήκες της ανταλλαγής. Τι δίνετε δηλαδή και τι παίρνετε αυτό περιλαμβάνει:


    • Επίπεδο χαρακτήρα
    • Είδος (πολεμιστής, sura, ninja, saman) - και ικανότητες (τοξότης , στιλέτων, αύρας, σώματας, κλπ)
    • Skills (όχι μόνο τα μαχητικά, αλλά και ηγεσία, μεταμόρφωση, εξόρυξη, άλογο, συνδυασμός, κλπ,)
    • Γλώσσες
    • Αντικείμενα.
    • Τυχόν δρακόμαρκες - δρακονομίσματα στον λογαριασμό
    • Ποσοστό ΧΡ για το επόμενο lvl


    Προτού κάνετε την ανταλλαγή, κάντε μία έρευνα για τον παίκτη που παίρνετε. Μία αναζήτηση στο PILLORY θα σας δείξει εάν ο παίκτης που παίρνετε έχει πάρει ένα η περισσότερα BAN στο παρελθόν. Σε περίπτωση που κάτι τέτοιο συμβαίνει θα πρέπει άμεσα! να αναφέρετε στην υποστήριξη πως ο παίκτης έχει αλλάξει χέρια.


    ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ


    Αν ο παίκτης που θα πάρετε έχει αλλάξει e-mail (πολλοί το κάνουν και βάζουν ένα καινούργιο, για την ανταλλαγή) τις προηγούμενες 7 ημέρες, ΜΗΝ κάνετε την ανταλλαγή, καθώς για να αλλάξετε το mail ξανά πρέπει να περάσουν 7 ημέρες. Σε καμία περίπτωση δεν δεχόμαστε το καινούργιο email ακόμα και αν αλλάξουμε τον κωδικό σε αυτό. Εξηγώ γιατί....


    • Όταν δημιουργείς ένα καινούργιο email μπορείς να δώσεις εναλλακτική διεύθυνση email οπότε και να αλλάξεις τον κωδικό μπορεί ο παίκτης που σου έδωσε το mail να κάνει χρήση αυτής της δυνατότητας και να ανακτήσει τον κωδικό σου.
    • Μπορείς από τις ρυθμίσεις του mail να καθορίσεις αυτόματη προώθηση μηνυμάτων σε δεύτερο mail, οπότε σου δίνω π.χ ένα καινούργιο email και σε αυτό έχω ρυθμίσει να έρχετε κάθε email (αλλαγής κωδικού π.χ) και στο δικό μου. Αυτό κάποιος ο οποίος γνωρίζει μπορεί να το δει, αλλά σε περίπτωση που δεν γνωρίζετε σας το λέω να το προσέχετε.


    Σιγουρευτείτε ότι θα δώσετε και θα λάβετε τους κωδικούς για τις αποθήκες τους οποίους μόλις κάνετε την ανταλλαγή , αλλάξτε τους!


    Όσον αφορά την επιτυχή ανταλλαγή αυτή οφείλεται κυρίως στην καλή πίστη και των δύο μερών, οπότε έχετε υπ' όψιν σας πως αν μπλέξετε με κάποιον επιτήδιο, πολύ πιθανό να έχετε πρόβλημα.


    Σε γενικές γραμμές σαν παίκτης είμαι ενάντια στις ανταλλαγές (για τους δικούς μου λόγους) αλλά εφ' όσον το αποφασίσατε καλύτερα να προσέχετε.


    Αυτά από τον majuranus :thumbup:

  • Φιλε μου...αρχικα..να σουθ πω οτι ο τροπος ανταλαγης που ανεφερες εινια παρανομος να γινεται μεταξυ των παικτων!!!
    Αρχικα..δεν διαφωνω οτι πρεπει να εενχουμε τον λογαριασμο του αλουνου ωστε να σιγουρεφτουμε μπορουμε να ανταλαξουμε τους κωδικους μας ωστε να δουμε σιγα-σιγα τι παιζει...!! Στην συνεχεια αφου ελενξουν και οι 2 τους παιχτες...θα κανετε ενα τικετ[b]....Ριξε μια ματια σε αυτο!!
    ....θα βρεις εδω καποιες πληροφοιριες απλα πριν φτιαξεις εναν οδηγο να δεις πρωτα αν ΣΤΕΚΕΙ :D και η ανταλλαγη θα γινει απο τους Δ.Ο. ΜΟΝΟΟΟΟ!!!


    Αυτα απο μενα...φιλικα παντα...απλα αυτος ο οδηγος δεν θα επρεπε να τον φτιαξεις :([/b]

  • Φιλε μου...αρχικα..να σουθ πω οτι ο τροπος ανταλαγης που ανεφερες εινια παρανομος να γινεται μεταξυ των παικτων!!!
    Αρχικα..δεν διαφωνω οτι πρεπει να εενχουμε τον λογαριασμο του αλουνου ωστε να σιγουρεφτουμε μπορουμε να ανταλαξουμε τους κωδικους μας ωστε να δουμε σιγα-σιγα τι παιζει...!! Στην συνεχεια αφου ελενξουν και οι 2 τους παιχτες...θα κανετε ενα τικετ[b]....Ριξε μια ματια σε αυτο!!
    ....θα βρεις εδω καποιες πληροφοιριες απλα πριν φτιαξεις εναν οδηγο να δεις πρωτα αν ΣΤΕΚΕΙ :D και η ανταλλαγη θα γινει απο τους Δ.Ο. ΜΟΝΟΟΟΟ!!!


    Αυτα απο μενα...φιλικα παντα...απλα αυτος ο οδηγος δεν θα επρεπε να τον φτιαξεις :([/b]

    Παραπέμπω από την παραπομπή σου και διόρθωσε με αν κάνω λάθος :)


    1.4 Ανταλλαγή λογαριασμών


    -Ανταλλαγές λογαριασμών επιτρέπονται αλλά γίνονται με την απόλυτη ευθύνη
    του αρχικού κάτοχου και του αποδέκτη του λογαριασμού
    . Είναι δική σας
    ευθύνη να κάνετε τις απαραίτητες αλλαγές για να εξασφαλίσετε το
    λογαριασμό σας.


    Σημείωση: Παράπονα που δε θα προέρχονται από το δηλωμένο στο λογαριασμό e-mail δε θα λαμβάνονται υπ’όψιν.


  • Nαι :P:P


    Η απολυτη υπευθηνοτητα ειναι να μην δωσεις λογαριασμο σου σε αλον...αν δεις καπου η AngelEyeς NOMIZΩ...ειχε σημειωσει...


    και τελως παντων σου μιλαω εμπειρικα εκανα τικετ να ρωτησω...επειδη ηθελα να κανω ανταλαγη...μου ειπαν πως ΑΠΑΓΟΡΕΒΕΤΑΙ καθε αλου ιδους ανταλλαγη..!!
    καναμε και οι 2 τικετ με τα στοιχεια μας και μας εκαναν οι Δ.Ο. απλως μας ενημερωσαν οτι η ανταλλαγη εγινε δεκτη και οτι η ανταλλαγη ολοκληροθηκε με επυτιχια!!!