Συζήτηση για την ένωση σερβερ

  • Όλα κανονικά στην θέση τους, τίποτα απ'όσα περιγράψατε δεν έγιναν, ούτε μισό αντικείμενο στην αποθήκη Itemshop. Η εταιρεία δεν ξέρει τι της γίνεται.

  • πότε θα μπουν οι κτηματομεσιτες για να ξαναπαρουμε το οικόπεδο?

    « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»


    Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P



    « Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
    αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα

  • 1ον εκεί που έχω 10 παιχτακια τώρα εάν διαγράψω ένα θα μπορώ να κάνω νέο η θα έχω μόνο 9?
    2ον τα σεντούκια μαθητευομενου από τα παιχτακια μπήκαν στην αποθήκη IS εάν το πάρω με παλιό παίχτη εδώ (που δεν είχε σεντούκι) θα υπάρχει πρόβλημα?

    « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»


    Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P



    « Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
    αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα

  • Καλησπέρα,


    δεν θα είναι δυνατή η δημιουργία νέου παίκτη σε λογαριασμό με περισσότερους από 5 παίκτες (ακόμα και αν από 10 διαγράψετε τον έναν).
    Δεν θα υπάρχει πρόβλημα με τα σεντούκια μαθητευόμενου. :)
    Τα οικόπεδα δεν είναι ακόμα διαθέσιμα, θα σας ενημερώσουμε μόλις ενεργοποιηθούν.

    Signthreea.png

  • Όχι ότι κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου - μια ζωή :P - αλλά όσοι αποκτήσουν λογαριασμούς με 10 χαρακτήρες κάπως "κλέβουν" τους άλλους με τους δρακόλιθους. Εννοώ ένας λογαριασμός με 3 cor draconis την μέρα ο καθένας , τσουυυπ 30 δρακόλιθοι ένας χαρακτήρας. Θα μπορεί να δημιουργεί αρχαία σε χρόνο ρεκόρ. Μήπως θα έπρεπε να γίνουν διαχωρισμοί όπως τότε με τον Nestor - Myra - Vasiliki ;


    Υ.γ : Για όσους σκεφτούν ότι "καρφώνω", θα αποκτήσω 2 λογαριασμούς με 10 παίκτες.. Άρα θα είμαι από τους "ευνοημένους" , απλά πάντα είμαι δίκαιος.

    ~ Η αλλαγή είναι βέβαιη, η πρόοδος όχι ~

    Metin2 ~ 2008 - 2021


    (^_^)

  • Τώρα, κάθε παίκτη στο Αίας και ένα σεντούκι μαθήτη στο Οριον δεν ειναι σωστό το σεντούκι απο 10λβλ στο Αιας να το πάρεις με τον 90αρι σου στο Οριον και να έχεις μαγέματα,σεντουκiα δράκου κτλπ. όσοι δεν είχαν παίκτη στο Αίας ? δεν μπορούν να πάρουν το σεντούκι απο άλλο παίκτη και να το ανοίξουν με μεγαλύτερο

  • Όχι ότι κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου - μια ζωή :P - αλλά όσοι αποκτήσουν λογαριασμούς με 10 χαρακτήρες κάπως "κλέβουν" τους άλλους με τους δρακόλιθους. Εννοώ ένας λογαριασμός με 3 cor draconis την μέρα ο καθένας , τσουυυπ 30 δρακόλιθοι ένας χαρακτήρας. Θα μπορεί να δημιουργεί αρχαία σε χρόνο ρεκόρ. Μήπως θα έπρεπε να γίνουν διαχωρισμοί όπως τότε με τον Nestor - Myra - Vasiliki ;


    Υ.γ : Για όσους σκεφτούν ότι "καρφώνω", θα αποκτήσω 2 λογαριασμούς με 10 παίκτες.. Άρα θα είμαι από τους "ευνοημένους" , απλά πάντα είμαι δίκαιος.

    κάνεις ένα λάθος όμως δεν είναι 3 είναι 5 τα cor


    Κι εγώ το ίδιο θα έχω 2 από 10 παιχτακια
    (αν και έχω και άλλους δυο που δεν κάνω εκεί cor)
    μήπως να ανεβάσουν το όριο των παιχτών στους 10 για όλους?) να γλυτώσουμε και κανένα λογαριασμό αποθήκη



    Τώρα, κάθε παίκτη στο Αίας και ένα σεντούκι μαθήτη στο Οριον δεν ειναι σωστό το σεντούκι απο 10λβλ στο Αιας να το πάρεις με τον 90αρι σου στο Οριον και να έχεις μαγέματα,σεντουκiα δράκου κτλπ. όσοι δεν είχαν παίκτη στο Αίας ? δεν μπορούν να πάρουν το σεντούκι απο άλλο παίκτη και να το ανοίξουν με μεγαλύτερο

    εγώ σε αυτό θα πω μόνο ότι ίσως με αυτό τον τρόπο πάρουν το μπαούλο κάποιοι μεγάλοι που δεν μπορούσαν να το έχουν (λόγο παλαιότητας παίχτη) που όταν είχαν μπει "γρινιαξαμε" γιατί οι νέοι να έχουν μόνο τετοια ανταμοιβή, οι παλαιοί που "φάγαμε στην μάπα" όλα τα bug του παιχνιδιού και τα μποτάκια που μας έκλεβαν τα ντροπ γιατί να μην το έχουμε.
    για να είμαι όμως μέσα στα όρια πρώτα ρώτησα (πιο πάνω) δεν έκανα κάτι αυθαίρετα. (και μου μπαναρουν τον παίχτη για εκμετάλλευση bug)

    « Ο άνθρωπος που είναι ενάρετος και σοφός δεν έχει ανάγκη από δόξα.»


    Πλούταρχος(όχι ο τραγουδιστής) :P



    « Εάν το πρόβλημα μπορεί να λυθεί, τότε δεν αξίζει να ανησυχείτε για αυτό. Εάν δεν λύνεται, τότε είναι άχρηστο να ανησυχείτε.»
    αρχαίο ιαπωνικό απόφθεγμα

    Edited once, last by kwstis ().

  • Ναι όμως περίπτωση που είχε 5 παίκτες στο αίας κ τώρα στα 90λβλ έχει δωράκι 100 μαγέματα,75 ενισχύσεις,10 σεντούκια δράκου κ αλλα πολλά εγώ δεν το θεωρώ δίκαιο, είχα ενα σεντούκι εγώ όταν πήγα 90 οχι 5, να βάλω και εγώ τα σεντούκια απο τους άλλους παίκτες μου στην αποθήκη, όμως δεν μπορώ να το κάνω και ουτε θα μου δωθει κατι :(:( .Ειναι λαθος της εταιριας που επετρεψε στον παικτη αυτό όμως όσοι δεν το ήξεραν να το εκμεταλευτούν τώρα απλά ήταν άτυχοι.

  • Εγώ έχω την ατυχία να μην πάρω σεντούκι μαθητή σε κανένα από τα char μου.(λόγω παλαιότητας,και είναι πολλλλαααααά).Το θέμα είναι αν θα το θεωρήσουν bug ή όχι.Σε ανάλογα ζητήματα παλαιότερα μας πήραν και τα "σώβρακα".Όπως και να χει όμως η αλήθεια είναι πως δε το σκεφτήκαμε κι εμείς αλλιώς θα το κάναμε.(Γιατί άραγε;)

  • Βλεπω τοση μανια για τους δρακολιθους απο 10 παιχτακια ας πουμε! Ο Οριον εινα ΤΟΟΟΣΟ μπροστα απο τον Αιας και οι παιχτες που επαιζαν Αιας δεν μπορουν να συγκριθουν με κανεναν απο Οριον που παιζει 10 χρονια!! Αμαν για κατι τοσο μικρο! Ναι οκ θα κανεις πολλους δρακολιθους αλλα σε 2 χρονια!

  • Σοβαροι παιχτες του Οριον δεν νομιζω να επαιξαν σοβαρα εστω και λιγο Αιας αλλα για αυτους τους λιγους που ισως επαιξαν ναι, ειναι διπλα αδικο..

  • Συγνώμη αλλά έχω την εντύπωση ότι τουλάχιστον οι μισοί παίχτες του ΑΙΑΣ είχαν λογαριασμούς και στον ΟΡΙΟΝ.Να μας πούνε πόσοι έφτιαξαν καινούριους λογαριασμούς στον Αίας τις 2 τελευταίες μέρες.Γιατί κάποιοι μίλησαν για εκμετάλλευση bug.

  • Αγαπητή κοινότητα,


    κρίθηκε αναγκαία εν τέλει η αφαίρεση των σεντουκιών μαθητευόμενου από τους λογαριασμούς, για αυτό και έχουμε κλείσει τον σέρβερ αυτή την στιγμή.
    Λυπούμαστε για την τελευταία αλλαγή στα δεδομένα, θα σας ενημερώσουμε για όποια εξέλιξη.


    Η ομάδα του Metin2

    ΟΚ. λιγο αργα ομως δεν ειναι που οι περισσοτεροι τα εχουν ανοιξει ? τι με ενδιαφερει εμενα που μετα απο 6 ωρες ξυπνησατε, τα αρχαια εχουν γινει,τα αντικειμενα πηραν τα μπονους τους δεν περιμενουν εσας :lol1::lol1::lol1::lol1::lol1:

  • ΟΚ. λιγο αργα ομως δεν ειναι που οι περισσοτεροι τα εχουν ανοιξει ? τι με ενδιαφερει εμενα που μετα απο 6 ωρες ξυπνησατε, τα αρχαια εχουν γινει,τα αντικειμενα πηραν τα μπονους τους δεν περιμενουν εσας :lol1::lol1::lol1::lol1::lol1:

    Έγινε πάντως η εξισορρόπηση ....Χαχαχαχαχα.Δουλειές του ποδαριού.Να 'χαμε να λέγαμε.Και όπως προείπα εμείς :sleeping::sleeping::sleeping::sleeping::sleeping::sleeping: του καλού καιρού.

  • Μα πόσο δύσκολο είναι επιτέλους να κάνουν ΜΙΑ (όχι παραπάνω) σωστή και χωρίς κανένα λάθος, συντήρηση, ενημέρωση.
    Δέκα χρόνια σε αυτό το παιχνίδι και ακόμα bugs, λανθασμένα ή άστοχα-ανούσια updates, χαζές αλλαγές (βλέπε 3 κανάλια και Άιας).. Καθυστερημένες συντηρήσεις που πολλές φορές εμφανίζουν νέα bugs, που σαν καλοί άνθρωποι (εμείς) επισημαίνουμε το λάθος μέσω τίκετ. ΓΙΑ ΠΟΙΟΝ ΛΟΓΟ να το δεχόμαστε όλο αυτό;
    Μήπως μας δουλεύουν εκεί στην GF; Τόσο πολύ δεν τους ενδιαφέρει το παιχνίδι τους; Απλά το έχουν εκεί στην ''άκρη'' και τους μαζεύει λεφτά σαν το τσιγγανάκι στο φανάρι, παραμελημένο από τους γονείς του;


    Η υπομονή πολλών παικτών σιγά σιγά και προοδευτικά, εξαντλείται.... :whistling::whistling::whistling:




    [color=#FF006A]Συνενώθηκε~ Whitedrum

    Edited once, last by Whitedrum ().

  • Καλησπέρα ... Προσωπικά κατανοώ ότι ήταν μια δύσκολη διαδικασία η συγχώνευση- ένωση ,άλλα μήπως θα ήταν εφικτό να έχουμε μια ενημέρωση με το τρέχον θέμα ; Αρχικά αναφέρομαι στις επιπτώσεις που θα έχουν οι παίχτες που άνοιξαν τα κουτιά δίχως να γνωρίζουν το τι έπεται ( ευελπιστώ πως όχι και θέλω να μιλάω θετικά για να μην έχουμε απώλειες )¨ και έπειτα στο πότε θα ανοίξει ο σερβερ ;
    Παρακαλώ θα ήθελα μια ενημέρωση διότι έγιναν πολλά λάθη και από μέρος της gameforge.


    Έγινε επεξεργασία στον τίτλο - Giwrg0s

  • Κάποιος μίλησε για αδικία σχετικά με τα σεντούκια. Να σας πληροφορήσω λοιπόν -για τους νέους που δεν ξέρουν- οτι εγώ και πολλοί άλλοι παλιοί παίκτες, όπως λέει κι ο kwstis πιο πάνω, δεν πήραμε ποτέ σεντούκι μαθητευόμενου. Ούτε ένα. Αυτό δεν είναι αδικία? Κι αν το σημερινό διορθώθηκε με κάποιον τρόπο.. αυτό με εμάς τους παλιούς, πως θα διορθωθεί?

    edit: Προς GF. Επίσης τα σεντούκια τα σβήσατε απ την αποθήκη του item shop. ΔΕΝ τα δώσατε στους παίκτες που δικαιωματικά τους ανήκαν.

    Edited once, last by NIOBH ().